Błąd przy uruchamianiu komunikatora

Mam problem z uruchomieniem komunikatora WTW 0.8.0.1896 ( w starszych wersjach to samo) . Przy kliknięciu na ikone nic sie nie dzieje, przy drugim włączeniu pojawia sie :

beztytuucw.jpg

Wyłączam z menadzera zadań systemu (uruchamia się tam proces wtw.exe) ale to nic nie daje, niedawno instalowałem system na nowo, przed formatem miałem to samo (win7)

Hej,

:arrow: A instalujesz program z konta z uprawnieniami administratora??

:arrow: Czy instalację uruchamiasz poprzez menu kontekstowe Uruchom jako administrator??

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie, instaluje normalnie. To jak mam zainstalować żeby działało ? :slight_smile:

Hej,

Tak jak pisałem powyżej - czyli z konta o uprawnieniach administratora, a dodatkowo zamiast odpalać program instalacyjny dwuklikiem, klikasz prawym przyciskiem i z menu wybierasz opcję Uruchom jako administrator.

Pozdrawiam,

Dimatheus

jak z konta o uprawnieniach admininstratotach nie wiem jak to zrobić

Hej,

Wchodzisz kolejno Panel sterowania -> Konta użytkowników, zaznaczasz swoje konto i sprawdzasz, czy pisze Administrator czy Użytkownik standardowy. Jeśli to drugie, potrzebna będzie zmiana, ale zapewne możliwa tylko przez osobę, która administruje komputerem bądź przeprowadzała instalację oprogramowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam admininstrator w koncie użytkownika i uruchamiam instalator jako admininstrator też ikone programu ale to nic nie pomaga, dalej pojawia sę ten błąd instalacji (obrazek) przy drugim włączeniu wtw

Hej,

:!: Rozumiem, że uruchomienie aplikacji po raz pierwszy nie przynosi żadnych skutków - nawet po dłuższym czasie?

:!: Jakiego pakietu zabezpieczającego używasz?

:!: Spróbuj uruchomić program w trybie zgodności, na przykład z Windows XP - klikasz właściwości pliku instalacyjnego, przechodzisz do zakładki zgodność, zaznaczasz pole i wybierasz tryb. Klikasz Ok i uruchamiasz instalację.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jaki instalator offline czy online ?

offline ale też online próbowałem.

Dodane 14.08.2010 (So) 17:32

Dimatheus

  1. tak dokładnie

  2. nod32 4.2 antyvirus i comodo firewall 4

  3. pomaga :slight_smile: wszystko działa bez zarzutu, uruchamia się bez problemu ( działa ale daje zgodność w ikonie po instalacjia, a nie w pliku instalacyjnym)

dzięki

Hej,

Widocznie program jeszcze nie do końca wspiera Windows 7. Może kolejne wydania coś w tym zmienią. :slight_smile:

Nie ma sprawy. Najważniejsze, że udało się uruchomić. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

jest jeszcze jeden “dziwny błąd?” dotyczący aktualnego statusu - gdy mieniam status muszę go zmienić 2 razy żeby się zmianił tzn. jeżeli jestem “dostępny” i zmieniam na “zaraz wracam” musze kliknąć 2 razy żeby się zmienił ( jak odejde od komputera na jakiś czas to status zmieni się na “zaraz wracam”, ale żebym był “dostępny” musze to zrobić ręcznie, kliknąć na “dostępny”)

a może tak jest w tym komunikatorze ??

wcześniejsze wersje wtw nie miały takiego “błędu” i działały poprawnie (wersje 0.7), nie było też takiego błędu jak w temacie

Hej,

:arrow: Zaktualizowałeś program do najnowszej wersji?? W niej też pojawia się ten problem??

:arrow: Czy problem statusów dotyczy tylko sieci Gadu-Gadu?? Czy także innych sieci komunikacyjnych - oczywiście jeśli takowych używasz.

Ogólnie nie powinno tak być. U mnie status zmienia się bez problemów - i to na GG i na Jabber’ze. A czy sam program uruchamiany jest z uprawnieniami administratora??

A ruszając przez chwilę kursorem myszki status nie zmienia się na poprzednio ustawiony??

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak, najnowsza wersja

uzywam tylko sieci gg, nie wiem jak jest na innych

tak, z uprawnieniami admininstratora

ruszanie myszką nic nie daje, muszę zmienic ręcznie

Dodane 31.08.2010 (Wt) 21:48

(po paru minutach bezczynności) gdy ruszę myszką to u innych jestem dostępny a u siebie mam status zaraz wracam

Hej,

Czyli klikasz prawym na skrót programu i wybierasz Uruchom jako administrator lub we właściwościach zaznaczasz, by uruchamiany był na prawach administratora?? Pytam dla pewności… :slight_smile:

:arrow: Szperałeś w ustawieniach statusów - Menu -> Narzędzia -> Opcje -> Sieci?? Może tam jest coś namieszane??

Pozdrawiam,

Dimatheus

na pytanie odpowiadm że tak , sprwdzałem rózne metody i możliwości co mi przyszło do głowy, może to jest błąd twórców, a może o czymś nie wiem

, to jest dla mnie dziwna sprawa

(ale powtarzam - wcześniej było wszystko ok i w porządku, to było na wersji 0.7 a teraz jest 0.8 czyli RC i zamiast lepiej to jest gorzej)

Dodane 04.09.2010 (So) 21:10

licze na pomoc :slight_smile: w sumie to nie przeszkada ale tak nie powinno być

może można wysłać błąd do twórców ? (dotyczący statusu i niezgoidności całkowitej z win7, działa w zgodności z xp i vista)

Hej,

:arrow: A czy po kolejnych aktualizacjach nadal masz problem?? Przynajmniej jedna aktualizacja od ostatniego posta wyszła, więc może coś zmieniło się w tej kwestii…

Wydaje się, że to bardzo dobry pomysł. Być może autor nie wie o tych problemach, więc warto by było go uświadomić. W końcu na WinXP oraz na Viście WTW działa bez najmniejszych problemów…

Pozdrawiam,

Dimatheus

było już pare aktualizacji i dalej są te błędy

A skąd wiesz czy status się nie zmienia? Po dodaniu siebie jako kontaktu GG na liście? Bo jeśli tak to w nowym WTW ową synchronizacje z dodaniem się na liście kontaktów usunięto i nie działa prawidłowo (nie widać swoich zmian stanu mimo dodania się do listy kontaktów w sieci GG). Więcej na ten temat tu - http://forum.k2t.eu/faq/dlaczego-wtw-ni … o-statusu/

Jeśli chodzi o auto-zmianę stanu to pogrzeb tutaj (zakładka: Sieci ):

99m.jpg

Hej,

Wspomniane najlepiej poznać po kolorze ikony programu - zielony to dostępność, pomarańczowy Zaraz wracam i tak dalej. :slight_smile:

Już pisałem o tym kilka postów wyżej - widocznie nie zdało rezultatu…

Pozdrawiam,

Dimatheus