Bezsensowne zamieszczanie logów

nie masz racji :? a czemu ? Zobacz na ten temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=47867

niby log ok a tapeta nadal jest. Jak by nic nie napisał to wtedy zakończył by się topik. A tak proszony jest o log z innego programu, który powinien pokazać ukryty syf. Dlatego ważne jest podawanie przyczyn wrzucania loga. No chyba, że kolesiowi nie zależy na wyrzuceniu syfu :?

topik by się nie zakończył, bo po odowiedzi kuza, że log jest ok, Pianandrill by napisał, że nie jest ok, bo ma dziwną tapetę na pulpicie :slight_smile:

a skąd wiesz, że tak by napisał ? :? Może on by napisał - ale inny już nie i problem byłby nie rozwiązany

A z resztą … ja np. logi bez opisów będe omijał szerokim łukiem. Natomiast opisane z chęcią sprawdze 8)

I bardzo dobrze. Wreszcie wyciągnąłeś odpowiednie wnioski z tej dyskusji.

Reasmując:

Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a za porządek na forum (w dziale bezpieczeństwo również) odpowiedzialni są Admini i Moderatorzy.

Sorki Panowie, ale dobrze Wam się gada - bo jesteście obeznani w temacie!

Jedni perfekcyjnie - to Ci specjaliści od rozszyfrowywania logów i udzielający aktywnie porad, inni - traktujący porady dorywczo, ale na pewno mocno zorientowani w temacie wpisów w “ścieżkach rejestru”.

Zwróćcie jednak uwagę, że spora część internautów dopiero zaczyna przygodę z zawiłościami systemu i z takim tworem, jakim jest Hijac’k.

I dlatego też myślę, że wszyscy zasługują na uwagę i na to, by poważnie potraktować ich post o sprawdzenie loga.

Jeżeli komuś się nie zechce sprawdzać wszystkich logów, to przecież mamy na tyle aktywną gwardię, że pozostali koledzy taki log sprawdzą…

Nie spalajmy zatem ludzi na starcie, bo takiego obostrzenia nie ma na pozostałych forach i to nawet tych z najwyższej półki.

Bardzo często podziwiałam taką Picasso, która nie sarkała zbytnio na podsuwane problemy, tylko cierpliwie odpowiadała, odpowiadała… i tak było enty razy! No chyba, że ktoś Ją już ewidentnie wkurzył!

Pamiętajmy o tym, że jesteśmy ponoć Forum otwartym na wszystkie pytania… a nie pod odpowiedzi, jakie nam spasują w tym, lub bardziej odległym czasie! :slight_smile:

Nikt nikogo nie spala, przecież nikomu korona z głowy nie spadnie jak mu się zwróci uwagę i w kolejnym poście poda powody wklejenia loga na forum, bo:

To - tak, jak najbardziej - zwracacie uwagę i człowiek podaje szczegóły pomocne w rozwiązaniu sprawy, czyli po nitce do kłębka…

I tak robiliśmy dotychczas! :slight_smile:

Ale chyba nie tak… :?

Bo to mi się wydaje mało sympatyczne i przyjazne, słowem taki pseudototalitaryzm, czy cuś w tym stylu… :roll:

WO czytaj ze zrozumieniem: Astrisk napisał że tylko mogą być potraktowane, a takie traktowanie bedzie dotyczyło osób które już są długi czas na forum i pomimo tego że wiedzą jak się wkleja loga i z jakimi informacjami, a pomimo tego olewają to. Osoby które są nowe nie będą tak traktowane.

A kto tu mówi o spalaniu :x

Jeżeli ktoś zamieszcza sobie loga ot tak, bez wyraźnie opisanego problemu

czy powodu, to nie ułatwia to wcale zadania sprawdzającemu - wręcz przeciwnie.

Czasem wystaczy nawet zwykłe " się tnie". I nic tu nie ma do rzeczy

“zaczynanie przygody z zawiłościami systemu i z takim tworem, jakim jest Hijac’k”,

bo właśnie takiej pomocy w wędrówce ktoś oczekuje. Wypadałoby dać coś za coś.

