Błąd profilu bezprzewodowego/Brak urządzeń w Menadżerze

Witam wszystkich,

Od kilku dni mam problem z internetem WiFi w miejscu gdzie zawsze był zasięg i internet dobrze odbierał teraz zasięg jest ten sam (2-3kreski) ale co chwile zrywa połączenie. Stwierdziłem że zaktualizuję sterowniki karty sieciowej. Przy próbie aktualizacji wywaliło mi bluescreena i restart kompa. Po ponownym uruchomieniu komputera, połączenie sieciowe zostało nawiązane ale bez dostępu do internetu. W opisie sterownika karty sieciowej było napisane że sterownik nie jest podpisany i pochodzi z niepewnego źródła (czy coś w tym stylu… Ciekawe bo pobrałem go ze strony producenta). Skorzystałem z opcji przywrócenia starego sterownika i ponownie spróbowałem go uaktualnić ale do trochę niższej wersji (nie najnowszej). Bluescreena nie było, ale znowu problem z połączeniem się z internetem. Ponownie przywróciłem stary sterownik.

Stwierdziłem że czas zrobić porządek na kompie i puściłem Defragllera, a następnie ComboFixa. Combo wywalił mi kilka wirusów, porobił porządek itd… I teraz zaczęły się jaja…

W pasku trayu systemowym nie widzę zasięgu sieci, tylko mam ikonkę połączenia z siecią (taką jak przy łączności przewodowej), przy naciśnięciu go pokazuje mi normalnie sieci wifi i zasięg. W momencie w którym chcę sprawdzić właściwości którejkolwiek sieci zapisanej czy też nie wywala mi komunikat:

sinRMKR.jpg

Postanowiłem uruchomić menadżera urządzeń i przeinstalować kartę sieciową (jej sterownik). Ale po uruchomieniu menadżera, okazje się że jest pusty. Próbowałem uruchomić go z konsoli ( devmgmt.msc ) ale znowu nic nie widzę.

W internecie przeczytałem że ComboFix może pomóc w takim wypadku. Ponownie go uruchomiłem i dalej nic.

Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły co z tym fantem zrobić ? Chciałbym uniknąć wgrywania systemu na nowo.

Dodam że internet jak działał tak działa, w “starym miejscu” zrywa połączenie co chwilę, gdy zmienię lokalizację działa normalnie.

Raport OTL

http://www.wklej.org/id/1121226/

Raport Extras

http://www.wklej.org/id/1121227/

Nie używaj ComboFix bez nadzoru specjalistów.

Skorzystaj z przywracania systemu i przywróć system do stanu kiedy wszystko było w porządku, ComboFix powinien utworzyć punkt przywracania. Tutaj instrukcja - na początku tematu - zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Jeżeli nowsza wersja sterowników powoduje problemy, to znaczy że powinieneś zostać przy starej.

Jeżeli starsza wersja sterowników powoduje problemy, to powinieneś pozostać przy nowszej.

Jeżeli chcesz aktualizować sterowniki z nowszej wersji do starszej, to najpierw odinstaluj sterownik w nowszej wersji.

Jeżeli myślisz, że wszystkie sterowniki są podpisane cyfrowo bo “pobrałeś je ze strony producenta” to się mylisz.

Jeżeli zrywa Ci połączenie Wi-Fi to nie znaczy że to wina sterownika. Warto sprawdzić jak jest na innych urządzeniach, zmienić kanał nadawania, sprawdzić który kanał jest wolny poprzez inSSIDer.

Po pierwsze dzięki za odpowiedź.

Po drugie piszę teraz jak wygląda sprawa dalej:

Punkt przywracania z pierwszej operacji ComboFixem jest ostatnim jaki widzę na tej liście (zaznaczyłem opcję by system pokazał mi starsze punkty). Przywróciłem system i dalej nie widzę ani programów w menadżerze oraz dalej mam problem z błędem profilu bezprzewodowego.

Póki co nie mogę sprawdzić nawet innych wersji sterownika karty sieciowej.

Sprawdziłem programem inSSIDer jak wygląda otoczenie sieciowe i zmieniłem kanał ponieważ inna sieć zakłócała lekko nadawanie. Jest lekka poprawa, ale dalej przerywa mi co chwile połączenie. Na innych urządzeniach tablet/laptop sprawa wygląda dobrze, nie ma problemów z ciągłym połączeniem.

A działanie ComboFixa wydawało się takie proste :confused: uruchom>nic nie klikaj>zrobione

Następnym razem poczekam z używaniem ComboFixa, ale teraz prosiłbym o jakieś dalsze pomysły. Może ktoś wpadnie na dobrą ideę.

Jeżeli nie masz kopii zapasowych, to pozostaje Ci chyba wykonanie kopii i instalacja systemu na nowo.

bootmgr-missing-pomocy-t516380.html?hilit=zaawansowane#p3237801

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Na przyszłość wykonuj kopie zapasowe, paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html