Błędy w windows xp proszę o pomoc

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4

Scan saved at 09:19:42, on 2011-03-02

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Boot mode: Normal


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Sitecom\Common\RegistryWriter.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Sitecom\Common\RaUI.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O4 - Global Startup: Sitecom Wireless Utility.lnk = C:\Program Files\Sitecom\Common\RaUI.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O22 - SharedTaskScheduler: Moduł wstępnego ładowania interfejsu Browseui - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll

O22 - SharedTaskScheduler: Demon buforu kategorii składników - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll

O23 - Service: Ralink Registry Writer (RalinkRegistryWriter) - Ralink Technology, Corp. - C:\Program Files\Sitecom\Common\RegistryWriter.exe


--

End of file - 2042 bytes

Dodane 02.03.2011 (Śr) 9:58

coś nie tak wkleiłem czy nikt nie wie o co chodzi? dlazcego nikt nie odpowiada?

przeskanuj kompa za pomocą Kaspersky TDDSKiller http://support.kaspersky.com/viruses/so … =208280684

wklej logi z otl otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

https://wklej.to/jqv9F

http://wklej.to/pYPW9

Dodane 02.03.2011 (Śr) 10:34

p.s. kaspersky nic nie znalazł

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script) wklej:

:OTL

SRV - File not found [Disabled | Stopped] – -- (HidServ)

O20 - Winlogon\Notify\AtiExtEvent: DllName - Reg Error: Value error. - Reg Error: Value error. File not found

O34 - HKLM BootExecute: (autocheck autochk *) - File not found

:Commands

[emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

bo w logach jest pusto, nic się nie dzieje

Hej,

W logu z HJT nie ma nic niepokojącego.

Nie napisałeś, co się dzieje, a dodatkowo sam prosisz się o problemy - brak najnowszego Service Pack’a 3 dla Windows XP, obecność starej przeglądarki (IE 6), brak antywirusa i firewalla.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://wklej.to/TbDtB

http://wklej.to/646RC

wygląda na czysty, zainstaluj tak jak kolega Dimatheus radzi, service packa 3, włącz windows update, zainstaluj nowego IE, antywirusa i firewall’a

niestety wchodzę do internetu na stronkę dobreprogramy.pl i chcę wyszukać linka do sygate personal firewall gdyż czytałęm, że może być z avastem i wyskakuje mi błąd iexplorer.exe i musze zamykać pzreglądarkę :frowning: problemy nie ustały

Hej,

Zapewne problem swoje źródło ma w braku lub nieaktualnej wersji Flash’a. Pobierzesz go tutaj. Dodatkowo zastanów się być może nad inną przeglądarką niż IE (na przykład FireFox, Chrome czy Opera). Na pewno nie używaj wersji IE6 - koniecznie zaktualizuj ją przy pomocy aktualizacji automatycznych bądź Windows Update. Zainstaluj też SP3 - dokładnie w ten sam sposób.

Praktycznie każda zapora sieciowa bez problemów działa z Avastem - tutaj też koniecznie najnowsza wersja 6. Jednakże nie powinien być to Sygate Personal Firewall , gdyż program ten nie jest aktualizowany od kilku dobrych lat. Spróbuj na przykład Comodo Personal Firewall.

Pozdrawiam,

Dimatheus

WItaj Dimatheus

po zabiegach nukemski które mi poradził jeszcze tego nie robiłem tzn. inne przeglądarki update Internet explorer do wersji 8. Uwierz mi, że instalowałem już system od nowa z 30 razy i niepotrzebnie bo nic nie pomaga . teraz właśnie po zabiegach od nukemski ( swoją drogą dzięki za pomoc nukemski) wyskoczył mi błąd jak pisałem iexplorer.exe

