Błąd : Cannot boot from CD ( podczas instalacji )

Witam, gdy wkładam płytkę do komputera z Windowsem 7 po wystartowaniu płyty wyświetla mi taki komunikat : Cannot boot from CD - Code : 5

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem ?

http://tinyurl.com/4vcu5mo

Problem ten występuje na niektórych płytach głównych AsRock i MSI. Przyczyną błędu jest niekompatybilność między BootSectorem płyt głównych z tym wykorzystywanym przez firmę Microsoft w systemie Windows 7. Robimy obraz ISO płyty instalacyjnej Windows 7. Wystarczy w tym obrazie zamienić BootSector tym z płyty instalacyjnej Visty lub tym, który jest w programie vLite o nazwie boot.bin. Teraz wystarczy wypalić tak spreparowany obraz na płycie i można instalować Windows 7.

Snufi , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dyzio, mógłbyś powiedzieć dokładnie jak to zrobić ?

Najprościej będzie, jak ściągniesz waik, daemona tools i vlite, zainstalujesz vlite, potem daemon tools i w daemonie tools podmontujesz obraz iso i zainstalujesz waik. Potem uruchamiasz vlite, wkładasz płytę z Windowsem, wskazujesz mu napęd z płytą, potem folder do którego pliki ma skopiować i dajesz mu utowrenie obrazu iso. Potem ten obraz iso utworzony przez vlite na grywasz na dvd np. poprzez Nero(tylko musisz wybrać nagranie obrazu iso, nie jako dane, bo Ci w ogóle nie zabootuje) i tyle.

Dodane 16.01.2011 (N) 11:34

Aha, i pamiętaj, żeby nagrać płytę z jak najmniejszą prędkością, bo jak dowalisz mu maksymalną, to potem instalator może zacząć sypać błędami odczytu…

Zaraz spróbuje zacząć to robić, lecz nie mam pojęcia dokładnie jak to robić .

Waik nie jest przypadkiem do Visty ?

Waik (Windows Automated Installation KIT) jest tu zupełnie niepotrzebny a dodatkowo po zainstalowaniu znika z dysku ok. 1 GB.

Czyli jak mam to dokładnie zrobić Dyzio23? Nigdy wcześniej takiego czegoś nie robiłem.

Dyzio23 , potrzebny, bo bez tego vlite nie ruszy, bo będzie się rzucał o bak wimfilter :stuck_out_tongue_winking_eye:

Mógłby mi ktoś napisać co po kolei dokładnie robić ?? Bo nie mam pojęcia.

Nie chce mi się za bardzo pisać tego, bo to trochę tekstu trzeba napisac żeby to wytrumaczyć. Przczytaj ten poradnik: http://www.osinfo.pl/artykuly/vlite-dos … dows-vista z tymże po skopiowaniu plików, od razu przechodzisz to utworzenia obrazu iso.

Tylko tutaj napisane jest o Windowsie VIsta, ja potrzebuję do Windows 7

Też zadziała, bo Vista i 7 to bliźniacze systemy, bo powstały z tego samego kernela.

Aha, biorę się do roboty, jak czegoś nie będę mógł zrobić to będę pisał.

W internecie jest pełno na ten temat. Przykładowo zajrzyj tu: http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1996.0, wytłumaczone łopatologicznie.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak mam to zrobić w przypadku gdy nie posiadam Windowsa Visty ??

Przecież podawałem Ci link. Robisz wszystko tak jak w poradniku, tylko zamiast plików Visty kopiujesz pliki Sevenea i po skopiowaniu dajesz utworzenie obrazu iso.

Nadal nie mogę sobie z tym poradzić . Macie może gdzieś poradnik jak to zrobić bez Windowsa Visty ??? Byleby było to dokładnie opisane, ponieważ nie mogę sobie z tym poradzić już kilka dobrych dni. Proszę o pomoc.

Napisz konkretnie z czym masz problem, może Ci pomogę…