Bład wyjścia DirectSound v2.47

Cześć mam poważny problem, jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o sprawy związane ze sterownikami a ostatnio kiedy włączyłem Winampa wyskoczył mi taki komunikat:

"Błąd wyjścia DirectSound v2.47 (d)

Zły sterownik DirectSound. Zainstaluj właściwe sterowniki lub wybierz w opcjach inne urządzenie. Kod błedu: 88780078"

O co z tym chodzi, skąd te sterowniki wziąć itp.??? Bardzo proszę o pomoc i tłumaczenie, ale takie łopatologiczne. Z góry bardzo dziękuję.

Może tu:http://www.google.pl/url?q=http://forum.dobreprogramy.pl/ciezki-problem-direct-sound-t314627.html&ei=JFOVS4yaMZ7ymwP-0KCiCw&sa=X&oi=forum_cluster&resnum=1&ct=result&cd=3&ved=0CA0QrAIoAjAA&usg=AFQjCNEdZnwg0As9WnIc1I34KAU_Ox_eiQ znajdziesz podpowiedź. Ktoś miał podobny problem.A tu są sterowniki:http://download-laptop-drivers.com/free-sterownik-directsound-v247-pobierz/. Pozdrawiam.

Co najważniejsze nie napisałeś nawet jaki masz dokładnie system, jeżeli Windows XP to jaki Service Pack ?

To jest za mało…

Zainstaluj Everest Ultimate Edition

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz/podaj informacje z pozycji :

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa).

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD /.

Temat : nieprawidlowy-sterownik-directsound-kod-bledu-88780078-t230120.html

Nie ma żółtych wykrzykników ani znaków zapytania, a płytkę ze sterownikami raczej gdzieś zapodziałem… :glupek2:

…ale zainstalowałem program Everest Ultimate Edition i oto te dane:

Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2

Typ procesora DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)

Nazwa płyty głównej Asus P5GC-MX/1333 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945GC

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

XManie dziękuję za dotychczasową pomoc i proszę o dalsze instrukcje.

P.S. Aha nie wiem, czy to ważne, ale jak wszedłem w Menedżer urządzeń to tam mi się kompletnie nie wyświetla informacja o płycie głównej, informacje te dopiero uzyskałem za pomocą programu Everest, czy to normalne?

Zainstaluj :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej.

  2. sterowniki do karty dźwiękowej.

Są w Zip-ie, wypakuj, wyszukaj setup , zainstaluj i uruchom ponownie komputer.

  1. DirectX.

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK.

  • normalne :slight_smile:

XManie zainstalowałem wszystko według Twoich wskazówek i kiedy przeszedłem do następnej czynności:

okazało się, że już w pierwszej zakładce “Głośność” (w “Dźwięki i urządzenia audio”) pojawia się informacja: “Brak urządzeń audio”, a w zakładkach “Audio” i “Głos” żadna z opcji nie działa - nie jest aktywna. Oczywiście na wszelki wypadek uruchomiłem Winampa, ale podczas próby włączenia pierwszego lepszego utworu ponownie wyskakuje błąd z tematu tego postu.

Dodane 15.03.2010 (Pn) 20:04

Czy może jednak ktoś spróbuje mi pomóc? Czekam na wszelkie propozycje. ![-o<