Biały, czarny bądź inny kolor ekranu

Pojawił się u mnie taki problem, że podczas oglądania czegoś na yt nagle ekran zaczął mi jakoś dziwnie falować i zrobił się cały biały, a ze słuchawek zamiast dźwięku filmiku jakieś szuszczenie było. Guzik od resetu nie działał, wyjąłem kabel zasilający i po ponownym włączeniu komputera po jakimś czasie ekran zrobił się szary (bez tego falowania co wcześniej), a za trzecim razem zrobił się czarny. Czego to wina? Raczej grafiki, ale jak to sprawdzić?

Idź z tym sprzętem do serwisu i nie zadawaj zbędnych pytań na forum.
No bo co ma Ci ktoś odpowiedzieć? Łyżką? Widelcem? Kamieniem? Liśćmi z parku… whatever… Sprawdź czym chcesz.
To czym sobie sprawdzisz, nie zmieni faktu, że Twój sprzęt po prostu zdechł.

Włóż inną, albo sprawdź na zintegrowanej jeśli posiadasz.

1 polubienie

Kolega powyżej dobrze prawi - wymień i sprawdź. Albo sprawdź, czy nie masz integry i jak masz, to sprawdź na niej. A najlepiej to podaj specyfikację komputera

Dziś odpaliłem csgo i robi mi się ekran cały w jakiś kolorach co chwile, ale nie zacina mi tak całkiem kompa tylko znika. Mój komputer to: i5 4460 3.2ghz, grafika msi radeon r9 270x, 8gb ram Ballistix ddr3 1600mhz, Płyta główna MSI H81M-P33, a zasilacz to był chyba ten Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W, albo jakiś bardzo podobny model, bo poprzedni corsair 450w padł i resetował mi kompa, tego silentium mam jakoś od wakacji. Dodam, że temperatury są w normie, a mimo to przy cs go kolorowy ekran sie robi co chwile. Jakimś programem przetestować grafikę?

Tak, przetestuj grafikę programem ręcznego demontażu i sprawdź, co się dzieje na integrze :wink:

Na zintegrowanej nie mogę odpalić csa, bo nie obsługuje, ani nawet Metina żeby sprawdzić

Chłopie, a Ty myślisz, że jakieś głupie gierki są wyznacznikiem czegokolwiek? Albo zrobisz to, o co się Ciebie prosi grzecznie, albo radź sobie sam. Nie odpisuj, dopóki nie przeprowadzisz testów na zintegrowanym układzie graficznym. Wróć tutaj z odpowiednimi informacjami i odpowiedziami na zadane przez nas pytania.

Ale kolegę karcicie.

sznycel, sprawdź czy karta siedzi właściwie w gnieździe.
Wyjmij ją i sprawdź na integrze, potem wepnij kartę poprawnie.
Może być również uszkodzony kabel od monitora, zwarcie itp.

Czyżby? Napisałeś to samo, co pozostali i uważasz się za dyplomatę?

A Twoja wypowiedź jest bardzo dyplomatyczna.

O kablu monitora napisałem pierwszy.

Przynajmniej nie jestem dla niego nieuprzejmy

Nie schodźmy z tematu.
Mnie interesuje czy rozwiąże problem.

Gościu skoro psuł się obraz podczas grania to jak normalne chyba, że chciałem przy grach sprawdzić?

Dobra jak mam sprawdzić czy z integrą wszystko działa dobrze, jak tych gier nie mogę na niej odpalić?

Jest za słaba czy może nie masz odpowiednich sterowników?

Wiesz co jak formatowałem kompa to instalowałem wszystkie sterowniki do płyty głównej i tam też musiały być do tej integry

System wykrywa ją poprawnie? Czasem nie widać jej jako “Standardowa karta graficzna VGA”?

A gdzie to sprawdzić?
Dobra faktycznie jest jako standardowa vga w menadżerze urządzeń

Pójdźmy tą drogą.
Proponuję zaktualizować również BIOS poprzez Live Update MSI.
Jeśli wyeliminujemy problem systemu i sterowników to zostanie awaria sprzętowa.
Sterowniki MSI

Z archiwum win64 wypakowałem te pliki i setup.exe zainstalowałem te sterowniki niby, ale przy restarcie kompa nie chciał się właćzyć. Po zniknięciu logo windowsa zamiast ekranu logowania był czarny ekran i musiałem włączyć komputer trybem naprawy i przywracanie systemu jakieś się robiło. Teraz myszka mi się zacina przy przeglądarce i wgl zacina się wszystko i gorzej chodzi.

Wygląda jakby rozwaliło sterowniki graficzne.
W menadżerze urządzeń odinstaluj grafikę i bez instalacji nowej uruchom komputer

Tam jak mam display adapters i mam do wyboru mojego radeona i standardową grafike vga to ppm na vga i usunąć to tak? czy usunac sterowniki do tego