Blue screen potrzebna pomoc :)

To tak, od jakiś 2tygodni wyskakuje mi bluescreen, podczas grania lub używaniu przeglądarki.
Jestem w tym kompletnie zielony szukam od kilku dni rozwiązania po internecie i nic, mam takie screeny:

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podjętą pomoc.

Win7 64bit

Wszystkie informacje które będą potrzebne oczywiście podam, proszę o jakąkolwiek odpowiedź, pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

To generalnie bardzo ogólny błąd. Warto zerknąć do tego tematu: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-update/windows-7-blue-screen-1000007e/2459418f-9b1f-40f8-a8a4-a15a149fdd03 i wykonać to, o czym pisze Adam w ostatnim poście, czyli:

  • sprawdzenie plików systemowych,
  • sprawdzenie dysku,
  • sprawdzenie pamięci RAM.

Dokonywałeś jakiś zmian w sprzęcie przed pojawianiem się problemu?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Kody bsod i już więcej wiadomo. Twój kod to 0x0000007e

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm

Z zmiany sprzętu to jedynie myszkę zmieniłem na Roccat Lua (jakiś tydzień przed rozpoczęciem się ataku bluescreenów) ale to chyba bez znaczenia.
Zauważyłem że gdy wkładam coś do usb to po paru sekundach jest bluescreen, np pendrive lecz po ponownym uruchomieniu komputera działa poprawnie. Teraz spróbuję ogarnąć ten memtest.

Nie mogłem sprawdzić przez memtest to sprawdziłem przez “diagnostyka pamięci systemu windows”

Hej,

Pliki systemowe są ok. Dysk też wygląda na sprawny - dobrze by było jeszcze pokazać zakładkę Health z HD Tune.

Dotyczy to tylko pendrive’ów, czy także drukarek, telefonów i innych urządzeń podłączanych poprzez port USB?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Proszę bardzo


Znalazłem też jakieś błedy nie wiem czy się przyda ale wrzucę wydaje mi się że jak podłączam inne urządzenia to też wywala ale to za chwilę sprawdzę dla upewnienia.

I ogólnie bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile:

/Podłączyłem teraz wszystko drukarkę, pendrive, telefon, mysz, klawiature i bluescreen nie wyskoczył.
A wczoraj przy każdym podłączeniu 3-5 sekund i był mój kochany bluescreen. (kilka razy próbowałem i za każdym razem wyskakiwał). Jestem troszkę skołowany. Czekam na odpowiedź co dalej.

Hej,

Dysk jest oki. :slight_smile:

Jeśli chodzi o błędy, których screeny podałeś, to dotyczą przede wszystkim płyty głównej. Jest błąd kontrolera dysku i błąd WpdBusEnumRoot - to drugie urządzenie odnosi się do kontrolera USB. Znalazłem taki artykuł: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-performance/the-driver-driverwudfrd-failed-to-load-for-the/4d3f00ed-6a94-42e3-9227-f217a68d3886. Wynika z niego, żeby:

  • zaktualizować system operacyjny,
  • zaktualizować sterowniki posiłkując się stroną producenta - głównie chodzi o sterowniki do chipsetu płyty głównej.
  • ewentualnie przeinstalować kontroler USB poprzez menadżer urządzeń.

A z jakiego pakietu zabezpieczającego korzystasz? Miałem kiedyś podobny przypadek, że błędna baza wirusów powodowała BSOD w czasie połączania pendrive’ów do portu USB.

Pozdrawiam,
Dimatheus

System operacyjny aktualizuje regularnie, a jeśli chodzi o “zaktualizować sterowniki posiłkując się stroną producenta - głównie chodzi o sterowniki do chipsetu płyty głównej.”

Mam gigabyte ga-h81m-s1 lga 1150

Czyli rozumiem żeby pobrać to i wgrać tak?

Hej,

Dokładnie tak. Jeśli to nie pomoże, będziemy deinstalować kontroler USB.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Może to głupie pytanie ale mam pobrać ten pierwszy czy oba?

/zainstalowałem oba to teraz pozostaje czekać czy wyskoczy bluescreen? :slight_smile:

Hej,

Tak, chodziło o oba. :slight_smile: Zobaczymy, czy coś zacznie się dziać. Zerknij jeszcze do menadżera urządzeń, czy nie pojawiły się tam żadne niezidentyfikowane urządzenia bądź takie, które nie mają prawidłowych sterowników.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Parę godzin bez problemu, już myślałem że wszystko dobrze a tu nagle :frowning:

Hej,

Teraz to ewidentnie problem z portem USB i kontrolerem w wersji 3.0. Czy instalując sterowniki ze strony producenta najpierw je wypakowałeś z archiwum?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Sterowniki które teraz pobierałem? Wypakowałem je winrarem po czym zainstalowałem.

Hej,

Czyli ok. Czy możesz zatem pokazać, jak wygląda u Ciebie gałąź Kontrolera uniwersalnej magistrali szeregowej w menadżerze urządzeń.

obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

Proszę bardzo.

Hej,

Czyli odinstaluj koncentrator i kontroler USB 3.0 z poziomu menadżera urządzeń. Jak, pomoże link: https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc725782(v=ws.11).aspx. Zaznacz też, by usunięto pliki sterownika. Później restart systemu i czekamy, by system znalazł odpowiednie sterowniki.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Usunąłem sterownik i teraz nie działa mi ani mysz ani klawiatura i nie mogę wpisać hasła żeby komputer właczyć :frowning:

/Czekam na odpowiedź bo nie wiem co dalej robić. Działa jedynie w trybie awaryjnym Networking czy jakoś tak.

/Usunąłem hasło ale po właczeniu komputera nadal ani mysz ani klawiatura nie działa, nie wiem czy coś źle zrobiłem tak więc czekam na odpowiedź :frowning: Przywracaniem systemu naprawiłem, nie wiem chyba nie ten sterownik usunąłem i trochę namotałem :frowning:

/Jak sprawdzałem w menadzerze urzadzen to wyskoczyło “urządzenie nieznane” z wykrzyknikiem gdy włączyłem żeby szukało sterownika to system windows nie mógł znaleźć.

/ https://scr.hu/LGrN2o

Hej,

A nie usunąłeś przypadkiem wszystkich kontrolerów USB? Ja pisałem tylko o kontrolerze dla USB 3.0, czyli tak naprawdę dwie pozycje.

A pokaż, jak teraz wyglądają urządzenia w gałęzi Kontrolera uniwersalnej magistrali szeregowej. Są w ogóle w menadżerze jakieś niezidentyfikowane urządzenia?

W jakich okolicznościach pojawił się BSOD?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ponad 2h siedziałem na przeglądarce google chrome po czym wyskoczył BSOD. Wcześniej podczas gry w League Of Legends.

A usunąłem ten który zaznaczyłem.

Przy “Kontroler hosta Intel® USB 3.0 eXtensible.” mam opcje “przywróć sterownik” może przywrócenie poprzedniego by coś dało?