Blokowanie połączeń - zasobygwp

Witam ponownie. Niestety mój problem pojawił się znowu. Znowu strona https://zasobygwp.pl blokuje mi każdą próbę otworzenia linka z poczty wp. Zeskanowałam cały laptop bardzo dokładnie i został tylko ten szkodliwy program Błagam nie piszcie fachowymi określeniami, ponieważ nie znam ich wcale. Proszę określajcie każdą czynność i skróty. Nie jestem młoda i sprawia mi to problem, a chciałabym sama poradzić sobie z tym problemem nie oddając laptopa do punktu napraw (mam zbyt małą emeryturę). Pozdrawiam wszystkich.

Skanowałam przez „Avast” i przy próbie otworzenia linka z wiadomości mam taką informację: Ta witryna jest niebezpieczna Ta witryna internetowa została oznaczona jako phishingowa. Phishing to próba kradzieży informacji poufnych, takich jak hasła, numery kart kredytowych itd.
OPUŚĆ WITRYNĘ
Avast Online Security
Ja od kilku lat otwierałam ten link i dopiero teraz przez tą stronę „zasobygwp.pl” mam problemy.

Witaj @elelisa

Wydzieliłem Twój problem do nowego tematu

Wykonaj skan programem FRST i wstaw logi do wglądu
Instrukcja poniżej

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Niestety nawet nie mogę otworzyć z Pana maila wskazówki „zobacz temat”, natychmiast przechodzi na stronę:
" Ta witryna jest niebezpieczna
Ta witryna internetowa została oznaczona jako phishingowa. Phishing to próba kradzieży informacji poufnych, takich jak hasła, numery kart kredytowych itd.
OPUŚĆ WITRYNĘ
Avast Online Security" Nie wiem co dalej? Przeskanowałam według Pana wskazówek i nawet ściągnęłam program „Total AV” i program do skanowania FRST i ciągle to samo. Tragedia, jestem załamana.

Po kliknięciu w pana mailu „zobacz temat” strona: „chrome-extension://gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki/common/messagebox.html?data=eyJ0eXBlIjoicGhpc2hpbmciLCJzYWZldHlfdXJsIjoiaHR0cHM6Ly93d3cuYXZhc3QuY29tP3V0bV9zb3VyY2U9T25saW5lU2VjdXJpdHkmdXRtX21lZGl1bT1yZWRpcmVjdCZ1dG1fY2FtcGFpZ249YXZhc3QiLCJicmFuZE5hbWUiOiJBdmFzdCJ9” natychmiast blokuje otworzenie strony „dobreprogramy.pl

Do chrome dodać rozszerzenie redirect blocker

Do tego ublock origin i badger.
Odinstaluj avasta dokładnie według instrukcju na tej stronie:

Nie będzie przekierowań ani z avastem, który sprzedawał dane użytkowników i robi takie cyrki z przepuszczaniem malware, że szok.

Szopka jest z przekierowaniem do sklepu okazik a którym WP zwąchał się, a zresztą - sam sklep czyściejszy, niż avast internet security.
Okazik zwąchany mailowo:


To jest całe przekierowanie:

To jest ten sklep:

Avast już tyle komputerów popsuł, że zbrakłoby autostrad, gdyby spisywać.

Dezaktywowałam cały „Avast” i problem ustąpił, bardzo dziękuję !!!

Jaki Windows na laptopie? Windows 10 ma wbudowanego antywirusa, który się nazywa "Windows Defender. Aby sprawdzić, jaki system jest wgrany, to klikamy prawym przyciskiem myszki / płytki dotykowej - tej pod klawiaturą na ikonie „Ten komputer” lub "Mój komputer i wybieramy „Właściwości”. Jeśli to Windows 10, to Avasta można odinstalować.

1 polubienie

@Marcin_Bartnicki / @docent napiszcie do Avast by nie blokował tak głupio waszej domeny…

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.