Właśnie robię update przez windows usdate i update do ie8. na 99% nic mi to nie pomoże od dwóch tygodni walcze i nie wiem do końca z czym nie jestem mocno obcykany w kompach i nikt nie potrafi pomóc

dzięki

zrób jeszcze tak:

ustawienia > panel sterowania > dodaj lub usuń programy > dodaj/usuń składniki systemu Windows > odznacz Internet Explorer > zrób restart systemu, po restarcie, ustawienia > panel sterowania > dodaj lub usuń programy > dodaj/usuń składniki systemu Windows > tym razem zaznacz Internet Explorer

i koniecznie service pack 3 musisz mieć http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

włąśnie pobrał mi sie pierwszy update z oficjalnej strony . zrobiłem restart jak mi kazał. przy okazji był ściągnięty update do ie8 więc klikam na instalkę dale dalej no i instaluje po chwili okno problem z aplikacją drwtsn32.exe itd muszę zamknąć i bodajże błąd iesetup.exe

Dodane 02.03.2011 (Śr) 11:52

hej nukemski

tak już też robiłem ale zrobiłem jeszcze raz restart i znów zaznaczyłem i instaluję jeszcze raz ie8 zobacze czy tym razem wywali błędy

pytanie: service pack to przez windows update? jak to ściągnąc bo nie pojawia mi się to w aktualizacjach ?

pozdro i dzięki !!

Hej,

To co działo się wcześniej, że wrzucałeś logi? Jaki był problem pierwotny?

Czyli może coś z systemem nie tak? Skąd pochodzi? Nie jest to przypadkiem jakaś modyfikowana wersja?

A próbowałeś pobrać aktualizacje uruchamiając moduł automatycznych aktualizacji?

Znajdziesz go na przykład tutaj

Pozdrawiam,

Dimatheus

podaje linka do sp3

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

Dimatheus

tak próbowałem jest to wersja windows xp razem z service pack 2 która bez problemów chulala mi około miesiąc potem zaczęły wyskakiwać mi same reklamy jakieś nawet przy wyłączonej przeglądarce przeskanowałem nod32 cos znalazło zaproponował uruchomić ponownie i system juz sam się restartował nawet nie zdążał odpalic pulpitu już był restart więc zrobiłem format i cały czas problem

Hej,

Tak niestety może się dziać, gdy w systemie są niezałatane luki oraz brak antywirusa i innych zabezpieczeń.

Fajnie, ale może coś więcej powiedziałbyś o tym problemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

po świeżo zainstalowanym systemie instaluję antywirus kartę sieciową odpalam internet i błąd iexplorer.exe i nie mogę korzystać z internetu z jakiejkolwiek przeglądarki

dzięki

Dodane 02.03.2011 (Śr) 12:14

Czasami mogę chodzić po necie minutę czasem uda sie ściągnac jakąś instalkę zcasami wywala od razu są strony z których automatycznie regularnie wywala

instaluję adobe flash

jest to bardzo uciążliwe i uniemożliwia pracę na kompie

czy jest na to jakiś sposób??

Hej,

Zatem rozwiązania są dwa - albo płyta z systemem pochodzi z niepewnego źródła, a co za tym idzie może być wyposażona w nieproszone dodatki, albo uszkodzony jest komputer, a szczególnie pamięć RAM. Najlepiej byłoby to sprawdzić - na przykład przy pomocy programu Windows Memory Diagnostic. Tworzysz bootowalną płytkę bądź dyskietkę, z których uruchamiasz komputer. Przeprowadzasz przynajmniej 3 przebiegi programem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam czyste płytki cd ale nie wiem jak to zrobić jakbyś mógł mi to wytłumaczyć to bym sprawdził, bo jak narazie wykluczam złą wersję windowsa gdyż działąła mi wzceśniej poprawnie

dzięki i pozdro!!

Dodane 02.03.2011 (Śr) 12:28

mogę również wkleic raport z everest to może ktoś by zerknął i pomógł w dobraniu odpowiednich sterowników. mam nadzieję, że komp się nie uszkodził na amen

Hej,

:arrow: Ściągasz i uruchamiasz pliczek mtinst.exe,

:arrow: Zatwierdzasz licencję,

:arrow: Wybierasz polecenie Save CD Image to Disk i wybierasz miejsce, w którym ma zostać utworzony obraz dysku,

:arrow: Wypalasz plik windiag.iso za pomocą programu ImgBurn,

:arrow: Bootujesz komputer z płyty - sprawdzanie rozpocznie się automatycznie.

Kiepskie uzasadnienie… To nie jest jakaś wersja Improved By MalcolmX?

Pozdrawiam,

Dimatheus