Błędy powodujące bluescreeny

Witam !

Mój problem polega na błędach, które uruchamiają ponownie komputer przy dziennym korzystaniu.
Za pomocą programu “BlueScreenView” udało mi się określić rodzaj błędów. Niestety nie potrafię ich rozwiązać.
Poniżej przedstawiam zrzut pokazujący rodzaje błędów

Proszę o pomoc w ich rozwiązaniu.

u mnie kiedyś też łapałem BSODy za które odpowiadał stary już SSD ,a później płyta główna i coś związane z sekcją zasilania i w sumie szkoda było kasy na naprawy więc skończyłem na zakupie nowych bebechów .

Pochwal się jakie masz podzespoły, może pomoże w namierzeniu sprawcy.

Procesor: ryzen 5 3600X
Płyta główna: Gigabyte B450 AORUS Elite
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB
RAM: kingston khx2666c16/8g
Zasilacz: Zalman 600W-LX BOX
Dyski: Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus; WL500GSA6472B; ST1000DX001 -SSHD- 8GB

Na początek spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne bios. Później aktywuj profile pamięci X.M.P.

BIOS był aktualizowany?

Wpisz w start “diagnostyka pamięci” i uruchom.
Ustaw więcej przebiegów zamiast domyślnych 2 i zobacz czy test nie pokaże błędu.

Test żadnych błędów nie wykazał.

Spróbowałbym przeanalizować te pliki zrzutu programem WinDbg. Tutaj opisałem moją udaną walkę z wyciągnięciem informacji z pliku dump Niebieski ekran **INTERNAL_POWER_ERROR** (czyli jak dowiedzieć się więcej z pliku dump z bluescreen'a)

Zrobiłem zrzuty po analizie. Przed analizą w konsoli wyskakują mi komunikaty : " Symbols can not be loaded because symbol path is no initialized". Niestety nie umiem wyczytać czegoś pożytecznego z tych zrzutów.

![5|506x499]

Jedyne za co udało mi się “Zahaczyć” to VISTA_DRIVER_FAULT ale niestety nie potrafię wywnioskować przyczyny. Polecam przejrzeć https://www.google.com/search?q=VISTA_DRIVER_FAULT

Witam,
Czy zna ktoś sposób na wyeliminowanie tych błędów ? Po woli doprowadza mnie to do szału. Zauważyłem też że podczas grania w gry zdecydowanie rzadziej te błędy wyskakują.

Przy tym procesorze i płycie na B450 na pewno BIOS względnie nowy. Ostatni to F62a. Kolejność aktualizacji to wersja 32, potem 40 i dopiero można ostatni. Chyba, że już jest nowszy.

Potem na stronę AMD i najnowszy sterownik chipsetu.

A czy tak jest od nowości?

Tak mniej więcej po 2-4 tygodniach od zakupu zaczynały się pojawiać problemy.

Tak jak napisałem, BIOS, sterowniki. Jak będzie dalej problem, to drogą eliminacji.

Ok dziękuje zabieram się do roboty.

Jeszcze jedno, jak masz tam dwie kości RAM to wyjmij jedną na czas robienia BIOSu i nie rób z pod Windowsa, tylko rozpakuj, wrzuć na pendrive i z pod BIOSu, jest tam narzędzie do tego.