Bluescreen restartujący komputer przy uruchamianiu

Nie wiem co jest grane, ale od dwóch dni gdy włączam komputer pojawia się na dosłownie 0,5 sekundy bluescreen po czym następuje restart kompa. Chciałem zapodać na forum raport o bluescreenie z programu debugging tools for windows ale program o dziwo nie zarejestrował w folderze “minidump” (folderz z zrzutami bluescreenów jak wiadomo) żadnego bluescreena. (Tzn folder jest pusty) PROSZĘ O NAPISANIE JAK MOŻNA POZBYĆ SIĘ TEGO BLUESCREENA

to ze folder jest pusty to nic nie znaczy plik mógł się zapisać gdzie indziej uzyj opcji szukaj i wpisz tam *.dmp

Ale czemu miał się zapisać gdzie indziej skoro takie zrzuty zawsze zapisywały się w folderze minidump i jak bedę teraz wiedział że plik *dmp który wyszuka windows będzie akurat dotyczył aktualnego bluescreena który restartuje kompa? Ortaz jak wtedy otworzyć taki plik programem debugging gdyż W menu kontekstowym nie mam możliwości otwierania plików *dmp debuggingiem. Mogę je jedynie otworzyć z folderu w którym się znajduje owy plik ;/

Czy przy każdym starcie systemu występuje ten blue screen?

Sprawdź czy problem występuje w w trybie awaryjnym.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny.

W opcjach usuń zaznaczenie przy Automatycznie uruchom ponownie:

Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia

Nie występuje przy każdym. Np teraz nie wystąpił żaden bluescreen. Wyszukiwarka windows też raczej nie znalazła w systemie pliku *dmp czyli tego zrzutu bluescreena rzecz jasna.Znalazła tylko takie coś ale to chyba co innego http://naforum.zapodaj.net/7fd09ae870bc.png.html (chyba tu nie ma pliku zrzutu, jak myślicie?) UWAGA zapomniałem wpisać wtedy kropkę po gwiazdce czyli zamiast *.dmp wpisałem do wyszukania *dmp, ale teraz wpisałem z kropką i windowsowa wyszukiwarka nie znalazła kompletnie nic a nic. Żadnego pliku nawet. Jeśli jednak miałem ten plik wyszukać w programie debugging a nie poprzez windowsa to jaką opcją?

PS. Zaraz Zrobię to co napisałeś Atis

To mam wykopnać w awaryjnym? czy po uruchomieniu kompa normalnie?

Nie ważne w jakim trybie odznaczysz wymienioną opcję.

Chodzi o to żeby system nie zrestartował się automatycznie.

Może wtedy zdążysz zapisać nazwę pliku i kod błędu.

Dodatkowo sprawdź podgląd zdarzeń:

Kliknij prawym na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Podgląd zdarzeń

W trybie awaryjnym nie wystąpił BLUESCREEN w NORMALNYM TRYBIE TEŻ JUŻ TAK JAKBY DAŁ SOBIE SPOKÓJ. ODZNACZYŁEM TEŻ TĄ OPCJĘ “AUTOMATYCZNIE URUCHOM” I TERAZ NIE WIEM. MA BYĆ ODZNACZONA DO MOMENTU AŻ W KOŃCU WYSKOCZY BLUESCREEN I PODAM KOD BŁEDU NA FORUM? CZY ZAZNACZYĆ JĄ PONOWNIE (jeżeli w ogóle zaznaczać ponownie) JEŻELI TERAZ PO URUCHOMIENIU KOMPA BLUESCREENA NIE BĘDZIE I W TAKIM RAZIE SKORO NIE WYJAŚNIONA SPRAWA BLUESCREENA KTÓRY SIĘ POJAWIAŁ TO CO? FORMAT? CZY OLAĆ TO I DOBRZE PRZECZYŚCIĆ REJESTR I DYSK?? i na martginisie czy te pliki które wyszukał windows (w linku powyżej) są zrzutami bluescreena czy nie

