BioShock Remastered - wywala do pulpitu bez żadnego błędu!

Witam, posiadam grę BioShock Remastered wersje GOG-a. Podczas rozgrywki co jakiś czas wywala mnie z gry do pulpitu bez żadnego błędu. Dzieje się tak najczęściej podczas zapisu gry ale również podczas podnoszenia jakiejś rzeczy czy też przejścia na kolejną część gry. Czasami zapisze grę normalnie i czasami podniosę przedmiot przy którym mnie wyrzucało wcześniej a czasami nie.

Szukałem odpowiedzi na internecie i było ich kilka lecz żadne mi nie pomagają.

A konkretnie nie pomogło:
Odpalanie gry na -dx9 ; jako administrator ;przy ustawieniach zgodności (próbowałem chyba wszystkie po kolei) ; Wyłączałem optymalizacje ekranowe ; Instalowanie kilkakrotnie gry ; Instalowanie podstawki gry oraz gry ze spolszczeniem; Próbowałem grać na różnych rozdzielczościach; tryb gier w ESET Smart Security;

I nic… Dalej co jakiś czas wyrzuci mnie do pulpitu ! Co robić?

  1. Sprawdź w dzienniku zdarzeń czy tam nie ma jakiś wpisów - może to coś wyjaśni.
  2. Na jakim sprzęcie i systemie grasz? Wszystkie sterowniki, aktualizacje wgrane?
  3. Usuń ESETa i wtedy pograj - mało prawdopodobne ale…
  • Uruchom około 10 Paintów lub Notatników.

  • Do każdego coś wpisz lub namaluj.

  • Wybierz opcję wylogowania użytkownika (łagodniejsze od zamknij / uruchom ponownie).

  • Jak na liście programów utrudniających wylogowanie znikną przynajmniej 2 okna Paint/Notatnika to przerwij procedurę wylogowania.


Wtedy sprawdź czy gra ruszy, jak tak to jakiś program w tle jej wadzi…


Opcja przyśpieszonego ubijania niezapisanych prac może spowodować, że nie zauważysz jak szybko zamkną się okna lub przycisk nie pozwoli “ratować” prac.

  1. Jestem trochę zielony i nie mam pojęcia jakich wpisów miałbym tam szukać.
  2. Laptop Lenovo Ideapad 320 coś takiego. Windows 10, wszystko wgrane i aktualne.
  3. Nie pomogło

Nie pojawiała się w ogóle lista programów utrudniających zamykanie komunikat że jak zamknę to mogę utracić niezapisane dane w tych 10x paintach. Po kliknięciu “Wyloguj mimo to” normalnie mnie wylogowuje a przy Anuluj Anuluje :slight_smile:

No i jak liczba okien spadnie to klikasz anuluj i sprawdzasz grę.

Taki słabszy tryb czystego rozruchu: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

Z tym paintem nie za bardzo rozumiem. Po otworzeniu 10x paintów i wylogowaniu pisze że mam nie zapisane prace i mogę wyjść nie zapisując lub anulować po czym wróci mnie na pulpit aby je zapisać. Gdy otworzę 10x paintów które są zapisane i dam wyloguj to normalnie je zamknie i wyloguje.

Zrobiłem również tak jak w linku który podałeś. Odpaliłem po tym wszystkim grę, pograłem z 5 minut i chciałem zapisać i wywaliło dalej do pulpitu ;/

Pleyasz na klawirach + mysz jako sterowanie?
Powyłączaj skróty klawiszowe do ustawień grafiki.

Nie ma tu takich ustawień.

Masz 2 karty w laptopie, tak?
Zintegrowaną i dedykowaną. Intelowską integre i dodatkową Nvidia, popraw mnie jeśli się mylę.
Oczywiście grasz na tej drugiej, ale skrót klawiszowy do ustawień integry możesz wywołać w każdej chwili.
I, być może, właśnie to robisz grając w Bioshocka, oczywiście nieświadomie.
Sprawdź ustawienia Intelowskiej grafiki.

Gram na Intelowskiej bo ta od NVIDI jest prawdopodobnie spalona :smile:
W centrum sterowania grafiką Intel mam wyłączone skróty.

Jeees, to masz pewnie pokaz slajdów a nie granie :smile:
I masz odpowiedź. Ta integra to nie za bardzo się nadaje do gier 3D.
Prawdopodobnie skończyła się pamięć na tekstury i ciągnie z wirtualnej na dysku, a to już jest dramat, nawet jak masz SSD.
Obniż jakość tekstur do minimum i w ogóle zjedź do niskich ustawień.
W ostateczności zejdź z rozdzielczością z Full HD do HD.

