Blok wodny na GPU

Dzień dobry,
Mam małe pytanie dotyczące bloku wodnego na GPU, mianowicie rozchodzi się o blok wodny na MSI GTX 980 Ti. Czy w dzisiejszych czasach takie coś dostanę? Jak tak to zależałoby mi na wyglądzie.
Pozdrawiam

Wg mnie będzie cenowo nieadekwatne do tego GPU. Lepiej kupić 2 dobre wentylatory i wymienić.

tzn. bo mam 2 karty i bardzo małą obudowę. dlatego szukam bloków na te gpu. bo chce po prostu zrobić custom loop ale nie wiem czy to wypali jak dostępnośc jest taka mała :confused:

chodziło mi o takie coś: https://www.ekwb.com/shop/ek-fc980-gtx-ti-tf5-nickel ale jak samo piszę ‘‘end of life’’

Jak masz dwie 980 i chcesz je w SLI puścić, to zdejmij panel boczny. Możesz do środka i lodu nawrzucać i się upieką. To stare modele, nie warto doinwestowywać i kombinować - taniej oraz lepiej wyjdzie wymiana budy niż kombinowanie z blokami :wink:

ale to wymiana obudowy pomoże? bo robiłem stress test i pierwsza karta ma około 77C a druga około 82C, wiem że to dobrze(chyba) bo czytałem na necie, że do 85C jest ok. ale nie była wymieniana pasta termoprzewodząca i termo pady, tylko przeczyszczone sprężonym powietrzem. Więc jakby się wymieniło obudowę na powiedzmy be quieta dark base pro 900 rev. 2, pastę na tą najlepszą(thermal grizzly kryonaut) i te termo pady na jakieś też z górnej półki to by to dużo zmieniło? bo ogólnie użytkuje tym kompem od 2016 roku pod dosyć mocnym obciążeniem. Dodam też, że moja obecna obudowa to Zalman Z11 Plus

Pasta i termo na 100% by coś pomogły, kilka lat maja i mogły “zestarzeć się”, natomiast obudowa… zrób test z otwartym panelem i porównaj wyniki do zamkniętej. Będziesz wiedział ile zasługą ciasnoty:)

zrobiłem przed chwilą i szczerze mówiąc to nic nie pomogło, karty cały czas się ‘‘gotują’’

no to chyba faktycznie pasty+termopady + większy Lebensraum(?). Dałbyś rade wrzucić jak to wszystko upchane wygląda, może ktoś ze zdjęcia cos oceni, czy nie za blisko… Druga sprawa to chyba można delikatnie im napięcie obniżyć, próbowałeś?

tak to wygląda, nic nie robiłem z napięciami.

Niech zgadnę, ta cieplejsza karta z 82C jest u góry i praktycznie “leży” na niej radiator procka?
Specem nie jestem, ale wentylator pompujący powietrze do środka masz chyba na dole na wysokości zasilacza, a ta górna karta z półka na dyski praktycznie tworzą przegrodę.

nie wiem która cieplejsza, piszę na monitoringu w msi afterburner że 2 GPU ma 82C

a sprawdzałeś kiedyś wyniki z jedną karta ile wyciągniesz? Tak z czystej ciekawości na ile sie ciepło kumuluje.

nie sprawdziałem, od zawsze miałem SLI

A od zawsze były takie temperatury? Jak nie-> pasty wymiana. Nawet wyjmować nie trzeba, jestem prawie epwien, że można stworzyć profil, który by generował obraz tylko na jednej karcie i na chwile zmienić.

czy zawsze to nie pamiętam, lecz wolę mieć 2 karty graficzne w pełnym SLI bo zależy mi na dużej wydajności

Jasne, ale o jednej mówię tylko do testu. Tzn. jeżeli temperatura wyniesie np. 60 czy 70 stopni przy jednej pracującej będziesz wiedział, ze winna jest obudowa robiąca za izolację :wink:

tylko jak zrobić taki profil, żeby podczas testów pracowała tylko jedna karta graficzna

Możesz ściągnąć bloki z ali: Blok wodny dla MSI 980

Chyba czegoś co może bezpowrotnie ubić tą cały czas bardzo dobrą grafikę z Ali bym nie kupił.