Bezstratny dźwięk w Apple Music oraz przestrzenny bez dodatkowych opłat

Nieźle. A jak bezstratnie tego posłuchać? Bo BT jest stratnym połączeniem. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Airplay ?

A jakie sensowne słuchawki obsługują Airplay?

Nie, no czepiam się. Fajnie, że jest. Jest kilka wzmacniaczy z sensownym dźwiękiem, które to obsługują. Yamaha trochę tego np. wypuściła. A sam format jest otwarty, w sensie, że producenci mogą robić sprzęt, bo jest opisany, tylko nie wiem, czy Apple nie życzy sobie kasy za to.

DAC na USB np ja mam ProdigyCube24/96 pod piety do Yamahy R-M303D Coaxialem. AirPlay z tego co czytałem maks obsługuje 16/44,1 więc nie pójdzie przez niego 24/96, a tym bardziej 24/192.

Tak tak, sam mam MusicCast R-N402D

Teraz jak odpowiedziałeś, to zobaczyłem, że mi wkleiło przez ch i nie podświetliło, nie wiedzieć czemu.

Nie spodziewałem się, że Apple wejdzie w rynek lossless, zapotrzebowanie na muzykę w takiej jakości to raczej nisza.

Przy okazji witamy „nowego” użytkownika na forum DP! ;D

Siema :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Fajnie, a teraz zapoznaj się z tym.

Czyli co, żadna usługa z HiFi nie ma prawa działać na urządzeniach mobilnych Apple w pełni możliwości?

Wygląda na to, że teraz nie, ale oni patrzą na kilka lat do przodu. Będzie im łatwiej sprzedać nowe urządzenia wyposażone w ficzer HiFi :wink:

To na pewno się wydarzy :wink:
Mimo wszystko muzyka w lossless na AM ma jakiś pozytywny wpływ na jakość dla obecnych urządzeń,
przynajmniej proces kompresji na potrzeby Bluetooth będzie przebiegał z plików bezstratnych.

Mi wystarczy Hi-Fi 16 bitów/44,1 khz jak z płyty CD

No I Apple rozwaliło system moim zdaniem za 19,99 zł. Działa bezstratny dźwięk i nawet działa na LTE T-M do 60Mb/s

Ustawienia:

Idzie przez Prodigy Cube black edition na US z maca mini i SLYCHAC ROZNICE nawet na takim Afromental.

Koniec z Deezer i Tidal. Nie mam zamiaru im dopłacać.

Bezstratny skompresowany strumień to max. kilka Mbps, zazwyczaj ~1 Mbps także spokojnie zadziała nawet na neostradzie 10Mbps :wink:

Taka jakość to coś, co przy obecnej szerokopasmowej sieci powinno być standardem :wink:
Technicznie nie ma już przecież żadnych ograniczeń.
Teraz niech Spotfy to wprowadzi i będzie komplet.

Spotify będzie dodatkowo płatne jak w Tidal i Deezer. W tej kwestii Apple zmiotło, ze za 19,99 dało lossles. Trochę ta aplikacja mnie wkurza, ze nie ma oddzielnie pojedynczych, ulubionych utworów, ale dal 10-20 zł mniej to strawie. :slight_smile:

Zobaczymy z głośnikiem audio pro addon c5 i AirPlay 2 czy pójdzie bezstratnie chociaż to 24/96khz. Niby w specyfikacji głośnika pisze, ze obsługuje ALAC.

Tak pokazuje o utworze jak jest Hi-RES:

Bywają utwory bez wersji bezstratnej:

Podejrzewam, że kwestie licencyjne/brak zgody artysty.