Blokada userów na forum - kiedy w końcu będzie taka opcja?

Kiedy w końcu będzie opcja blokowania userów na forum?
I mam na myśli porządnie zrobioną blokadę, działającą na przykład jak na FB.
Kilka się w “blokuj” i delikwent od tego momentu kompletni nie widzi naszych wpisów, profilu, nie może nam wysyłać wiadomości itd i my również nie widzimy jego rzeczy całkiem.
Brak blokady zaczyna być dość często irytujący i uciążliwy.

“Kij wie” - chyba musisz w nano wycinać, bo ładnie się da.

Plus standardowa opcja wyciszania z ustawień.


Może to nie jak na facebooku ale nie będziesz widzieć jego wypocin.

Też o tym myślałam. Ale skoro jest forum, więc taka opcja być powinna. To wręcz dziś mus jest, tak jak 2FA, którego tu też nie ma.

Plonkownica podstawą kultury :slight_smile: btw. kiedyś już tu o to pytałem i ktoś mi wyjaśnił dlaczego tego mechanizmu nie można stosować - ale póki co - nie mogę odszukać tego wątku… Pamiętam, że ta odpowiedź była całkiem, całkiem sensowna.

W sumie niesie to ryzyko dublowania tej samej treści innymi słowami.

Hej,

@januszek, to co napisał @krystian3w było właśnie głównym argumentem przeciw wprowadzeniu takiej opcji. Forum straciłoby na przejrzystości. Nie wyobrażam sobie, by przy pomocy z zawirusowanym komputerem, dwaj specjaliści udzielający pomocy, nie widzieli swoich postów, nawet jak bardzo się nie lubią.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Pfff… sorry, ale to lekko z chmurki wzięte wytłumaczenie braku opcji.
A co z ludźmi np. nagabywanymi przez innych?
Poza tym, jakoś w 90% dostępnych silnikach forumowych nikomu nie przeszkadza, że opcja blokady jest.

“Pfff… sorry” to jest bardzo słaby argument kiedy ktoś jasno i wyraźnie komunikuje, że On tego nie widzi nawet uruchamiając wyobraźnię :wink: Argument o tym, że “na innych forach jest” jest z kolei formą manipulacji “a u was biją murzynów”. Krótko mówiąc postaraj się bardziej ;))))

2 polubienia

Hej,

@MartinaNeumayer - Pamiętaj, że to jest forum miłośników technologii, a nie Pudelek. :smiley:

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Raczej NK.pl czy Facebook … tu społeczność się udziela a nie wali zdjęciami po gałach :slight_smile:

1 polubienie

Rzekłbym: pudelek technologiczny :stuck_out_tongue_winking_eye:

@MartinaNeumayer nie ma blokad. Tu jesteśmy wszyscy równi. Chcesz kogoś zablokować / udaremnić mu rozmowę ? Jest na to sposób - jako osoba “dorosła” można po prostu nie zwracać uwagi na takie postawy, a posty/wiadomości urażające Twoją godność, zgłaszać odpowiednim osobom zarządzającym.

Równie dobrze można się pomodlić do Pingwina w intencji nawrócenie takiego usera… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

@MartinaNeumayer Przypatrzyłem się kilku wątkom, w której zabrałe(a)ś głos. Czasem całkiem niepotrzebnie się zacietrzewiasz i puszczasz “łasice”. Toteż potem obrywasz i ciągnie się za tobą stado trolli.

Też uważam, że tu na forum taka opcja jest całkowicie zbędna.

1 polubienie

Nie ma i mam nadzieję, że nie będzie. Wykluczanie się nawzajem użytkowników doprowadzi do chaosu gdzie dwie osoby, które się nie widzą zaczną interesować się tym samym tematem. Jak ktoś jest natarczywy, ubliża, prześladuje itp. to info do moderacji i albo ban, albo wyciszenie. Kara w postaci blokady całego forum jest chyba bardziej dokuczliwa.

