Blue screen i restart laptopa asus

Witam. Dzisiaj po raz pierwszy pokazał mi się bs, po czym zrestartował się laptop asus x52j. Ostatnio odzyskiwałem system z partycji recovery, ma to jakieś znaczenie? Co zrobić z tym bs’em? Laptop zrestartował mi się już 3/4 razy.

Dowiedz się najpierw czego dotyczy bluescreen. Odczytaj plik DMP według tej instrukcji: Czytanie plików DMP. Potem zapoznaj się z tą stroną: Błędy systemu Windows (kody BSOD). Jeśli sam sobie nie poradzisz, podaj nam kod błędu tu na forum.

Powodów może być wiele. Do jednego z tych wielu zalicza się np: konflikt sprzętowy.

Moja Sugestia: sprawdź w menedżerze urządzeń czy wszystkie urządzenia działają poprawnie a sterowniki są aktualne.

Analiza bluescreenów: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Zobacz też: komputer-sie-zawiesza-restruje-t496561.html#p3125255

Jeżeli w c:\windows\minidump nie ma żadnych plików to:

Sprawdzenie czy pliki minidump w ogóle są robione,

Prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

W oknie, które zostanie otwarte, z lewej strony wybieramy Zaawansowane ustawienia systemu

W oknie, które zostanie otwarte, w części Uruchamianie i odzyskiwanie klikamy Ustawienia

W oknie, które zostanie otwarte interesuje nas część: Awaria systemu - Zapisywanie informacji o debugowaniu. Jeżeli tam, gdzie u mnie wybrana jest opcja Zrzut pamięci jądra, u Ciebie jest wybrane (brak), to należy to zmienić w ten sposób, np. żeby było tak jak u mnie. I wtedy poczekać na niebieski ekran. I wtedy powinny być pliki minidump w c:\windows\minidump.

image_id: 4667

Daj znać o efektach.

Powodzenia.

Pozdrawiam.