Blokersie zdejmij kaptur - Wypowiedz się!

Cześć!

Ostatnio był dosyć ciekawy artykuł w gazecie. Chodziło o młodzież, która zakłada

kaptury na głowe. Było dużo wypowiedzi samej młodzieży dlaczego noszą kaptury,

czy się tego nie wstydzą itp. Sam jestem młody i często zkładam kaptur bo poprostu

lubię ubierać się w stylu “Skate” a co za tym idzie zakładać kaptur na głowę.

Czy waszym zdaniem nałożenie kapturu na głowę jest czymś złym tzn. ludzie starsi

kiedy widzą małolata z kaputerem na głowie oceniają go po wyglądzie, odchodzą

od niego itp. Moim zdaniem taki Styl przyszedł od Amerykanów gdzie mnustwo

raperów właśnie tak chodzą ubrani. Wypowiedzcie się na ten temat.

~ Witheld

Dla mnie zakłądanie kapturów na głowę jest czymś okropnym. Nie można

zapamiętać twarzy osoby przechodzącej obok Ciebie. Byłem w sklepie świadkiem,

jak grupa takich małolatów dokonała drobnej kradzieży i wszyscy mieli na głowach

kaptury - jak sądzisz, po co ?

Jak sądzisz, czemu w Angli noszenie czegoś takiego na głowie jest zakazane ?

Masz rację!

Zidentyfikowanie osoby, która coś przeskrobała staje się trudniejsze, ale nie zawsze można powiedzieć, że osoba która nosi kaptur zamierza coś ukraść itp. Ludzie takie osoby często traktują jako złodzei/kryminalistów. Ja np. wole nosic kaptur niż oglądać ludzi ubranych na czarno (tzn. Metalów). Jeszcze jest inna sytuacja, ludzie starsi inaczej patrzą na młodzież w wieku do 15 lat, a inaczej na starszych. To jest Moja opinia, chętnie przeczytam Opinie innych.

Czytając ten post w pierwszej chwili myślałem że pomyliłem nicki. Byłem pewien że wrócił mateo na forum :lol:

Dobra wracając do wątku: ja również jestem przeciw noszeniu kapturów, a już w szczególności jeśli to jest dziewczyna i w dodatku ładna.

Po co ma zasłaniać tą piękną główkę ?

Co do chłopaków: nie wypowiadam się. Każdy chodzi jak lubi. Sam czasem zagładam kaptur na głowę gdy jest zimno lub pada deszcz :mrgreen:

PS. czyli jestem przeciw, ale się nie wypowiadam :lol:

heh ide spać :slight_smile:

Moim zdaniem noszenie kapaturow jest ok i nie powinno to wzbudzac sprzeciwu wobec spoleczenstwa…

to nie jest przestepstwo

ale faktem jest ze kultura wymyga, by osoba noszaca kaptur na glowie wchodzac do jakiegos pomieszczenia powinna zdjac z glowy owy kaptur ( np gdy wchodzi do wspomnianego sklepu).

i nikogo nie powinno to obchodzic

ja tam chodze w kapturze żeby mi w uszy nie było zimno :stuck_out_tongue: pozatym nie chce być rozpoznawalny kto ma mnie znaleść ten i tak znajdzie :stuck_out_tongue:

ja tam nie nosze kaptura, z 2 powodów, pierwsze nie kupuje takich bluz i jestem zwolennikiem żel+ 1 ruch i jest fryzurka :stuck_out_tongue_winking_eye:

co do opinni, to niby sa ok, w umiarkowanej ilosci :wink:

Sam noszę kaptur, co nie znaczy że jestem blokersem/łysym.

Kaptur zakładam kiedy jest zimno lub pada deszcz. Jeśli jest ładna pogoda nie widze potrzeby zakładania kaptura 8)

Oczywiście wchodząc do sklepu czy obojętnie jakiego budynku (prywatnego czy publiczengo) to zachowując jakieś zobowiązania zdejmuje kaptur. To tak jak mężczyzna wchodzący w czapce do Kościoła.

Ja też nosze kaptur na głowie… jak jest zimno lub pada deszcz :mrgreen:

A tak do tematu, to znam kilku takich, co gdy poszli co gimnazjum, zaczęli palić itp, zakładają te dziurawe kaptury i tak cwaniakują… to są dopiero lord of lamery! :evil:

Widzę dużo ciekawych wypowiedzi

Ja mogę się pochwalić, że jeszcze nigdy nie założyłem tak sam z siebie kaptura na głowę :mrgreen: . Wczoraj jak czekałem na autobus to co chwila przechodziły jakieś dresy(bo trudno ich nazwać inaczej) w kapturach.

Z mojego doświadczenia wiem, że tacy z kapturem na głowie to z reguły jakieś typki co chcą ci gwizdnąć komórkę, albo kasę, jak nikogo nie ma w pobliżu. Ale cóż… czasem pozory mylą :wink:

ja tez…ale moge powiedzic ze Kaptur nie raz mi zycie uratowal dzieki niemu nie zobaczyl,nie poznal mnie koles ktoremu wisialem manymany :lol: wiec kaptur ma swoje dobre strony

Tylko, że ubrany na czarno koleś jak Ci soś gwizdnie to widzisz jego twarz… Co do tych kapturów, cóż, wysnuły się w społęczeństwie poprostu pewne uprzedzenia, ze względu na tę może nie najliczniejszą, ale najbardziej popularną grupę ludzi w kapturach, czyli właśnie tych którzy z chęcią “pożyczą” sobie coś Twojego…

To leć do łazienki, a nie rób tego publicznie :?

Proszę uważać na słowa, bo temat poleci na zsyp

po piwerwsze, źle napisałes temat tzn. słowo “blokersi” nie powino sie tam znaleś, no chyab ze dla Ciebie nie ma róznicy, blokers,dres,metal jedno i to samo…

kaptur… nosze go praktycznie cały czas w zime :wink: zeby mi w uszy nie zmarzły hehe :d

czy rzygac to jest wulgaryzm? Chyba nie.

Temat bezsensowny.

Osabob to jak bezsensowny to sie nie wypowiadaj 8)

Z tematu robicie śmietnik :?

Forum to miejsce publiczne, a takie słowa nie są smaczne.

Jak tak dalej pójdzie, to temat się ulotni, więc ostatni raz proszę o wypowiedzi na temat, a zastrzeżenia co do tematu albo na PW do autora, albo zachować dla siebie

OK, zapytam inaczej.

Czy sądzicie, że powinny zostać wniesione kary dla ludzi którzy noszą kaptury (oprócz osób starszych) ?