Błędy odtwarzania filmów w serwisie YouTube

Więc wykluczamy też winę systemu operacyjnego. Obstawiam, że wina stoi po stronie flasha. Usunąłem go, zainstalowałem z powrotem, nic się nie zmieniło, jednak po ponownym uruchomieniu komputera nagle filmiki które wcześniej nie chciały działać odpalały się bez problemu. Wszystkie, bez wyjątku. Jednak na następny dzień już zaczęło się wszystko psuć i niektóre filmiki znowu nie działają. Wygląda jakby świeży flash wszystko ładnie obsługiwał, a po jakimś czasie się “psuje” nie wiem, czy to zapisując coś do rejestru, czy też zmieniając coś w ustawieniach czy co.

Wina leży po stronie Netii. Jest to 100% pewne.

Prosty test:

Odwiedźcie proszę domenę r4—sn-oxup5-f5fl.c.youtube.com

Z internetu Netii się nie włączy. Z każdego innego internetu się włączy - pokaże się podstrona z logo Google (youtube należy do Google).

Testowaliśmy to w biurze na kilku komputerach i różnych systemach operacyjnych, różnych przeglądarkach. Wystarczy zmiana internetu, żeby filmiku cudownie zadziałały.

Tutaj info o tym, że netia trzyma filmiki z youtube’a u siebie:

http://blog.netia.pl/netia/entry/youtub … 4%99%C4%87

Fakt nie chce się “za chiny” załadować.

Co do tego, że filmy YT nalezą do Netia… to najgorsze jest w tym linku to, że pierwsze co się rzuca w oczy to duży napis “YouTube bez zacięć” :smiley:

Dlaczego wobec tego na laptopie wszystko działa, a na komputerze stacjonarnym nie, mimo, że są od tego samego dostawcy?

Teraz to zauważyłem, ze nawet buforowanie coś mi dramatycznie spowolniło… tylko na Youtube

Ci, którzy mają problem z YT, którzy mają internet z Netii, może każdy z nas zgłosi taki problem do Netii, może coś zrobią z tym?

Bo na laptopie masz inny internet?

Bo w ogóle nie masz neta z Netii i mówisz o innym problemie?

Ja już problem zgłosiłem tydzień temu. Nadali numer awarii i wciąż milczą. Dopiero 3 konsultant ogarniał kuwetę i zrozumiał, że to ich problem.

W przyszłym tygodniu zgłoszę. Może do tego czasu coś sami podziałają, a przy czwartku zgłoszenie i tak nic nie da zapewne.

Jak zgłaszałeś? telefonicznie czy mailowo?

No problem nie może leżeć po stronie mojego komputera, bo jak wejdę na takiego maxior.pl to filmiki z ich odtwarzacza w HD idą jak przecinak.

Heya, heya przyjaciele ! A ja przyznam wciąż nie kumam skąd czerpiecie pewność, że to zawsze wina przy tym problemie z YT jest po stronie dostawcy (niezależnie od tego kto nim jest, ja mam innego i też mi nie działa) ?

Bo jedna z subdomen YouTube wskazuje na IP Netii. Subdomena ta nie działa wyłącznie jeśli korzystasz z internetu Netii. Nikt nie wyklucza, że komuś innemu YouTube może nie działać z innego powodu.

Dodane 13.06.2013 (Cz) 22:29

Otrzymałem wyjaśnienie od Netii:

Mam pytanie czy tylko ja odczułem poprawę sytuacji? filmiki potrzebują jakiegoś dłuższego czasu do zaczęcia odtwarzania, ale wszystkie się ładują.

U mnie powoli wszystko w YouTube zaczyna się jakby normalizować, w filmach w których dotychczas były błędy nie pojawiają się one, pasek postępu buforuje się i to nawet przy roszadach w rozdzielczościach.

Aczkolwiek czasem potrafi się jeszcze zaciąć i w niektórych filmikach mogą wystąpić wyżej opisane objawy problemu z odtwarzaniem.

Wydaje się, że jest poprawa, ale to czas jeszcze pokaże czy rzeczywiście tak jest i czy będzie ona trwała…

Miejmy nadzieję… :slight_smile: