BLUE SCREEN prosze o pomoc

Proszę o pomoc wieszają mi się gry .

wyskakuje taki komunikat przeważnie :

http://www.wrzuta.pl/obraz/kvG9owqfLO/problem

Bardzo prosze o porade moje namiary : gg 4725124 tel: 695–144–235

POZDRAWIAM.

Kris. ![-o<

Błąd sterownika graficznego: błędy systemowe

Nam jest potrzebny twój sprzęt a nie telefon.Jaka płyta,pamięci i co ostatnio kombinowałeś.

Już podaje konfiguracje:

AMD athlon64 x2 4600+

płyta główna: gigabyte GA-M55S ( nforce 550)

karta grafiki: Gigabyte geforce 9800GT 1GB 256 bit z chłodzeniem zalmana

pamieć: 2x 1 GB 800mhz 5-5-5-15 w dualu i 2x 2GB też 800mhz i 5-5-5-15 w dualu

zasilacz: chiftec 500 wat

karta dżwiekowa: extreme gamer creative

monitor: lcd samsung t-200 panorama 20’

system : windows vista 64 bit ultimate z SP1

Prosze o pomoc .

Problem zaczął się dziać po wymianie karty graficznej z 7300GT na 9800GT wcześniej problem nie występował . i wczesniej był zasilacz 350 watowy teraz jest ten 500 gdy wloze karte grafiki 7300gt problem nie występuje . Tylko po zamontowaniu karty 9800GT mam takie problemy .Oddawałem karte grafiki do serwisu , stwierdzili ze jest sprawna .

powiem ci ze wiele razy słyszalem o problemach z tą karta i z kombinacją zasilaczy do niej … Bluescreen za pewne wysyla raport

0x000000EA

Mianowicie bląd ten jest spowodowany sterownikami … Postaraj sie o najnowsza baze sterow do 9800 gt // (http://www.nvidia.com/object/winxp_181.22_whql.html) <- stery pod XP/Vista.

ten link co podałeś do sterów–to czy one są pod vista 64 bit ? bo z tego co widzę to są pod xp tylko .

Sterowniki już instalowałem chyba z 5 wersji nawet robiłem format i na XP i vista dzieje się to samo. W czasie tylko jak gram komp się zawiesza, czasami po 2min a czasami godzinie i więcej ,zależy jaka gra .Obraz się zawiesza i widzę jakieś kolorowe kreseczki i nic nie pozostaje jak zrobić reset. :frowning: znalazłem też w raporcie błędów coś takiego:

http://www.wrzuta.pl/obraz/7WeT3VvF8D/problem..

Proszę pomóżcie bo reset co kilka minut w grach mnie normalnie wykończy ![-o<

http://www.nvidia.pl/object/winvista_x6 … ql_pl.html

spróbuj tych sterowników, ale najpierw musisz zrobić deinstalację wszystkich starych sterowników Nvidii.

próbowałem nadal ten sam problem–nie mogę tez zainstalować sterów: nividia RAID device–pomóżcie znaleść bo te co mam nie instalują się.Stery te co w linku juz instalowałem nie pomogło. CZesto wyskakuje komunikat na niebieskim tle pisze cos takiego :

IRQL NOT LESS OR EQUAL–pisze wiecej tez ale zaraz potem robi sie reset i nie nadązam spisać. :expressionless: Blagam pomocy

http://www.nvidia.pl/object/winvista_x6 … ql_pl.html tych sprubuj

zaraz spróbuje tych co podałeś przed chwila miałem znowu zawieszenie ale pojawił sie komunikat ktory czesto mi sie pojawia :

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to you computer.

Attemt to reset the display driver and recover from timeout failed.

If this is the first time you’re seen this stop error screen, restart you computer.

IF this screenappears again, follow these steps:

CHeck to make sure any new hardware or software is properly installed .

If this a new instalation , ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

If problems continue , disable or remove any newly installed hardware or software.

Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.

IF you need to use safe mode to remove or disable components , restart you computer press F8

to select advanced startup options , and then select SAFE MODE.

TECHNICAL INFORMATION:

***STOP: 0x00000116(0xFFFFFA8006E514E0,0XFFFFFA60034191B0,0XFFFFFFFFC00000B5,0X000000000000000A)

***nvlddmkm.sys-address FFFFFA60034191B0 base at FFFFFA6003400000, datestamp 496ebd51

viewtopic.php?t=171504

Pojawił się problem i systemu windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputer.

Nie można Attemt do resetowania sterownika ekranu i odzyskać limitu czasu.

Jeśli to po raz pierwszy jest widoczne tego błędu zatrzymania ekranu, uruchom ponownie komputer.

Jeśli to screenappears ponownie, wykonaj następujące kroki: Upewnij się, czy wszystkie nowy sprzęt lub oprogramowanie jest poprawnie zainstalowany.

Jeśli ten nowy montaż, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje systemu windows konieczne może.

Jeśli problemy nadal, wyłącz lub Usuń dowolne nowo zainstalowany sprzęt lub oprogramowanie.

Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie lub przesłanianie.

Jeżeli należy usunąć lub wyłączyć składniki, za pomocą trybu awaryjnego ponownego uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8, aby wybrać zaawansowane opcje uruchamiania i wybierz SAFE MODE.

INFORMACJE TECHNICZNE: z Translatora

prosze napisac co powinienem zrobic :frowning:

http://www.frazpc.pl/b/214963

mam ten sam problem co w linku --ale nie podejrzewam zeby była to padnieta kartachyba–może to cos innego? jak myślicie? przeciez mase ludzi ma taki sam problem .Instalowałem następujące sterowniki: 180.48 oraz 178.13 oraz 181,22oraz 177,98 Problem jak występował tak występuje nawet gra zawiesza się znacznie szybciej średnio po 2–3 min grania czasami dłużej. Obraz się zawiesza i na jego tle widać jakieś kreski kropki itp czasami rozmyte kolory . :expressionless: Nie pozostaje nic jak tylko robienie resetu kompa.

Podaj temperatury karty graficznej moze problem stwarza przegrzewaniem sie jej.

Były instalowane też sterowniki: 180.42–181.22–181.20

podaje napięcie w everest:

wartości napięć:

napięcie rdzenia procesora 1.25V

+3.3V 3.25V

+5V 4.87V

+12V (trial version)

+5V podczas wstrzymania pracy 4.95V

VBAT baterii CMOS 3.06V

DIMM 1.92V

GPU Vcc (trial version)

TEMPERATURY W SPOCZYNKU :

procesor 40 * c

procesor nr 1 rdzeń 1 42 *c

procesor nr1 rdzeń 2 41*c

procesor graficzny 49*c

pamięć procesora graficznego 41*c

otoczenie procesora graficznego 36*c

WDC wd2500ks -00mjbo ( trial version)

Obudowę mam otwartą.

temperatury są ok

wiec w czym jest problem? bo ja juz normalnie nie mam siły mecze sie z tym 3 mies :frowning:

a odinstalowywałeś sterowniki od poprzedniej karty graficznej przed zainstalowaniem nowych??