Błąd : Cannot boot from CD ( podczas instalacji )

(Snufi) #1

Witam, gdy wkładam płytkę do komputera z Windowsem 7 po wystartowaniu płyty wyświetla mi taki komunikat : Cannot boot from CD - Code : 5

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem ?

(Piotrkijak) #2

(Adam Bialek) #3

Problem ten występuje na niektórych płytach głównych AsRock i MSI. Przyczyną błędu jest niekompatybilność między BootSectorem płyt głównych z tym wykorzystywanym przez firmę Microsoft w systemie Windows 7. Robimy obraz ISO płyty instalacyjnej Windows 7. Wystarczy w tym obrazie zamienić BootSector tym z płyty instalacyjnej Visty lub tym, który jest w programie vLite o nazwie boot.bin. Teraz wystarczy wypalić tak spreparowany obraz na płycie i można instalować Windows 7.

Snufi , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Snufi) #5

Dyzio, mógłbyś powiedzieć dokładnie jak to zrobić ?

(Piotrkijak) #6

Najprościej będzie, jak ściągniesz waik, daemona tools i vlite, zainstalujesz vlite, potem daemon tools i w daemonie tools podmontujesz obraz iso i zainstalujesz waik. Potem uruchamiasz vlite, wkładasz płytę z Windowsem, wskazujesz mu napęd z płytą, potem folder do którego pliki ma skopiować i dajesz mu utowrenie obrazu iso. Potem ten obraz iso utworzony przez vlite na grywasz na dvd np. poprzez Nero(tylko musisz wybrać nagranie obrazu iso, nie jako dane, bo Ci w ogóle nie zabootuje) i tyle.

-- Dodane 16.01.2011 (N) 11:34 --

Aha, i pamiętaj, żeby nagrać płytę z jak najmniejszą prędkością, bo jak dowalisz mu maksymalną, to potem instalator może zacząć sypać błędami odczytu...

(Snufi) #7

Zaraz spróbuje zacząć to robić, lecz nie mam pojęcia dokładnie jak to robić .

Waik nie jest przypadkiem do Visty ?

(Adam Bialek) #8

Waik (Windows Automated Installation KIT) jest tu zupełnie niepotrzebny a dodatkowo po zainstalowaniu znika z dysku ok. 1 GB.

(Snufi) #9

Czyli jak mam to dokładnie zrobić Dyzio23? Nigdy wcześniej takiego czegoś nie robiłem.

(Piotrkijak) #10

Dyzio23 , potrzebny, bo bez tego vlite nie ruszy, bo będzie się rzucał o bak wimfilter :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Snufi) #11

Mógłby mi ktoś napisać co po kolei dokładnie robić ?? Bo nie mam pojęcia.

(Piotrkijak) #12

Nie chce mi się za bardzo pisać tego, bo to trochę tekstu trzeba napisac żeby to wytrumaczyć. Przczytaj ten poradnik: http://www.osinfo.pl/artykuly/vlite-dos ... dows-vista z tymże po skopiowaniu plików, od razu przechodzisz to utworzenia obrazu iso.

(Snufi) #13

Tylko tutaj napisane jest o Windowsie VIsta, ja potrzebuję do Windows 7

(Piotrkijak) #14

Też zadziała, bo Vista i 7 to bliźniacze systemy, bo powstały z tego samego kernela.

(Snufi) #15

Aha, biorę się do roboty, jak czegoś nie będę mógł zrobić to będę pisał.

(Adam Bialek) #16

W internecie jest pełno na ten temat. Przykładowo zajrzyj tu: http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1996.0, wytłumaczone łopatologicznie.

(Snufi) #17

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak mam to zrobić w przypadku gdy nie posiadam Windowsa Visty ??

(Piotrkijak) #18

Przecież podawałem Ci link. Robisz wszystko tak jak w poradniku, tylko zamiast plików Visty kopiujesz pliki Sevenea i po skopiowaniu dajesz utworzenie obrazu iso.

(Snufi) #19

Nadal nie mogę sobie z tym poradzić . Macie może gdzieś poradnik jak to zrobić bez Windowsa Visty ??? Byleby było to dokładnie opisane, ponieważ nie mogę sobie z tym poradzić już kilka dobrych dni. Proszę o pomoc.

(Piotrkijak) #20

Napisz konkretnie z czym masz problem, może Ci pomogę...