Błąd podczas aktualizacji windowsa

Witam,

Ostatnio złożyłem nowy komputer i próby zainstalowania aktualizacji Windowsa do karty graficznej NVIDIA (zdj.) kończą się niepowodzeniem. Bez tych aktualizacji nie jestem w stanie zainstalować sterowników do karty dlatego w dalszym ciągu jest ona bezużyteczna.

Błąd przy instalacji tych konkretnych aktualizacji pojawia się dopiero kiedy podłączę kartę graficzną, podczas podłączenia do zintegrowanej instalują się prawidłowo jednak z nową, pojawiają się ponownie i nie chcą się zainstalować.

Karta: GEFORCE GTX 1060
Sys.: Windows 10 pro x64

Z góry dziękuję za pomoc !

Tylko Windows Update jest zdolny do tego, żeby wgrywac dwie wersje sterowników naraz. Sam to raz przerabiałem na Windows 10 mając grafikę NVidi. To jest masakra naprawde. Ten Windows Update mysli jak ekipa z M$ tylko o jednym jak ukrecic mamone.

I jest na to jakaś rada ?

Nie czekać na “zmiłowanie” Windows Update lecz pobrać i zainstalować ze strony nVidii: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Tak pobierz sterowniki z strony nvidia do swojej grafiki i systemu odpowiednio x64, x86, następnie wyłącz w komputerze nachwile internet, odpal tą aplikacje daj w niej uruchom w trybie awaryjnym potem wybierz usuń i uruchom ponownie jak się aplikacja odpali w trybie awaryjnym i wgraj najnowsze sterowniki pobrane z Nvidi.

Program do usuwania sterowników: http://www.majorgeeks.com/files/details/display_driver_uninstaller.html

I tutaj jest właśnie problem, ponieważ kiedy chcę zainstalować sterowniki wyskakuje taki komunikat (zdj.) wydaję mi się że to wina tej aktualizacji.

Spróbuję

Pobrąłes dla windows 10 x64 bo domyslnie nvidia wywala dla windows 10 32 bity??

Jestem pewny że dobre, instalowałem z płyty i ze strony nvidii

Tak sie plik pobrany nazywa jak w tym linku?? http://pl.download.nvidia.com/Windows/382.53/382.53-desktop-win10-64bit-international-whql.exe

Identycznie

Spróbuj mój sposób. Jak nie pomoże i dalej to samo to zrypał sie Windows. To klasyczny przypadek zasyfiania Windowsa róznymi wersjami sterownika i system głupieje na maksa.

1 polubienie

Niestety nie pomogło, dziwne ponieważ samego windowsa instalowałem jeszcze dzisiaj dlatego nie powinno być z nim problemu, ale tak czy inaczej dziękuję za pomoc :slight_smile:

Podaj producenta i model płyty głównej oraz jaki masz procesor i producenta oraz model i moc zasilacza.

Intel pentium g4560

Asrock H110M-HDV (akt. biosu)

Zasilacz Chieftec 400w

Uważam, że zasilacz za słaby dla tej grafiki. Minimum 500W.

Istnieje taka możliwość, też się zastanawiałem czy nie jest za słaby, wymienię go na 500w i wtedy spróbuję jeszcze raz.

Tylko firmowy 500W jakiś SillentiumPC, a najlepiej be quiet pure power jakiś bo to sa naprawde pożądne i bardzo ciche zasilacze :slight_smile:

Może uznasz to za śmieszne ale sprawdź jak masz podpięty przewód sygnałowy ( karta graficzna czy też do złącz płyty głownej ).

przed sterownikami do nvidi, powinny być zainstalowane sterowniki do zintegrowanej grafy, intel hd 610, skoro świeży system, to może ich brakuje?