Błędna konfiguracja routera / neostrada - TP-Link TD-W8901G

Witam, mam problem z konfiguracją (ustawieniem) neostrady 10MB.

Wcześniej posiadałem usługę z orange freedom 2MB, i wszystko było Ok po ustawieniu, następnie chcąc przerejestrować na neostradę 10 MB są problemy, dzwoniłem do ,pomocy technicznej’’ i uzyskałem odpowiedź, że internet jest ,wysyłany’’, i pewnie błąd w konfiguracji, albo podłączenia. Posiadam router TP-link TD-W8901G. Po rozmowie, kazano mi zresetować i jeszcze raz próbować, i nadal nic.

Po rozmowie otrzymałem dane do konfiguracji i w routerze nie znajduję opcji jak np. PAP/CHAP, nigdzie tego znaleźć nie mogę, i nie wiem czego to jest problem. Dane rejestracyjne (login, hasło) jest prawidłowe, bo samo zostało sprawdzone przez pomoc techniczną.

Modem ADSL jest podłączony do dwóch telefonów. Do ,rozdzielacza’’ jest podłączony telefon z ADSL oraz do drugiej sam router, tak jak w poprzedniej ofercie od Orange.

I chciałbym się zapytać, czy ten modem jest dobry do tej Neostrady, oraz co trzeba by było zrobić, aby poprawnie zarejestrować usługę.

Hej,

:arrow: Jaki komunikat Ci się pojawia?

:arrow: Czy dioda ADSL pali się światłem ciągłym?

:arrow: W ustawianiach wybrałeś poprawne ustawienia VPI/VCI i enkapsulację? Zajrzyj tutaj.

Przeniesione z działu Hardware, Sterowniki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://forum.dobreprogramy.pl/konfiguracja-routera-modemem-adsl-w8901g-t387887.html - przedostatni komentarz.

damiaan123 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dimatheus ,

Pojawiał się komunikat o błędzie związanym z WAN jak dobrze pamiętam ( konfiguracja na plycie).

Po uruchomieniu ADSL świeci się światłem stałym.

0/35, PPPoA VC-Mux.

Opcji PAP/CHAP nigdzie nie widzę.

bachus ,

PVC2 ustawione jest, po wyłączeniu routera na stronie pokazuje się na strcie PVC0 właśnie.

Diagnostyka w routerze na 1 sieci (startowej PVC0) wszystko jest na OK, a na tej od neostrady błędy w - ATM OAM ping…, Ping Primary Domain Name Serwer, oraz Ping http://www.yahoo.com.

Pozdrawiam,

Dodane 25.11.2013 (Pn) 20:48

zauważyłem, że jednak ADSL co kilka min myga i dopiero znowu się “załącza” znów na stałe światło.

Dodane 26.11.2013 (Wt) 9:17

A nie trzeba protokołów jakiś wyłączyć ip4/6 czy podobnep, bo laptop miał format przed tą nową neostradą, albo czy router spełnia te wymagania, jak nie ma PAP/CHAP bo nigdzie znaleźć nie można.

Hej,

Spróbuj zmienić enkapsulacje na: PPPoE LLC / PPPoE VC MUX

 

Oznacza to, że ustawienia usługi nie do końca są poprawne. Dioda powinna palić się światłem ciągłym.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus