Błąd w Windowsie XP SP2 - Niebieski ekran

Problem jest taki.: Gram sobie w jakąś tam grę i nagle pojawia się niebieski ekran, pisze błąd krytyczny chyba systemu. Pisze chyba bo ekran szybko gaśnie i nie zdążyłem przeczytać. Następuje restart kompa… W tym tygodniu zdarzyło się to już 2 razy, raz w czwartek i dzisiaj.

Witam!

Musisz przedstawić nam treść błędu, albo przynajmniej jego kod.

:arrow:http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=111826

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 19:24

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=111826

Grubcio115

BSOD - Blue Screen Of Deat jest poważnym błędem systemu operacyjnego lub uruchomionej w nim aplikacji. Gdy wystąpi, tracisz bezpowrotnie dane znajdujące się w pamięci RAM komputera.

Piszesz, że stało się to w trakcie gry- przyczyną może być błąd sterownika karty graficznej, a tutaj niezbędna byłaby aktualizacja sterów. Jednak szkoda, że nie zapisałeś kodu…

Jeżeli zdarzy sie to znów, to doraźnie może pomóc - przy restarcie pulsująco F8 i w menu - wybór “ostatnia znana dobra konfiguracja”.

Pozdrawiam

nie demonizujcie Bsod, u mnie też się pojawia od czasu do czasu,

a system chodzi od 8 miesięcy b.dobrze - żeby bsod ci nie zniknął od razu musisz odhaczyć automatyczny restart z system, zaawansowane,

informacje o uruchamianiu itd

hmm jesli nic nie zmieniales (w sensie nie dokladales nowego sprzetu) to sproboj sprawdzic pamiec goldmemory, albo memtest86 (polecam ten 1) jesli wykryje jakies bledy wiesz co jest przyczyna, aha testuj kazda kosc osobno, wieksza pewnosc ze bedzie dobrze sprawdzone

Moze to takze byc wina zasilacza, jak masz mozliwosc to sprawdz na innym czy tez bedzie sie to dzialo.

pozdrawiam

Hey !!

na wyskakujące BSOD’y ma wpływ nie tylko sprzęt ale i sterowniki ale również aplikacje rodzaju antywirus czy firwall również pod uwage należy brać zasilacz, gdzie właśnie zła praca zasilacza może spowodować rzucanie błędami.

Czyli w końcu co mam zrobić ??? Sterowniki mam do Geforca 5500 FX wersja 82.88

podaj wyniki BSOD’a aby sprawdzić co powoduje problem.

do Dimatheusa - oczywiście nie zaprzeczam sobie, bo problemy i

bsod powodują niechlujnie napisane programy, w tym często gry;

mam zwyczaj zapisywać ciekawe strony internetowe, ale akurat

nie zapisałem strony, na której Mark Russinowich, twórca firmy

Nirsoft, jeden z największych autorytetów w dziedzinie systemów

op.(już pracuje w Microsofcie) analizuje właśnie problem bsod i

pokazuje na przykładach( niestety dla programistów, mogłem

uchwycić tylko wnioski), jak żle napisane programy, w tym

szczególnie gry, programy do tweakowania i “optymalizacji”

pamięci prowadzą do załamania się systemu - b.prawdopodobne,

ze i w tym wypadku winna była gra; u mnie problemy też mogą

powodować programy, bo instaluję ich dużo(stanowczo za dużo!)

Hey !!

Grubcio115 - zdejmij reset na rzecz BSOD w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > odptaszyć Automatycznie uruchom ponownie. Po tym spiszesz dane z BSODa (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzuć je dane tutaj. :slight_smile:

w moim poście z 13.12 jest oczywiście pomyłka - M.Russinowich

to twórca firmy SysInternals, a nie Nirsoft, jak napisałem;

do Dimatheusa - właśnie dlatego napisałem, żeby problemu nie

“demonizować” - co nie znaczy, ze mamy go lekceważyć, jeśli

pojawia się często

Ok, jak się pojawi zamieszczam

pojawia mi się niebieski ekran od paru dni kilka lub kilkanaście razy dziennie , przy przeróżnych czynnościach (granie, przeglądanie sieci, praca w wordzie itp) ,najgorsze ze postawiłam nowego windowsa i problem się powtarza , soft instaluje taki jak zwykle i nigdy nie było z nim problemu :frowning:

kod błędu : "*** STOP 0x000000F4 (0x00000003, 0x82A69DA0 ,0x82A69F14 ,0x805C7498)

poradźcie coś :shock:

kod błędu przed nawiasem wskazuje tylko, że jakiś ważny systemowy proces lub wątek został niespodziewanie przerwany; kod w nawiasie

mógłby ci zinterpretować jedynie programista; spróbuj popracować przez dłuższy czas w trybie awaryjnym, jeśli nie będzie się załamywał to

znaczy, ze to najprawdopodobniej sterowniki ładowane w normalnym

trybie

Debugger Windows