Blue Screen MEMORY MANAGMENT

Witam od dłuższego czasu przy wymagających tytułach gier np. COD WARZONE, WOT wywala mi blue screena. Pobrałem program BlueScreenView i pokazuje, że to przez MEMORY MANAGMENT. Dysk SSD oraz HDD jest w porządku, nic nie jest uszkodzone sprawdzałem programem. Wydaje mi się, że wina to może być pamięć RAM, albo Płyta główna (coś przy slotach?), ewentualnie karta graficzna, ale wątpie.
RAM: 1X8GB goodram blue 2400Hz 2x4GB goodram blue 2400Hz
Płyta głowna: msi BAZOOKA B250M
Karta graficzna: RX 480 8GB
Procesor: Intel i5 7500
Nic nie było nigdy podkręcane, zestaw ma niecałe 3 lata. Błąd występuje od dłuższego czasu. Proszę o pomoc. Sterowniki w karcie są zaaktualizowane.

To przetestuj:

Zrobię ten test i dam znac

Trochę test zajął bo 2,5h ale nic nie pokazał. Jeżeli chodzi o RAM to errors: 0
Wina czegoś innego, tylko czego?

Witaj @wronek04 na Forum DobrePorgramy

Dodaj trochę więcej informacji. Będzie łatwiej rozwiązać problem.
Jaką masz wersję Windows? 1903 czy 1909? Może inną?
Jaką masz wersję Bios płyty głównej?

Sprawdź Dziennik Zdarzeń

  • prawy na Start
  • Przegląd zdarzeń
  • po lewej Dzienniki systemu Windows
  • System
  • prawym na System
  • Zapisz wszystkie zdarzenia jako… plik.txt
  • zapisany plik wstaw do odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie

bios

Wersja Windows 1909

Jeżeli chodzi o Dziennik Zdarzeń mam zapisany w .txt lecz plik jest za duży. Mogę przesłać na skrzynkę?
Widział, że jest w nim dużo błędów i ostrzeżeń.

Zrób ten plik mniejszy
Zerknij na datę i godzinę.
Jeśli pamiętasz w który dzień ostatnio wystąpił problem, to zaznacz cały ten dzień do teraz i zapisz nowy plik.

Zrób screen z CPU-Z zakładka Mainboard

Podgląd zdarzeń od 01.04.2020.txt (831,1 KB)

Jeżeli chodzi o dzień problemu, było to za każdym razem podczas włączenia jednej z wymienionych gier.
Przesyłam od 01.04.2020.

  1. Odinstaluj AVG tym narzędziem tylko na czas testowania.

  2. W Dzienniku pojawia się często błąd, dotyczący Usług, choć bywa to też konflikt sterowników
    Microsoft-Windows-DistributedCOM 10005 Brak "Model DCOM odebrał błąd 1084...

  3. Czy do aktualizacji sterowników używałeś jakiegoś DriverBoostera, itp?

  4. Kolejna sprawa to Bios
    Masz wersję z pierwszego wydania. Do teraz wydano wiele nowych usprawnień. Należałoby zrobić aktualizację.
    Wejdź do Biosu i zrób zdjęcia ustawień każdej strony i podstrony, aby po aktualizacji móc ustawić wszystko tak jak jest teraz.
    Version 7A70v17
    Release Date 2018-07-10
    Możesz spróbować użyć program MSI Live Utility 6 pobrany ze strony producenta Twojej płyty głównej i zrobić aktualizacje Bios i innych zgłoszonych braków
    B250M Bazooka

Możliwe, że aktualizacja Bios i zainstalowanie poprawnych sterowników rozwiąże problemy.

EDIT: Przeglądając dalej Twój log zauważyłem wiele błędów dostępu do plików.
Są to pliki niepotrzebne w Twoim komputerze. Można je usunąć, ale potrzebne będą skany programem FRST, abym mógł sprawdzić jak dużo jest tych niepotrzebnych.

Osobiście sam aktualizowałem wyłącznie kartę graficzną sterownikiem z oficjalnej strony.

To nie wystarczy.
Spróbuj skorzystać MSI Live Update 6
Po zrobieniu wszystkich dostępnych aktualizacji, w tym Biosu, program możesz odinstalować.

Jeżeli będę robił krok po kroku tak jak pokazuje MSI Live Upade 6, na pewno wykonam to dobrze?
Znalazłem również płytę od msi ( płyta główna ) przyda mi się do czegoś?

Płyta ze sterownikami będzie już nieaktualna.
A co wyświetla do aktualizacji po uruchomieniu MSI Live?

Nie wiem na ile jesteś obeznany w temacie komputerów.
Zrób najpierw zdjęcia Bios, tak jak opisałem wcześniej.

W MSI Live zacząłbym od aktualizacji Bios, potem Intel Chipset, grafika zintegrowana i dedykowana, LAN i WiFi, i reszta
Po zaktualizowaniu Bios, musisz zrobić restart, wejść w ustawienia Bios i porównać ustawienia ze zdjęciami.
Potem po aktualizacji każdej nowej rzeczy w Windows zalecam restart i dopiero potem kolejne urządzenie

Zainstalować to? Czy najpierw wejść w BIOS’A i zrobić tak jak wyżej napisałeś?

Kolejność poprawna. Od góry pojedynczo, aby nie było konfliktów.
Nie widzę opcji instalacji Bios, może w innej zakładce.

Zdjęcia ustawień Bios przydadzą się, dopiero wtedy aktualizacja.

Ok to instaluje wszystko pojedyńczo.

Zainstalowałem również najnowszą wersję BIOS’a właśnie przez ten program, myślicie że to już wystarczy i pomoże? Czy jeszcze coś trzeba zrobić?

1 polubienie

Jeśli udało się zaktualizować Bios i sterowniki w MSI Live Update, to teraz możesz zaktualizować sterowniki Karty Graficznej Radeon
Pobierz je ze strony Ati odpowiednie do Twojego systemu operacyjnego
Radeon™ RX 480 Drivers & Support

Przedstawie jak wygląda sprawa. Zrobiłem format komputera i wyczyściłem dyski do zera.
BIOS jest zaktualizowany.
Co do karty graficznej wygląda to tak:
sterowniki%20karta%20graf
Jeżeli chodzi i sterownik do karty pobieram właśnie ten “najnowszy” czyli pierwszy z góry
nowy%20sterownik%20karta%20graf

1 polubienie