Błędy w windows xp proszę o pomoc

1)mam również windows 7 i mam pytanie czy ten system będzie śmigał na moim kompie czy nie jest to za słaby sprzęt pentium 4 2.66 1.00 GB ram radeon 7000 może zniknął by problem systemu

2)zrobiłem save cd image to disk i pojawił mi się plik rar. czy mam to rozpakować czy wypalić włąśnie tego rar?

Hej,

Obstawiam, że niestety nie bardzo…

Nie, to nie jest plik RAR. Domyślnie WinRAR może otwierać pliki ISO i stąd pewnie ta ikonka. W każdym bądź razie powstały plik masz wypalić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

sprawdza i wyskakuiwało zielone succeeded a wyskoczyło czerwone failed przy Stride6 cache On i skanuje dalej

Dodane 02.03.2011 (Śr) 13:06

mam wrażenie, że test powtarza się w kółko same zielone succeeded oprócz jedne czerwone failed przy Stride6 . czy to jakiś poważny problem?

sorry za literówki

dzięki i pozdro! !!

Dodane 02.03.2011 (Śr) 13:10

czy można przerwać test wyjąć jedną kość ramu i powtórzyć test i potem odwrotnie? czy to coś da?

Dodane 02.03.2011 (Śr) 13:11

test trwa tylko, że teraz jest succeeded również w stride6 wiec chyba OK

da tyle, że będziesz wiedział, która kość jest uszkodzona i tak, możesz tak zrobić, możesz też wyciągnąć jedną kość i włączyć windowsa i sprawdzić czy nadal komunikat się pojawia, pojawi się, zmieniasz kość i znowu sprawdzasz

Podczas testu przy pass 3 stride6 był juz w porządku ale przy pass 4 znów jest failed. co robić??

dzięki i pozdro! !!

Hej,

Uruchom rozszerzone testy pamięci - w czasie testów kliknij przycisk T. Poczekaj, aż wykona się kilka przebiegów. Czy w rezultatach pojawił się czerwony wpis czy tylko informacja przy teście??

Pozdrawiam,

Dimatheus

results1 stride 6 cache On Address 3f2e4028 Actual ffffff00

results2 stride 6 cache On Address 3f2e4058 Actual ffffff00

wyżej przy stride6 czerwony napis Failed

to teraz wcisnę ‘‘t’’ i zobacze parę przebiegów co i jak

dzięki!!

Dodane 02.03.2011 (Śr) 13:32

to było przy pass 1. przy pass 2 nic się nie dopisuje do results i stride6 jest jak reszta nazielono succeeded. przy pass 3 i kolejnych stride6 jest czerwone failed

Dodane 02.03.2011 (Śr) 13:43

na rozszerzonych testach pass 1 trwa wszystko na zielono succeeded łącznie ze stride6 wcześniej nie testowało nazwa: MATS+ przy Cache Off tylko przy Cache On . teraz jeszcze przy pass1 sprawdza MATS+ na Cache Off i test bardzo wyraźnie zwolnił idzie do przodu bardzo powoli przy MATS+ tyle się dzieje czekam co dalej

pozdro! !!

Dodane 02.03.2011 (Śr) 13:56

program zwolnił do tego stopnia że przebieg 1 jeszcze nie jest ukończony idzir bardzo powoli

a otwierałeś komputer i czyściłeś radiatory i wiatraczki oraz zasilacz z kurzu?

tak wczoraj była akcja odkurzacz :smiley:

program przyśpieszył nadal pass1 trwa jak narazie wszystko cacy

czyszczenie rób to regularnie, to jest ważne dla twojego komputera

OK będe pamiętał

pass 1 trwa jak narazie bez błędów

Dodane 02.03.2011 (Śr) 14:24

pass 1 zakończone wszystko succeeded na zielono trwa pass 2

pozdro!!

Dodane 02.03.2011 (Śr) 14:37

niestety dla mnie musze iść dodam, że jak robiłem update to podczas instalowania aktualizacji też wyskoczył mi błąd z update.exe i musiałem wyłączyć. tak samo jak iexplorer.exe . wyskakiwały też inne błędy w nazwie miały cośtam32.dll lub .exe. Będę wieczorem tymczasem wielkie PODZIĘKOWANIA dla

Dimatheus

i

nukemski

jak wykasować takie błędy?

wieczorem będę…

pozdro! !!

hcto , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hej,

Jak po drugim przebiegu - też wszystko na zielono, czy pojawiły się jakieś błędy?

