Błąd cmd.exe przy zamykaniu systemu


(adrian2) #1

Witam.

Dziś nieoczekiwanie zaczął pojawiać mi się pewien błąd w momencie zamykania systemu lub przy ponownym uruchamianiu.

Wygląda to tak, że np. klikam "Uruchom ponownie" i wtedy pojawia mi się okienko błędu dotyczącego cmd.exe z treścią, że "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana". Kod błędu jaki się wyświetla to : 0xc0000142. Mogę jedynie kliknąć OK, choć jeśli nie kliknę to po chwili okienko samo znika, a system prawidłowo się zamyka.

 

Nie zauważyłem żadnych niedogodności w korzystaniu z systemu, a sam cmd.exe uruchamia się bez problemu.

 

System to Vista HP SP2 64bit.

 

Co dziś robiłem w systemie:

  • aktualizacja przeglądarki Slimjet

  • instalacja biuletynu zabezpieczeń z Windows Update (5 poprawek)

 

Co zostało zrobione:

  • skanowanie Malwarebytes Anti-Malware (0 infekcji)

  • w wierszu poleceń wykonałem skanowanie poleceniem sfc /scannow (otrzymałem wynik, że nie znaleziono naruszeń integralności)

 

O co może chodzić? Skoro jest błąd to coś musi być nie tak.

 

Proszę o pomoc. Nie wiem co z tym zrobić, pierwszy raz coś takiego widzę szczerze mówiąc.


(Soulcatcher) #2

Dziwne, mam to samo od 2 dni bodajże na WiN 7…


(adrian2) #3

Czyli jednak nie jestem sam.

Soulcatcher czy instalowałeś ostatnio jakieś aktualizacje systemu? Na innym forum znalazłem jeszcze jedna osobę z tym problemem, więc podejrzewam że to chyba wina ostatnich poprawek z win update…


(Soulcatcher) #4

Właśnie że nic nieinstalowałem… Chociaż kilka dni temu zrobił mi sie update windows defender, to może przez to? Ale problem już rozwiązałem :slight_smile:

 

Lipa, działało do kilku wyłaczeń, problem dalej powrócił.


(pawelzbik) #5

ooooo, a już myślałem że to ja coś skopałem z win7 u siebie, a tu proszę!

 

czyli na darmo robiłem przywracanie systemu, a później jeszcze aktualizacje z płyty?


(Topolski Bartosz) #6

Mam ten sam problem po wczorajszej aktualizacji systemu- Win 7, 64bit. Oprócz aktualizacji instalowałem program SpeedFan.

 

edit: W dniu wczorajszym (12.13.2014) problem nie dotyczył nowych kont stworzonych po aktualizacji. Bez informacji o błędzie można było zarówno się wylogować jak i wyłączyć komputer. Po dzisiejszych aktualizacjach (13.12.2014) informacja o błędzie cmd.exe jest wyświetlana na kontach wszystkich użytkowników.


(Soulcatcher) #7

Instalowałem tez najnowszą aktualke flash playera. Czyżby znów przez to były problemy jak dawniej?


(Atis) #8

Jaki jest zainstalowany antywirus?

Na forum Avasta ktoś napisał, że błąd wystąpił po zainstalowaniu Avasta, a rozwiązaniem problemu jest odinstalowanie tego programu.


(Soulcatcher) #9

Nie mam Avasta, ani innego antywirusa.


(Pawlak Krzysiek) #10

U mnie ten sam błąd! Po instalacji windows update - to była chybna jakaś aktualizacja do offica… ktoś wie co z tym zrobić? :confused: Tez mam 64bitowego W7


(adrian2) #11

Ktoś jeszcze potwierdzi? Tak, używam Avasta ale był na dysku już wcześniej i problemów nie stwarzał.


(Topolski Bartosz) #12

Problem u mnie wystąpił kilka godzin po instalacji systemu, jak zostało pobrane ponad 200 aktualizacji (dlatego ciężko wskazać która i czego dotyczy). Na pewno u mnie problem nie dotyczy Avasta, bo go nie mam, jak i Flash Playera- problem był przed jego instalacją.


(maslo32) #13

mam taki sam problem czyściłem rejestr tune up utilites zeskanowalem nortonem security użyłem malwarebytes anti malware nawet dla próby szukając rozwiażania w necie użyłem DLL Suite i żadnej poprawy


(Atis) #14

W takim razie może problem powoduje NVIDIA GeForce Experience:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/cmdexe-error-0xc0000142/21efc574-3279-441b-b3fd-005e46914564?page=2


(Km7) #15

U mnie problem wystąpił po reinstalacji systemu a ściślej - bezpośrednio po wykonaniu całej paczki updejt’ów - ok 181szt. (WIn7Pro SP1 x64) i - co ciekawe - nie występuje na drugim laptopie (Win7HE SP1 x64). Ktoś ma na to g***** jakieś panaceum, bo znajomi się ze mnie śmieją, że nowy laptop, niby takie “wspaniałe windows-y” i takie coś wyskakuje…


(Nayakan) #16

Witam. Mam identyczny problem. U mnie ten problem pojawił się gdy wymieniłem kartę graficzną. Geforce’a GTX 550Ti zamieniłem na GTX 760. Od razu po wykryciu urządzenia przez system pojawił się ten błąd. Nazwa okienka cmd.exe i informacja że aplikacja nie została właściwie zainicjowana. Od tego momentu posypało mi się kilka rzeczy w systemie i przeglądarce. Poznikały mi wszystkie funkcje po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na przykład. Bardzo możliwe że problem spowodował NVIDIA GeForce Experience. Trza to sprawdzić.


(paskol1990) #17

Zgadza się problem powoduje NVIDIA GeForce Experience, należy po prostu wyłączyć uruchamianie wraz ze systemem i problem zniknie :slight_smile:


(Topolski Bartosz) #18

Odinstalowanie sterowników karty graficznej i NVIDIA Ge Force Experience oraz ponowne zainstalowanie sterowników pomogło -po wcześniejszym wyszukaniu sterownika na stronie producenta, a nie przez kreator. Problem u mnie został wyeliminowany.


(paskol1990) #19

Wejdz w konfiguracje systemu/uruchamianie/ i odznacz 2 pozycje NVIDIA GeForce Experience, mi pomogło. I uruchom ponownie system.


(Soulcatcher) #20

Tylko ciekawe czego jak te sterowniki mam od 2-3 tygodni to czemu dopiero teraz stał sie z tym problem?