Przekierowanie na "zasobygwp.pl"

Witam,
Mam konto na YT i dostaję niekiedy spam od nich w postaci mejla o tym, że ktoś kogo subskrybuję nadaje online itp. Dziś postanowiłem wyłączyć te powiadomienia. Po najechaniu kursorem na link do wyłączenia powiadomień, pokazał mi się link do jutuba nie wzbudzający żadnych podejrzeń (screen).

Po kliknięciu w link włącza się jednak inna strona - “zasobygwp”. Ma ona kiepską reputację, WOT świeci się na czerwono (screen)

Próbowałem wyguglać o co kaman z tą stroną. Znalazłem jedynie dyskusję na wykopie odnośnie phishingu lub innego naciągania. (screen)

Co o tym myśleć? Mejl od YT wygląda legitnie, faktycznie subskrybowałem ten kanał i powiadomienia są tożsame z tym co wrzucał ten użytkownik YT. Dlaczego gdy widzę w podglądzie linka stronę youtube.com, przerzuca mi ją na zasobygwp?
Proszę o opinie.

Czesc @Picusviridis znalazles rozwiązanie problemu? W ostatnim czasie miałem włamanie na konto PSN i Steam + 2 poczty email tez na o2.pl Zauwazyłem to samo przekierowanie co u Ciebie. Na innych komputerach ono nie wystepuje, sadze, ze to ono jest przyczyna wlaman…

A jaka przeglądarka? Można prosić takie info?
Chyba, że to Firefox i powinien wystarczyć dodatek redirect blocker.

Przepraszam, ale nie wiem, ktoś tak szybko to robił, że nie wiem jak, ale już działa wszystko dobrze. Dziękuję i pozdrawiam !!!

Ktoś po prostu kopiuje link z poczty WP/O2, to nie wirus chyba że FTP na Wirtualnej Polsce jest dziurawe jak sito…

I ciekawe na ile redirect blocker psuje sklepy typu PrestaShop / Magneto jak jest przekierowanie o niedostępnym towarze.

Magneto:


Prestashop:

Mnie tam nic nie psuje redirect blocker. Towary… a takie sobie.

Ale cyberfolks to nazwa hostingu/serwerów („marka”) i Built With też wygląda na coś co nie jest sklepem Magneto - też „marka” jakieś firmy.

Napisałem jedno, potem drugie i coś wybrałem. Pewnie źle się za to zabrałem. A gdy mnie allegro przerzuca, nawet dobreprogramy, to jest dobrze. Nigdy problemów. W końcu blokować ścierwo można wieloma dodatkami

Ja ostatnio testowałem filtr:

pl##^responseheader(location)

Wersja do AdGuard:

||pl^$removeheader=location

I PrestaShop zaczęła działać jakbym włączył tryb debugowania PHP/konserwacji (brak automatycznych przekierowań jak link był stary).

Niby sens filtru jest jak strona jest zainfekowana w jakieś przekierowanie, gdy wykrywa że wchodzimy z Google - w moim przypadku to chyba dziurawe Wordpressy lub wtyczki do Wordpressa.

@krystian3w @Bogdan_G @elelisa Żeście odkopali…

Nie - to @elelisa (elelisa) zaczęła, admini zablokowali znikanie postu/wątku po 24 h (bo raczej nie zmiana widzimisię twórców discourse dla silnika 2.8.x).

Radek (nie Kotarski) chyba nawet na siłę wymusił translacje z angielskiego na polski.

„Proszę Pani, to ona a nie ja!” :laughing: :laughing: :laughing:

A gdzie był smody? Do zasługi się przyssał, ale do łopaty - a niech inni zapierniczają. :japanese_goblin:

Dopisałeś nick w czasie 5 minut od publikacji posta - świństwo.

2 posty zostały podzielonye na nowy temat: Blokowanie połączeń - zasobygwp

2 posty zostały podzielonye na nowy temat: Przekierowania na „zasobygwp.pl”

Chyba pora nałożyć kłódkę lub temat do hasioka.

I co tam jeszcze? b kłodka , maska , coŚ nie tak w wypowiedziach.
szczepienie- lubisz to itd?