Blue Screen po formacie

W trakcie instalacji XP wyskoczył błąd że sobie nie może znależć dwóch plików z folderu i386. Anulowałem to i instalacja poszła dalej. Ale teraz w trakcie pracy systemu wyskakuje mi błąd:

dsc037830kp.th.jpg

nie zaobserwowałem żeby to się działo jakoś regularnie albo przy jakiejś konkretnej aplikacji. Czy da się coś z tym zrobić?

Czy ty posiadasz dysk SATA???

Dysk jest ATA. 40GB Seagacik. Nigdy wcześniej nie brakowało mu plików przy reinstalu. Taki bluescreen też widzę pierwszy raz na oczy…

płyta z instalka od win ma rysy dlatego masz bledy podczas instalacji,ominoles plik ktorego nie moglo odczytac i to przyczynilo sie do bledow w windowsie bo jakas aplikacja nie ma tego pliku ktory podczas instalki anulowales

No to niestety nie jest tak proste. Płytka jest cacy a poza tym to jak na mojej wyskoczył ten błąd za pierwszym razem to przestraszony tym faktem odpuściłem tą instalacje po czym rozpocząłem nowa z windy kolegi… i było to samo. A to chyba mało prawdopodobne żeby się płyty porysowały w tych samych punktach… Poza tym to bluescreen wyskakuje też w momentach kiedy nie mam uruchomionej żadnej aplikacji…

Poczytaj konkret: http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;315335 :smiley:

Wielkie dzięki Gutek. Widziałem kiedyś na forum jak ktoś pisał o programie testująym pamięć RAM. Pamięta ktoś jak to się nazywa? I jeśli ten program wykryje jakieś błędy to czy to oznacza już zgon dla RAMu?

memtest

Memtest86,goldmemory.

Jak błędy to koniec pamięci.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42737

Dzięki przetestuję. Czy ten program można zaistalować na płytę? Już ze 2 lata jak mój Flopp zdechł i nie kupuję nowego. Nigdy nie przepadałem za tym urządzeniem :wink: . Widzę że goldmemory można wrzucić na płytę. Który z tych programów będzie lepszy? Czy oba mogą potierdzić zgon kości? :slight_smile: Czy ten program teżpotrzebuje 2-3 godz testowania? :smiley:

Wolę goldmemory jest wg mnie dokładniejszy - zasada działania ta sama.

Warto potestować dłużej - nawet po teście nie ma 100% gwarancji że moduły sprawne.

Wyjmij kości pamięci i przetrzej gumką lub suchą szmatką styki, sprawdz wzrokowo czy nie nie ma jakiegoś uszkodzenia na niej (kiedyś odpadły mi dwa rezystory)

Jeśli to nie pomoże proponuje zmniejszyć wydajność ramu w biosie bądz wymiane na inne i ponowną instalacje Windowsa

Zmniejszyć wydajność ramu? Jak to jest 256 SDR pod 133 jeszcze? :wink: Popatrzę na tą kość, przetrę styki, przetestuję ją goldmemorem. Jak będzie niesprawna to wepnę inną. Ale czy po wpięciu innej teoretycznie dobrej konieczny będzie reinstall systemu? Trochę mam tego dość no ale jak trzeba to przeżyję :slight_smile:

Niech mi ktoś jeszcze powie skąd może wynikać uszkodzenie pamięci? Było OK i nagle nie jest OK? Jak takie coś się może stać?

Póki co to tylko teoria że ram jest walnięty bo jeszcze nie testowałem ale mógłby mieć on wpływ na nieprawidłowe działanie filmów? Filmik kręci i nagle wyskakuje…? (Korzystam z SubEdit Playera)

W trakcie instalacji pominołeś pliki które nie wiadomo jakie mniały znaczenie dla dla porawnego działania systemu. Uwazasz ze tak jest dobrze?

Wiekrzość komponentów komputera jest wkładana w styki kture z czasem śnidzieją i nie chodzi tu tylko o pamięci. Częste przenoszenie kompa moze w niekturych obudowach powodować przesuniecie kart PCI ,AGP uniemożliwając ponowne uruchomienie kompa. Wystarczy wyjąć i włożyć je zpowrotem, by zapewnić poprawne działanie to samo dotyczy twardego dysku , taśm i zworek na nim. Zabujczy dla kompa jest nadmiar ciepła(kiedyś zatarł mi się kuler na karcie powodując zwiększenie ciepła i poboru prądu. Odpadł mi wtedy rezystor od kości pamięci , nie na grafie. Grafa przeżyłą i działa nadal po wymianie kulera i to nieżle)

A co ja tu mogę uważać? Nie mógł sobie na własnej płycie znaleźć to co mu miałem zrobić?

Jak ktoś zna odpowiedź na moje pytanie 2 piętra wyżej to chętnie słucham :slight_smile:

Nic nie trzeba zmniejszać,jak chodziła jako PC133 tak zostaw.

Najpierw sprawdź,a potem pisz,będą błędy pamięć śmietnik.

Przyczyny uszkodzeń pamięci.

zasilanie modułu

temperatura

przekroczenie parametrów pracy nominalnej

elektrostatyka

jakość wykonania

kurz

starość

inne

UPDATE

Sprawdź wszystko,zrób porządną konserwację kompa,sprawdź czytnik CD,nowa płyta z XP i świeży system - niewiele roboty.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

I w tym jest rzeczy sedno ze systemowi wszysto jedno czy to jest w kwesti zabraudzonej płytki (wyjąć przeczyścić płytke i wskazać sprubuj ponownie) czy błedów zapisu na dysku przu przenoszeniu z wadliwie działającej pamięci Musisz dojść czego ? Sprubuj zgrać płytke na twardziela .Jeśli się powiedzie błędy na płytce odpadają, jeśli nie pozostaje wadliwy CDrom lub pamięć

Chodiz Tobie o te pytania:

użyj memtest ale to nie znaczy że jest lepszy. Jak po godzinie nic nie wyskoczy znacyz że RAM Ok :stuck_out_tongue:

Goldmemory nic nie wykrył ale muszę zaznaczyć że testowałem wersją UNREGISTERED więc tylko QUICK TEST :slight_smile: .W takim razie zobaczę jeszcze memtesta tak dla pewności.

Złączono Posta : 23.09.2005 (Pią) 10:00

Memtest nie wykrył żadnych błędów… I nie wiem teraz jak wytłumaczyć wyskakujący błąd…