Biały, czarny bądź inny kolor ekranu

(sznycel123) #1

Pojawił się u mnie taki problem, że podczas oglądania czegoś na yt nagle ekran zaczął mi jakoś dziwnie falować i zrobił się cały biały, a ze słuchawek zamiast dźwięku filmiku jakieś szuszczenie było. Guzik od resetu nie działał, wyjąłem kabel zasilający i po ponownym włączeniu komputera po jakimś czasie ekran zrobił się szary (bez tego falowania co wcześniej), a za trzecim razem zrobił się czarny. Czego to wina? Raczej grafiki, ale jak to sprawdzić?

(MartinaNeumayer) #2

Idź z tym sprzętem do serwisu i nie zadawaj zbędnych pytań na forum.
No bo co ma Ci ktoś odpowiedzieć? Łyżką? Widelcem? Kamieniem? Liśćmi z parku… whatever… Sprawdź czym chcesz.
To czym sobie sprawdzisz, nie zmieni faktu, że Twój sprzęt po prostu zdechł.

(sensu) #3

Włóż inną, albo sprawdź na zintegrowanej jeśli posiadasz.

(Direwolf) #4

Kolega powyżej dobrze prawi - wymień i sprawdź. Albo sprawdź, czy nie masz integry i jak masz, to sprawdź na niej. A najlepiej to podaj specyfikację komputera

(sznycel123) #5

Dziś odpaliłem csgo i robi mi się ekran cały w jakiś kolorach co chwile, ale nie zacina mi tak całkiem kompa tylko znika. Mój komputer to: i5 4460 3.2ghz, grafika msi radeon r9 270x, 8gb ram Ballistix ddr3 1600mhz, Płyta główna MSI H81M-P33, a zasilacz to był chyba ten Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W, albo jakiś bardzo podobny model, bo poprzedni corsair 450w padł i resetował mi kompa, tego silentium mam jakoś od wakacji. Dodam, że temperatury są w normie, a mimo to przy cs go kolorowy ekran sie robi co chwile. Jakimś programem przetestować grafikę?

(Direwolf) #6

Tak, przetestuj grafikę programem ręcznego demontażu i sprawdź, co się dzieje na integrze :wink:

(sznycel123) #7

Na zintegrowanej nie mogę odpalić csa, bo nie obsługuje, ani nawet Metina żeby sprawdzić

(Direwolf) #8

Chłopie, a Ty myślisz, że jakieś głupie gierki są wyznacznikiem czegokolwiek? Albo zrobisz to, o co się Ciebie prosi grzecznie, albo radź sobie sam. Nie odpisuj, dopóki nie przeprowadzisz testów na zintegrowanym układzie graficznym. Wróć tutaj z odpowiednimi informacjami i odpowiedziami na zadane przez nas pytania.

(iJuliusz) #9

Ale kolegę karcicie.

sznycel, sprawdź czy karta siedzi właściwie w gnieździe.
Wyjmij ją i sprawdź na integrze, potem wepnij kartę poprawnie.
Może być również uszkodzony kabel od monitora, zwarcie itp.

(Direwolf) #10

Czyżby? Napisałeś to samo, co pozostali i uważasz się za dyplomatę?

(iJuliusz) #11

A Twoja wypowiedź jest bardzo dyplomatyczna.

O kablu monitora napisałem pierwszy.

Przynajmniej nie jestem dla niego nieuprzejmy

Nie schodźmy z tematu.
Mnie interesuje czy rozwiąże problem.

(sznycel123) #12

Gościu skoro psuł się obraz podczas grania to jak normalne chyba, że chciałem przy grach sprawdzić?

Dobra jak mam sprawdzić czy z integrą wszystko działa dobrze, jak tych gier nie mogę na niej odpalić?

(sensu) #13

Jest za słaba czy może nie masz odpowiednich sterowników?

(sznycel123) #14

Wiesz co jak formatowałem kompa to instalowałem wszystkie sterowniki do płyty głównej i tam też musiały być do tej integry

(sensu) #15

System wykrywa ją poprawnie? Czasem nie widać jej jako “Standardowa karta graficzna VGA”?

(sznycel123) #16

A gdzie to sprawdzić?
Dobra faktycznie jest jako standardowa vga w menadżerze urządzeń

(iJuliusz) #17

Pójdźmy tą drogą.
Proponuję zaktualizować również BIOS poprzez Live Update MSI.
Jeśli wyeliminujemy problem systemu i sterowników to zostanie awaria sprzętowa.
Sterowniki MSI

(sznycel123) #18

Z archiwum win64 wypakowałem te pliki i setup.exe zainstalowałem te sterowniki niby, ale przy restarcie kompa nie chciał się właćzyć. Po zniknięciu logo windowsa zamiast ekranu logowania był czarny ekran i musiałem włączyć komputer trybem naprawy i przywracanie systemu jakieś się robiło. Teraz myszka mi się zacina przy przeglądarce i wgl zacina się wszystko i gorzej chodzi.

(iJuliusz) #19

Wygląda jakby rozwaliło sterowniki graficzne.
W menadżerze urządzeń odinstaluj grafikę i bez instalacji nowej uruchom komputer

(sznycel123) #20

Tam jak mam display adapters i mam do wyboru mojego radeona i standardową grafike vga to ppm na vga i usunąć to tak? czy usunac sterowniki do tego