Blokady reklam

Proszę o pomoc kolegów w sprawie blokowania reklam systemowych różnej maści w Androidzie. Nie dotyczy reklam do przeglądarek internetowych. Wyskakują np. po dokonanym czyszczeniu telefonu itp.

Jaki model smartfona ?

AdGuard, ale niestty płatny.

AdGuard nie blokuje reklam aplikacji itp na Androida. Wiem, bo wykupiłem licencję na kilka urządzeń.

Model tel. Redmi Note PRO 9 Tyle że AdGuard blokuje reklamy w przeglądarkach a czy blokuje w aplikacjach systemowych?

Do blokowania reklam w całym systemie warto wypróbować https://blokada.org/ apka tworzy lokalną sieć VPN, przez którą łączy się smartfon. Sprytne.
W sklepie Play jej nie ma, jest w App Gallery jeżeli ktoś ma Huawei. Wszyscy pozostali muszą zainstalować plik apk pobrany ze strony Blokady.

Ciekawą opcją są blocklisty związane z bezpieczeństwem, blokujące phishing itp, więc jest to też aplikacja zwiększająca bezpieczeństwo.

Appgallery da się wgrać też na inny telefon.

Jak włączysz w ustawieniach filtrowanie AdGuard DNS to blokuje również reklamy w aplikacjach. Jest to darmowa opcja.

Lwią większość reklam w apkach systemowych wyłączysz z poziomu ustawień w różnych miejscach systemu.
Nieliczne miejsca, gdzie pozostają to przy skanowaniu świeżo zainstalowanych aplikacji i w panelu sterowania w nielicznych miejscach.
Ustawienia są dosyć mocno rozrzucone, ale po tym zabiegu nie powinno to irytować:
MIUI 12 Remove Ads: How to Get Rid of Spam on Redmi Note 9 Pro, Other Xiaomi Phones - YouTube

Powinieneś rozważyć odblokowanie bootloadera oficjalną aplikacją od Xiaomi:
Apply for permissions to unlock Mi devices

Wgrać odpowiednie TWRP:
How to Flash TWRP 3.5.2 and Root Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) Android 11 MIUI 12.5 - YouTube
twrp352joyeuse.img | by androidhowto for Utilities

I finalnie wgrać MIUI Polska - stabilne:
Redmi Note 9 Pro – Stabilna | MIUI Polska

Jest to najlepszy sposób na permanentne pozbycie się „syfu” od Xiaomi.

W wielu grach ubija natrętne reklamy, wyskakujące co minutę lub przejście planszy.

Zgłoś na github wadliwą grę/aplikację jak nie jest to YouTube/Facebook/Instagram (te słyną z reklam poza zasięgiem AdGuard i trzeba używać wersji WWW serwisów):

Report an issue | AdGuard - anonimowy formularz zgłoszeniowy, twórcy filtrów nie mają szklanej kuli i raczej nie czytają negatywnej recenzji blogowej.


Można by nawet używać DoT w Android 9 i nowszym: dns.adguard.com

Ciekawa sprawa, musze się bliżej temu przyjrzeć.
Jest tam opisana też Blokada Cloud i Blokada Plus (ta jest płatna).
Jako ciekawostkę zauważyłem, że na swoim forum też korzystają z tego samego silnika, co nasze forum, czyli Discourse:

3 posty zostały scalone z istniejącym tematem: O aktualizacjach silnika forum

Pragnę podziękować za pomoc zainstalowałem AdGuard-a i działa. Z innymi poradami sobie nie poradzę, wiek robi swoje a te 75 robi swoje. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

No tak, brawo ja.

Duplikat tekstu, ale rozumiem i szanuję…

75 lat życia mija!! :-((

1 polubienie

Apki bankowe działają po odblokowaniu bootloadera?

To zależy od ROMu, który wgrywasz.
Na MIUI Polska działają, bo przechodzi test Google SafetyNet.
W przypadku ROMów z bardziej „czystym Androidem” np. LineageOS niektóre działają, a niektóre nie.
Dlatego jest odmiana LineageOS z MicroG i wtedy bez problemu, bo jest fałszowanie sygnatur.





Ale widę, że mimo wieku sobie z komputerem czy smartfonem dobrze radzisz. :slight_smile:

A co ma z tym wiek ma wspólnego? To tylko kwestia własnego IQ i jego stopnia lenistwa by jakąś wiedzę posiąść.