No ale gra mi chodzi płynnie :wink:

NA 1366x768 ale bez Analizing i bez odbić. Ale chodzi dobrze xD

Kurczę, to powinieneś napisać list pochwalny do twórców, że chodzi na integrze :wink:
Zobacz w necie wymagania tej gry.
Nawet nie mówię o rekomendowanych, nawet w minimalnych jest wymagana karta dodatkowa, nic nie ma o zintegrowanych. Cud :wink:
Serio to poszperaj w ustawieniach, a nóż a widelec znajdziesz takie, które zadziała prawidłowo.

1 polubienie

"Wyłączono sterownik (usługę) dla tego urządzenia. Możliwe, że tę funkcję zapewnia sterownik alternatywny. (Kod 32) "

To mam na karcie NVIDI. Kiedyś pisałem temat na ten temat ale żaden sposób nie pomagał więc wywnioskowali że jest spalona albo popsuta ;]

Nadal nie znam rozwiązania.

Pełny komunikat o błędzie

Wyłączono sterownik (usługę) dla tego urządzenia. Możliwe, że tę funkcję zapewnia sterownik alternatywny. (Kod 32)

Przyczyna

Typ uruchamiania tego sterownika ustawiono w rejestrze jako „Wyłączony”.

Zalecane rozwiązanie

Ręcznie zainstaluj ponownie sterownik urządzenia

  1. W menu Start wyszukaj menedżer urządzeń i wybierz z wyników pozycję Menedżer urządzeń.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie na liście.
  3. Z wyświetlonego menu wybierz polecenie Odinstaluj .
  4. Po odinstalowaniu urządzenia z paska menu wybierz pozycję Akcja .
  5. Wybierz polecenie Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu , aby ponownie zainstalować sterownik.

Uwaga Może zostać wyświetlony monit o podanie ścieżki do sterownika. W przypadku monitu o sterownik, który nie jest dostępny, można spróbować pobrać najnowszy sterownik z witryny dostawcy sprzętu.

To cytat z oficjalnej strony Microsoftu.
Spróbować nie zaszkodzi, prawda?

“System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)”

A to po próbie instalacji sterownika. Tak jak pisałem karta jest zepsuta a pierwszy komunikat pojawiał się dlatego że wyłączyłem tą kartę bo i tak nie działała.

Oo nowość :smile:

Po pobraniu sterownika ze strony NVIDI podczas instalacji pojawia się komunikat że sterownik nie jest zgodny z tą wersją systemu Windows. Co jest troszkę śmieszne bo sterownik pobrany jest na Windows 10 a ja mam Windows 10 :wink: Sprawdzałem 3x, oczywiście czy na pewno dobry sterownik a nie czy mam Win 10 XD

Włącz w BIOS-ie albo w Windzie tą kartę i zobacz co ma do powiedzenia Windows Update w tej sprawie.
Ewentualnie zainstaluj sterownik Nvidia od producenta laptopa.
Wykonaj tzw. czystą instalację, oznaczając odpowiednią opcję.

Instalacja sterownika ze strony producenta nie pomaga, format komputera nie pomaga, po wyinstalowaniu wszystkich sterowników NVIDIA gra działa tak samo jak działała czyli płynnie ale wywala…

Kiedyś pisałem temat który sie ciągnął przez tydzień w sprawie karty NVIDIA więc ją olałem.
Nie napisałem tematu który ma na celu wyjaśnienie czemu mi karta NVIDI nie działa tylko dlaczego wywala mnie z gry.

Wywala cię z gry ponieważ zintegrowana karta graficzna Intela nie spełnia żadnych wymagań dotyczących uruchomienia BioShocka.
Myślałem, że to rozumiesz.
Jedyne co mi przychodzi na myśl teraz to sprawdzić temperatury dedykowanej karty Nvidia.
Ile lat ma laptop?
Czy był w tym czasie czyszczony z kurzu?
Czy była wymieniana pasta na procesorze? A na karcie graficznej?

A może dałeś lapka do jakiegoś domorosłego “magika”, który zamiast termopada założył na grafice pastę, która oprócz temperatury przewodzi napięcie i powoduje zwarcie? Kto wie?

Może karta Nvidia wcale, tak naprawdę, nie jest uszkodzona; tylko wystarczy ją przeczyścić i zamontować poprawnie chłodzenie?