Jak wygląda ten błąd - pojawia się normalne okienko z komunikatem, że proces musi być wyłączony, bo wystąpił błąd? Wszystko to przypomina trochę infekcję Sality. Dlatego pobierz program Dr.Web CureIt i przeskanuj system w poszukiwaniu zagrożeń bezpieczeństwa.

Po skanowaniu wykonaj nakładkę instalacyjną na Windows’a, tak jak opisano tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

uruchom windowsa w trybie awaryjnym i przeskanuj ale porządnie Dr.Web CureIt, jeśli przeskanujesz to wtedy rób instalacje windowsa

witam!!

avast zainstalowany firewall comodo zainstalowany service pack 3 zainstalowany internet explorer wersja 8 zainstalowana wchodzę na wp.pl i wywala błąd internet explorer

skanowałem pamięc dr web live cd i na czerwono wszystko a w polu errors ponad 20000 wyjąłem obie kości ramu po 512mb ddr3 i wsadziłem ddr2 256mb to samo skanowanie wynik też ten sam poprzednie kości 2x512 wróciły na pokład. Przy próbie skanowania dr web live cd innych opcji wyskakiwał mi jakiś błąd boot exe coś z boot i wszystko stawało nie wiem co dalej przejade w awaryjnym dr web cureit

dzięki i pozdro!!

Dodane 03.03.2011 (Cz) 11:58

dodatkowo wyskoczył błąd drwtsn32.exe

idę skanować

Hej,

Czy pojawia się wtedy jakiś błąd? Czy komputer uruchamia się ponownie czy wyłącza? A jeśli to drugie to czy są problemy z jego ponownym uruchomieniem?

Jeśli w czasie instalacji pojawia się taki problem, to mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym. Mogła paść płyta główna (albo kontroler dysków/napędów, albo mostek północny), pamięć RAM bądź dysk twardy.

Z tego, co pamiętam, płytka Live CD z Dr.Web’em zawiera w sobie program Mem Test+, więc daje też miarodajne wyniki. A skoro pojawiają się błędy, to uszkodzenie dotyczy albo pamięci RAM, albo płyty głównej. W przypadku tych pierwszych:

:arrow: sprawdź, czy kości pamięci są wkładane do odpowiednich slotów - osobne powinny być dla pamięci DDR2, a osobne dla DDR3,

:arrow: by przekonać się, co padło, należałoby przetestować kości pamięci w innym komputerze (u kolegi, znajomego) - najlepiej przy pomocy wspomnianego Dr.Web Live CD. Dobrze byłoby też pójść w drugą stronę - tzn. odpalić płytę z innymi pamięciami RAM i przetestować.

:arrow: Jaką w ogóle masz płytę główną i procesor??

Pozdrawiam,

Dimatheus

witam!!

Właśnie wyciągałem pamięci ddr3 ( 2x512mb) i wsadziłęm inną pamięć ddr2 (256mb) , zrobiłem skan i wynik ten sam więc i ta nowa pamięc musiałaby być zła wiec nie wiem. płyta główna to Abit VI7 procesor pentium4

dzięki

Dodane 03.03.2011 (Cz) 12:27

apropo restartowania to komputer się sam restartuje i nie ma problemów z ponownym odpaleniem

Hej,

Moment, coś tu nie gra - albo model płyty, albo stosowane RAM’y. Przecież wspomniana przez Ciebie płyta jest dość wiekowa, przez co obsługuje tylko i wyłącznie pamięć DDR - jakim sposobem dałeś radę wsadzić tam pamięć DDR2 i DDR3?? Zresztą tutaj jest jej opis ze strony producenta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

możliwe, że coś źle odczytałem pamięć 256 ma napis PQI DDR-266 T68AA-02B3 MD6456UPS a na nalepce 256MB DDR to się chyba pomyliłem? pamięci, które są wewnątrz mogę zaraz sprawdzić

pozdro!!

Dodane 03.03.2011 (Cz) 13:13

na pamięciach które są w tej chwili w środku( 2 x 512) jest napis na nalepce : A DATA MEMORY EXPERT MDXSS6F 3H4850P1E5Z DDR400(3) 512MX16 S/N747SS(SCNGC1916)