Poza tym @MartinaNeumayer lubię czytać twoje posty i w wielu przypadkach wykazujesz się znajomością tematu, ale czasami niepotrzebnie wywołujesz burzę czy się oburzasz. Potem takie coś napędza lawinę negatywów, a Ty lecisz razem z nią.

1 polubienie

Naprawdę? No popatrz, bo jeszcze nie tak dawno nawet modowie się zachowywali jak pudelki spuszczone ze smyczy :stuck_out_tongue:

No tak… okay… na dp wszystko musi być na opak. Bo po co się trzymać jakiś standardów? No, nie?
BTW… zamykania wątków też nie mamy dostępnego. Kolejna rzecz na liście.

Ty ale ja niczego nie wywołuję. Coś co mi się podoba, innym nie musi. Tak, czy nie jest tak?
Jak ktoś tam sobie na coś reaguje, to nie moja sprawa. Czyjś odbiór czegokolwiek to czyjaś indywidualna kwestia. A ja sobie piszę, jak piszę… mam mój styl. Jednemu się podoba, innemu nie i tyle. Co tu wiele mówić? Normalka. Każdy tak ma.
No ale trzymanie się jakiś tam ustalonych standardów to już wypada. Zwłaszcza jak na wspominane tutaj gdzieś wcześniej szumnie “forum IT”.
Nie masz tu nawet opcji zamknięcia wątku, który sam założyłeś. :stuck_out_tongue:
Na całym bożym światku ludzie jakoś się standardów trzymają i nie wymyślają… tylko nie tu.
Ile trzeba było się dopraszać o opcję usunięcia konta z portalu? No ile? Kilka lat z tego co pamiętam. I do dziś jej nie ma, bo trzeba maile pisać jakieś. Śmiech na sali echem się nie się niesie na toto.

I błagam… nie mów mi, żeby pisać do moderacji itp… działa to jak działa… nie potrzeba mówić nawet, wiemy o tym oboje doskonale. Piłka jest krótka… siada mi na doopę jakiś baran, klikam blokuję i mam z głowy… nic mnie więcej nie obchodzi. Czy on sam, czy pisanie o nim gdziekolwiek. Tak? Proste, skuteczne i od lat stosowane. I o to mi tylko chodziło, a nie o jakieś dublowanie treści inne wymyślanki, czy dyrdymały.
Ale spoczko… to była jedynie propozycja. Nie to nie i koniec tematu. Przynajmniej dla mnie. Płakała nie będę :wink:

BTW… zamknij ten wątek, jeśli możesz.
Dzięki.

Nie możemy. Trwa dyskusja :slight_smile:

3 polubienia

Ktoś rzuca zaczepkę, Ty odbijasz piłeczkę i potem ta piłeczka jest odbijana przez kolejne osoby co widzimy w temacie o reklamie opery. Nie potrzeba więcej przykładów, choć jeszcze jakiś czas temu widziałem. Są trolle, ok, ale nie ma się co w nimi z dyskusję bawić jeżeli nie chcesz wojny. No chyba, że ją chcesz, ale potem nie może się to kończyć zamykaniem tematu i właśnie dlatego jestem za tym, by użytkownicy nie mieli takiej możliwości, bo ktoś się obrazi, wrzuci swój post i zablokuje innym możliwość odpowiedzi co nieuczciwie daje wygraną dyskusji.

3 polubienia

Hej,

I pewnie w tamtym okresie bardzo na forum się udzielałaś? Bez komentarza.

A przepraszam, co jest takim standardem?

Kolejna rzecz, która służyłaby do nadużyć.

Aż nie mogę nie zapytać: Skoro tak tutaj źle, to co Cię tu jeszcze trzyma. Jest przecież wiele miejsc w internecie, które trzymają standard i takie tam. Nie rozumiem…

Pięknie podsumował to @LORDEK, nic dodać, nic ująć!

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie