Bluescreen BCCode: 116 (Win 7 64x)


(M90m) #1

Witam, mam taki kłopot (a raczej koleżanka) na Windowsie 7 (64 bitowym). Rzecz dzieje się np. podczas surfowania po internecie (nie podczas grania w gierki zarówno zwykłe jak i online). Czy wstępnie jest możliwość stwierdzić co tu nie gra? Czy to jakiś problem z aktualizacjami? A może sterowniki jakieś są walnięte?

W razie czegoś to jutro rano podesłałbym informacje o kompie.

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu : BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego : 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych : 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA80054204E0

BCP2: FFFFF8800513DF60

BCP3: FFFFFFFFC000009A

BCP4: 0000000000000004

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\081813-20295-01.dmp

C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\Temp\WER-63820-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji: http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid= ... cid=0x0415


Zwiecha systemu
(rgabrysiak) #2

Sprawdź co powoduje błąd szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html


(M90m) #3

Bardzo fajny programik, dzięki za podrzucenie. Dzisiaj u siebie obczaiłem, ale nie miałem od formatu żadnego bluescreena. Jutro uruchomię ten program na sprzęcie z problemem. Od razu spytam czy program wskaże mi np. wadliwie działający program/proces czy jak dostanę kod/typ błędu będę musiał jeszcze na necie szukać co w trawie piszczy (konkretnie)?


(rgabrysiak) #4

Program owszem wskaże ci co powoduje BSOD ale trzeba to jeszcze odpowiednio zinterpretować czyt. poszukać dodatkowych informacji, np. w Google.

Tutaj: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 masz opisane jak wygląda przykładowa analiza pliku minidump.

Jeżeli nie będziesz samodzielnie potrafił zinterpretować plików minidump, wstaw je na forum a na pewno ktoś ci pomoże.


(M90m) #5

Wrzucam trochę więcej informacji o kompie oraz wyniki z użycia programiku.

Dane kompa:

Procesor Intel)R) Core ( TM) i5-2320 CPU 3.00 GHz

Karta NVidia GeForce GT 545

Pamięć: 6GB DDR3

Dysk: ST31000524AS ATA Device (931 GB, IDE)

Windows 7 HomePremium 64x

Tutaj sprawdzałem programem gdzie jest błąd, ale prosiłbym żeby ktoś na to zerknął fachowym okiem i powiedział co może być nie tak:

Screen1: http://i.imgur.com/L6EhxAh.jpg

Screen2: http://i.imgur.com/piIZyLU.jpg

Miałem jeszcze okazję zrobić logi OTL i EXTRAS:

OTL: http://wrzucacz.pl/file/7871376992767/OTL.Txt

EXTRAS: http://wrzucacz.pl/file/3671376992796/Extras.Txt


(adam9870) #6

Problem ze sterownikiem karty graficznej.

Albo problem ze sprzętem

Trzeba przeczyścić chłodzenie karty graficznej, np. płyn Kontakt na wiatrak, zależy jaka to karta graficzna i jakie chłodzenie

Albo problem z oprogramowaniem.

Możliwa przyczyna problemu - zainstalowałeś nowszą wersję sterownika do karty graficznej i nowsza wersja tego sterownika powoduje problemy.

Nowsza wersja sterownika mogła zostać zainstalowana automatycznie przez Windows Update, jeżeli posiadasz włączone aktualizacje automatyczne.

Jak zmienić ustawienia aktualizacji automatycznych? pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

Co teraz zrobić? Powrócić do starszej wersji sterowników. Skoro to karta NVIDIA, to trzeba wejść na stronę nvidia.com, poszukać innej wersji sterowników i sprawdzić.

Która wersja sterowników będzie dobra? Nie ma dobrej odpowiedzi. Albo czytamy opinie na internecie, albo metoda prób i błędów (instaluję wersję X sterownika, jeżeli dalej są problemy, to sprawdzam kolejną wersję sterownika), albo jedno i drugie.

Jak znaleźć sterowniki do karty graficznej?

Pobierz, zainstaluj i uruchom GPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra ... 16750.html, karta Graphics Card, pole Name. Przykładowo ja posiadam kartę NVIDIA GeForce GT 330M.

W tej sytuacji mogę wejść na stronę producenta karty - firmę NVIDIA http://www.nvidia.com/content/global/global.php, wybieram język, następnie z górnego menu Pomoc, potem na kolejnej stronie Więcej w części Pobierz sterowniki, określam do jakiej karty graficznej szukam sterowników i klikam Szukaj. I dalej uzyskujemy dostęp do strony skąd można ściągnąć sterowniki.

Jeżeli chodzi o ile bitów. Wiesz, jeżeli to polski Windows XP, to interesuje Cię raczej platforma 32-bitowa. Windows XP 64-bitowy jest chyba tylko po angielsku. Pole, w którym trzeba określić edycję systemu (32-bitowy czy 64-bitowy) jest istotne w zasadzie tylko w przypadku Windows Vista i Windows 7. Bo tam zaczęła niejako na dobre wchodzić platforma 64-bitowa. Nie wiem czy jest Ci to potrzebne, ale pokażę jak to sprawdzić na przykładzie Windows 7, a w Windows Vista jest chyba identycznie.

1) Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

2) W oknie, które zostanie otwarte interesuje Cię pozycja Typ systemu

Może karta graficzna przegrzewa się?

Program HWiNFO http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr ... 15982.html ma opcję monitoringu temperatur (Monitoring - Sensor status - Logging start), i plik który zostanie utworzony otwieramy np. w Excelu i przeglądamy albo wrzucamy np. na http://www.speedyshare.com/ żeby skonsultować się z innymi.

Rozbierz komputer, przeczyść fizycznie.

Jako tymczasowe rozwiązanie problemu można wejść do Trybu awaryjnego - http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- ... -safe-mode

W trybie awaryjnym nie są ładowane wszystkie sterowniki, nie jest ładowany sterownik do grafiki NVIDIA, rozdzielczość może być słaba, ale nie będzie bluescreenów na czas uporania się z problemem. Jako tymczasowe rozwiązanie proponuję Menedżer urządzeń, rozwiń gałąź Karty graficzne, prawy przycisk myszy na kartę graficzną której używasz i opcja Wyłącz. Tak - rozdzielczość będzie słaba ale może nie być bluescreenów. Sprawdź.


(M90m) #7

Przepraszam, że po takim długim okresie, ale ostatecznie komputer obejrzał specjalista i okazało się, że podczas którejś z sierpniowych burz, doszło do przepięcia i karta graficzna nieco się przypaliła. Z czasem PC sypał się co raz częściej, a wymiana sterowników nic nie dała. Zastanawiam się tylko, czemu listwa przepięciowa nie wzięła tego na siebie albo zasilacz bądź mainboard (są w porządku). Jeszcze raz dziękuję za pomoc.