Błąd 8x700800057 przy instalacji windows 7

Wczoraj zainstalowałem linux mint obok windows 7 . Po paru godzinach windows się ściął i po restarcie kompletnie nie chciał odpalić. Ani w “safe mod” ani w niczym innym. Za każdym razem po prosty czarny ekran. Linux jeszcze działał, ale także po krótkim czasie przestał tak samo jak Win. Dzisiaj włożyłem płytkę instalacyjną i chciałem sformatować obydwie partycje C i D. Przy obydwu wyskoczył błąd 0x80070057 “nie można sformatować wybranej partycji” a po ponownym załadowaniu płytki okazało się, że partycję zostały wyczyszczone. No uznałem, że jakiś nieważny błąd i przeszedłem dalej czyli wybranie partycji na zainstalowanie windowsa. Wybrałem partycje C i przy instalacji prawie od razy wywala błąd 0x80070057 “System windows nie może sformatować partycji na dysku 0. Wystąpił błąd podczas przygotowywania partycji do wybranej instalacji”. Czy ktoś byłby wstanie mi pomóc?

Cześć

Jeśli nie masz ważnych danych na dysku usuń wszystkie partycję np. przez bootowalną płytke z Gparted i ponów instalację.

Bądź usuń je podczas instalacji systemu. W tym celu w trakcie instalacji systemu Windows 7 w oknie instalatora systemu Windows wciśnij Shift + F10

W otwartym oknie wiersza poleceń wpisz diskpart

następnie wybierasz dysk poleceniem select disk 1 (jeśli masz tylko jeden dysk)

na koniec wpisujesz polecenie clean

i dwa razy Exit aby zamknąć najpierw narzędzie Diskpart a nastepnie wiersz poleceń.

Teraz możesz przystąpić do utworzenia partycji bądź bezpośrednio do instalacji systemu.

Ewentualnie zajrzyj do tego tematu:

blad-0x80070057-podczas-instalacji-systemu-t392945.html

Usunąłem partycję podczas instalacji jak napisałeś, stworzyłem nowe i po przejściu do instalacji wywala ten sam błąd. Próbowałem też z jedną partycja także wywala ten błąd.

Sprawdzenie dysku - pierwsza metoda

  • pobierz i zainstaluj HD Tune,

  • u góry w HD Tune wybierz dysk twardy,

  • w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.

Sprawdzenie dysku - druga metoda

Jeżeli dysponujesz innym komputerem i kieszenią na dysk, to można sprawdzić dysk w inny sposób:

  • wyjmij dysk z laptopa, w którym podejrzewasz uszkodzenie dysku

  • włóż dysk do kieszeni i podłącz go do sprawnego komputera

  • jeżeli dysk nie zostanie wykryty przez system to prawdopodobnie jest poważnie uszkodzony

  • jeżeli dysk zostanie wykryty przez system to pobierz i zainstaluj HD Tune, u góry w HD Tune wybierz dysk twardy który znajduje się w kieszeni, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.

Sprawdzenie dysku - trzecia metoda

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

hiren3.gif

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HD Tune

  • u góry w HD Tune wybierz dysk twardy który znajduje się w kieszeni, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.

hiren4.gif

Sprawdzenie dysku - wyniki

Czerwone bloczki - bad sectory (uszkodzenia), zielone bloczki - ok.

Jeżeli będą czerwone bloczki, to dysk do wymiany.

Czas sprawdzania dysku - przykładowo dysk 500 GB SATA sprawdzałem 330 minut (5 i pół godziny).

hdtune_samsung.gif

Uhhh dzięki, że chciało ci się pisać tyle, ale już bez tego udało mi się uporać z problemem. Podpiąłem dysk jeszcze raz i zmieniłem specyfikacje sata w biosie z ide na raid.

To źle zmieniłeś. Masz mieć ustawione AHCI, bo ustawienie raid jest do łączenia dwóch i więcej dysków fizycznych w jeden logiczny… http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID

Ok zmienię jak trzeba. Dzięki za odpowiedź.

Dodane 30.12.2012 (N) 21:55

Przestawiłem jak napisałeś na Ahci i nie dało rady uruchomić windowsa. Dopiero jak przestawiłem na Ide dało radę.

killer6 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038