Blokady reklam

Model tel. Redmi Note PRO 9 Tyle że AdGuard blokuje reklamy w przeglądarkach a czy blokuje w aplikacjach systemowych?

Do blokowania reklam w całym systemie warto wypróbować https://blokada.org/ apka tworzy lokalną sieć VPN, przez którą łączy się smartfon. Sprytne.
W sklepie Play jej nie ma, jest w App Gallery jeżeli ktoś ma Huawei. Wszyscy pozostali muszą zainstalować plik apk pobrany ze strony Blokady.

Ciekawą opcją są blocklisty związane z bezpieczeństwem, blokujące phishing itp, więc jest to też aplikacja zwiększająca bezpieczeństwo.

Appgallery da się wgrać też na inny telefon.

Jak włączysz w ustawieniach filtrowanie AdGuard DNS to blokuje również reklamy w aplikacjach. Jest to darmowa opcja.

Lwią większość reklam w apkach systemowych wyłączysz z poziomu ustawień w różnych miejscach systemu.
Nieliczne miejsca, gdzie pozostają to przy skanowaniu świeżo zainstalowanych aplikacji i w panelu sterowania w nielicznych miejscach.
Ustawienia są dosyć mocno rozrzucone, ale po tym zabiegu nie powinno to irytować:
MIUI 12 Remove Ads: How to Get Rid of Spam on Redmi Note 9 Pro, Other Xiaomi Phones - YouTube

Powinieneś rozważyć odblokowanie bootloadera oficjalną aplikacją od Xiaomi:
Apply for permissions to unlock Mi devices

Wgrać odpowiednie TWRP:
How to Flash TWRP 3.5.2 and Root Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) Android 11 MIUI 12.5 - YouTube
twrp352joyeuse.img | by androidhowto for Utilities

I finalnie wgrać MIUI Polska - stabilne:
Redmi Note 9 Pro – Stabilna | MIUI Polska

Jest to najlepszy sposób na permanentne pozbycie się „syfu” od Xiaomi.

W wielu grach ubija natrętne reklamy, wyskakujące co minutę lub przejście planszy.

Zgłoś na github wadliwą grę/aplikację jak nie jest to YouTube/Facebook/Instagram (te słyną z reklam poza zasięgiem AdGuard i trzeba używać wersji WWW serwisów):

Report an issue | AdGuard - anonimowy formularz zgłoszeniowy, twórcy filtrów nie mają szklanej kuli i raczej nie czytają negatywnej recenzji blogowej.


Można by nawet używać DoT w Android 9 i nowszym: dns.adguard.com

Ciekawa sprawa, musze się bliżej temu przyjrzeć.
Jest tam opisana też Blokada Cloud i Blokada Plus (ta jest płatna).
Jako ciekawostkę zauważyłem, że na swoim forum też korzystają z tego samego silnika, co nasze forum, czyli Discourse:

3 posty zostały scalone z istniejącym tematem: O aktualizacjach silnika forum

Pragnę podziękować za pomoc zainstalowałem AdGuard-a i działa. Z innymi poradami sobie nie poradzę, wiek robi swoje a te 75 robi swoje. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

No tak, brawo ja.

Duplikat tekstu, ale rozumiem i szanuję…

75 lat życia mija!! :-((

1 polubienie

Apki bankowe działają po odblokowaniu bootloadera?

To zależy od ROMu, który wgrywasz.
Na MIUI Polska działają, bo przechodzi test Google SafetyNet.
W przypadku ROMów z bardziej „czystym Androidem” np. LineageOS niektóre działają, a niektóre nie.
Dlatego jest odmiana LineageOS z MicroG i wtedy bez problemu, bo jest fałszowanie sygnatur.





Ale widę, że mimo wieku sobie z komputerem czy smartfonem dobrze radzisz. :slight_smile:

A co ma z tym wiek ma wspólnego? To tylko kwestia własnego IQ i jego stopnia lenistwa by jakąś wiedzę posiąść.

Ma to, że im więcej okrążeń wokół słońca tym sprawność umysłowa spada. Powoli traci się dane i zdolność ich korelacji. Miałem do niedawna sąsiada, z racji kurateli informatycznej jak ja to nazywam, u którego obserwowałem zmiany w mózgu na przestrzeni 12 lat (zmarł podchodząc do 87). Z osoby pełnej entuzjazmu do nauki nowego świata jakim był dla niego komputer, trochę jak u dziecka, które interesuje wszystko - co było dość satysfakcjonujące muszę przyznać - aż po frustracje kiedy zaczął mieć problemy z już dobrze opanowanym zagadnieniem, programem etc. u schyłku swojej „podróży” - co było przykre tym bardziej, że moja perspektywa czasowa różni się od większości ludzi. Wiek jest zatem kluczowy, choć dla każdego człowieka to spektrum jest inne, bywa że szczęśliwie dla zainteresowanego, nie załapie się na okres swojej świadomości kiedy mózg wespół z ciałem zaczynają odmawiać posłuszeństwa. A na swoim przykładzie: dawno temu wystarczyło, że coś raz usłyszałem, przy założeniu że mnie to interesowało, zapamiętywałem. Nie musiałem powtarzać tych samych czynności czy informacji aby je utrwalić. Niestety ten okres już minął. Takie to ma znaczenie…

Nadto: są różne rodzaje inteligencji, i nie umiemy zmierzyć żadnej. Testy IQ to moim zdaniem szarlataneria. Wartościowanie inteligencji ludzi przez pryzmat tych testów to głupota lub co najmniej ignorancja (m.in dlatego, że można się ich wyuczyć i szybko odnajdować wzorce). Mój pierwszy test zakończył się wynikiem 60, a obecny nie powiem - tyle więc są warte… :wink:

Tak, jakoś sobie radzę. Na bieżąco dużo czytam tego co mądrzejsi ode mnie napiszą. Dawno dawno temu podjąłem prywatną naukę w warsztacie RTV ale po rocznej edukacji zaniechałem i poszedłem na ekonomię. Może dalej nie będę opisywał swego życiorysu bo to zbędne. Co do komputera tak, radzę sobie zajmuję się tematem od czasu Commodore itd. Jak na razie pamięć nie zawodzi ale wiedzy informatycznej raczej mało bo tylko praktyczna. Dzięki za wsparcie i pomoc życzę wszystkim długiego i szczęśliwego wieku.

No i obowiązkowo Tracker Control

Twoja? No to juz twój problem. Nie uogólniaj na podstawie własnych doświadczeń