Błędy w windows xp proszę o pomoc

Hej,

Nie musisz - to na pewno też są pamięci DDR.

Skoro posiadasz płytę z procesorem Intel’a to uszkodzenia zawęża się do płyty lub RAM’u. Mało prawdopodobne jest, by faktycznie wszystkie 4 kości były uszkodzone. Dlatego warto sprawdzić je na innym komputerze by mieć pewność. A i na tej płycie wypadałoby sprawdzić działające poprawnie na innym komputerze pamięci. Jeśli błędy nadal będą się pokazywać zostaje jedno - wymiana płyty na nową.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W sumie ściągałęm sterowniki do płyty głównej z oficjalnej stronki Abit i był problem z zainstalowaniem, a włąściwie to nie było opcji . Bardzo możliwe, że to płyta główna.

Mam jeszcze starego kompa, w którym raczej płyta główna jest OK. Jest na niej napis VIA VT8235 . Możliwy był by taki zabieg, żeby zamienić na tę płytę?

dzieki !!

Hej,

Pod warunkiem, że obsługuje dany procesor i inny części składowe. To, co podałeś - VIA VT8235 - to niestety tylko mostek południowy, a potrzebna byłaby nazwa samej płyty. Jeśli jest to jednak płyta AsRock’a P4VX4 - bo ta jest wyposażona w układ, o którym piszesz - to jak najbardziej będzie dobra. Sprawdź tylko w instrukcji czy to na pewno ten model.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Znalazłem pudełko od tej płyty i jest na nim tak : P4VXASD2+ Form Factor: Full ATX Chipset: VIA P4X333 VGA/Audio: No/Yes Modem/LAN: No/Yes DIMM/DDR: 2/2 ISA/PCI/AGP/CNR:0/4/1/1

dzięki i pozdro! !!

Hej,

Czyli jest to niemal ten model, o którym pisałem - specyfikację znajdziesz tutaj. Wszystko powinno bez problemu pasować. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nigdy nie robiłem takiej przekładki poszukam w necie instrukcji i będę działał :slight_smile: O wynikach dam znać jak poszło .

dziękówki dla : Dimatheus i nukemski za wsparcie wszystkie dobre rady poświęcony czas !!

Hej,

Drobiazg. Czekamy na informację o tym, jak powidła się transplantacja. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus