Bezpieczne zainstalowanie nowego procesora

Witam, otóz chciałbym zainstalować nowy procesor ( Inter 03 Pentium 4 3 000GHZ/1M/800 )

I tu moje pytanie czy po zainstalowaniu tego procesora i nastepnym włączeniu komputera nic się np. nie spali ITP, i bedzie kompatybilne z moim sprzętem? Mój obecny sprzęt:

 

Płyta Główna: K7VT4A+

(Obecny procesor) Typ Procesora : AMD Athlon XP, 1833 MHZ (5.5 x 333 ) 2200+,  Wersja AMD Sempron 2600+

Pamięc Fizyczna: 1280MB ( DDR SDRAM )

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 6800 Ultra (256MB)

 

A może mogę bezpiecznie zainstalowac nowy procesor i sprawidzić czy wszystko jest obsługiwanie bez konsekwencji?

Jestem zielony w tej sprawie, proszę o jakieś odpowiedzi i porady.

 

 

 

 

Nie !  ta płyta nie obsługije tego typu procesorów

Nic z tego nie bedzie. Płyta obsługuje tylko procki AMD Athlon/Duron/Sempron. Jeśli zamontujesz któryś z tych ,nałożysz paste i chłodzenie i włączysz to samo wszystko ruszy.

 

Zresztą tu poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/jak-zamontowa%C4%87-procesor-t274021/

Jak napisali przedmówcy NIE i jeszcze raz NIE a poza tym jeżeli nie masz doświadczenia to nie bierz się za wymianę procesora. To nie jest czynność typu wkręcenie żarówki. Tu się liczy precyzja i oczywiście prawidłowo nałożona pasta przewodząca ciepło. 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi! Szukam również procesora którego obsługuje moja płyta, ale który obsługuje SSE2, iż mój obecny procesor tego nie obsługuje.

Czy mógł by mi ktoś doradzić jakich procesorów powinienem szukać? Dziękuje

Nie ma procesorów na Socket A z obsługą SSE2.

 

Ty sobie szukaj nowego zestawu. Inwestycja w tego trupka to wyrzucanie pieniędzy.