Nie po to napisałem, iż mogą być potraktowane, by to pominąć.

Jednocześnie zamierzyłem zwrócić uwagę na kwestię istotną - nie

dość, że mało eleganckie, to jeszcze sprzeczne z regulaminem.

Niektóre, bardziej negatywnie spektakularne posty wylądowały

w śmietniku - wbrew pozorom, to nie ja je tam wysłałem.

Nikt Cię nie pytał o publiczną ocenę mojej osoby ,

a Twoje wrażenia mnie nie interesują :evil:

No taaa… zrozumienie pełne :roll:

Ja mówię o ocenie pomysłu, który zresztą zainicjował ten topic, a Ty o ocenie, nawet czyt. publicznej :shock: Twojej osoby!

Zatem ad rem!

Nie oceniam Twojej osoby (bo niby gdzie…) , a jedynie twój zamysł, który zresztą sam poddałeś pod konsultację w w/w topicu , więc już mimo totalnego wyostrzenia zmysłów nie widzę w czym masz problem!

Pytasz - więc odpowiadam!

Nie podoba mi się tworzenie ograniczeń a priori, nieważne - czy dla starych, czy dla nowych userów… bo to my jesteśmy dla ludzi, a nie ONI dla nas! !!

I jak ktoś mnie spyta, to jak będę na Forum - to odpowiem - nawet jak przedmiotem tego pytania będzie wklejony log bez podania przyczyny!

A niby dlaczego nie…

Jeżeli będę na czasie, to na pewno nie spuszczę go po kiju tylko dlatego, że nie podał mi przyczyny po co pyta tak naprawdę!

A niech pyta nawet dla własnego komfortu…

Mamy tu służyć ludziom, a nie wybierać sobie gotowego zestawu pytań!

Takie jest moje zdanie! !!

A to widziałaś?

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=44753

Zerknij też tutaj i popatrz jak jest zatytułowana większość tematów:

:arrow: www.searchengines.pl/

Po prostu zostawmy sprawę userom. Kto będzie chciał, niech odpowie, kto będzie miał za mało informacji, niech po prostu nie pisze :-s

Ten tzw zamysł został zainicjowany przez otrzymane PW.

Jeżeli zaś przeczytasz go wreszcie ze zrozumieniem, to łatwo

zauważysz, iż jest to komentarz do istniejącego regulaminu

i stanowi jedynie wyjasnienie sytuacji i przypomnienie tego,

co jakby niektórym umykało, a Tobie własnie odpowiada.

A to zupełnie inna sprawa.

Natomiast imputowanie mi zapędów pseudototalitarnych

jest właśnie tym


Ale mowa o Autorach postów - jakbyś nie zauważył :stuck_out_tongue:

Mnie nie interesuje ani to, czy Twój zamysł został zainicjowany przez jakieś tam PW, czy też “widzenie krewnej ze Śląska” - mnie interesują jedynie fakty! !!

Stawiasz topic do dyskusji i jasną propozycję (bez tłumaczenia, co Cię zainspirowało) i tego też się trzymajmy!

Po raz enty odpowiadam - pytasz, mówię…

Skoro Ci się nie podoba odpowiedź, to po co pytasz???

W czym jeszcze rzecz???

W tym że aktywnie uświadczyć Cię w dziale bezpieczeństwo to naprawdę wielka sztuka, a zabierasz tak autorytatywne zdanie (a poparte jakimi argumentami pokazał Ci kol. Strumienianin :PPP)

Tylko, że zupełnie o co innego chodzi

Nie bedę udowadniał, iż nie jestem wielblądem i

A czy ja o coś pytałem - zwłaszcza Ciebie :o

Skoro tak, to moje prawo ją zakończyć - nie będę wyjaśniał

tego co dla jednych jasne, a dla innych stanowi pole do

szukania podtekstów i znieważania interlokutara.

Topik zostaje jako informacja dla Userów.