Dodane 14.05.2012 (Pn) 18:16

Jeszcze to: Błędy w podgladzie zdarzeń

http://naforum.zapodaj.net/3f6d8ec21fb4.png.html

http://naforum.zapodaj.net/e7acd00861ed.png.html

http://naforum.zapodaj.net/f10f8484e8bc.png.html

http://naforum.zapodaj.net/50731578e077.png.html

Praktycznie błędy i ostrzenia występują też we wcześniejszych terminach ale 2012.05.11 jest wyjatkowo zalawinowany wrecz błędami tymi samymi chyba z resztą jak widziałem

jeżeli system nie zapisze ci rzutu to ciężko będzie coś wskazać zrób jak na rysunku i odznacz automatyczne uruchomienie

ster4.th.jpg

automatucznie uruchom miałem już wczesniej odznaczone teraz odznaczyłem ten “czas wyswietlania w razie uzycia opcji odzyskiwania” Tak na marginesie w tej opcji powyżej mam tyle samo ustawionych sekund co w opcji w/w (spójrz na screena którego dałeś to będziesz wiedział o czym piszę) nie wiem czy to źle czy nic nie szkodzi. i jeszcze co - mam windows xp home edition. Co robic dalej? Włączyc ponownie kompa i jak juz nie bede widział po paru uruchomieniach blue screena to spowrotem zaznaczyc tamte opcje i przeczyscic rejestr oraz dysk i nie martwic sie juz tym.? czy mimo tego nawet jak blue screen juz nie bedzie wystepował to robic format? PS. Program debugging w dalszym ciagu nie wykrywa żadnych zrzutów bluescreenów to tak na marginesie. Wyszukiwarka windows tez nie znajduje nic nowego

ja by jeszcze spróbował zaktualizować sterowniki programem Uniblue DriverScanner 2012 niestety jest on płatny jak chcesz to napisz na PW podeśle link jak zdobyć licencje ale możesz zrobić to tez przez program Driver Easy to trochę więcej zabawy ale ważne ze za darmo, zawsze możesz przetestował pamięci Ram i dysk twardy pod obecność błędów.

Ale jak mam przetestowac tą pamięć ram i dysk na obecność błędów? programem driver easy? czy programem driver easy mam sprawdzić jedynie aktualność sterowników i pobrać tylko najnowszą wersje do każdego który będzie przestarzały jakby co? Jeśli tak to jak zatem mam sprawdzić błędy ram i dysku, hmm? :? PS i czy to że mam ustawione tyle samo sekund w opcji “czas wyswietlania w razie uzycia opcji odzyskiwania” i w tej nad nią, to źle czy to nic? Pytam bo widzę że w twoim screenie że w tych opcjach ty masz te sekundy ustawione inaczej w obu opcjach, ale nie wiem moze to wynika z tego że ty masz chyba windows 7 z tego co widzę. A ja xp ale chce byc pewny więc pytam czy mam prawidłowo te sekundy w tych opcjach. I jako niuansik dodam że bluescreenów już nie mam ale wczoraj program “nokia suite” do telefonu nokia miał jakiś error jak uruchomiłem go a mianowicie ze coś “…pamięć nie moze być read” wczesniej też tak kiedyś miałem i nie wiem czy to istotne w tej sprawie. Pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedz z dalszymi instrukcjami

Dysk twardy sprawdź w HDtune.Wklej zawartość zakładki haelth.

Ram sprawdzasz programem Memtest86 http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi … m-a204.htm

DriverEasy wywaliłem bardzo szybko z tego względu że wykrył 16 przestarzałych sterów ok no dobra :wink: może i miał racje, ja tam nie wiem ale podczas pobierania sterów już przy pierwszym wyskoczyło niepowodzenie wszystkie następne pobierał tak długo że na pobranie wszystkich czekałbym tydzień… już nie mówiac o instalacji. A apropo instalacji to jak już kilka sterów pobrał to chciałem żeby chociaż na razie już te zainstalował a wtedy przy próbie instalacji jednego z pobranych sterów wyskoczył jakiś błąd że" nie można odnaleźć paczki pliku"(jakoś tak) i żeby zainstalować ster automatycznie to trzeba dokonać rejestracji programu. To Klikam “zarejestruj” - przekierowało mnie na angielską strone na której nie było absolutnie żadnego formularza rejestracji tylko przycisk “buy now”… i różne ceny w dolarach, to ja wtedy jeszcze zobaczyłem że w oknie z komunikatem o błędzie i prośbie o rejestracje jest opcja “zainstaluję ręcznie” Kliknąłem,wyskoczył mi folder zip rozpakowałem, a po rozpakowaniu masakra - wyskoczyło mi chyba ze 20 folderów z instalkami jak nie więcej i nie wiedziałem nawet co instalować a co nie szczerze mówiąc. Także dla mnie lipa, program również namawiał do rejestracji… pod predekstem że dzięki temu będę mógł pobrać wszystkie stery szybko i jednocześnie a nie jeden po druigim ale również nie było formularza. Jak się zorientowałem że program jest conajmniej nieteges, to coś chciałem wycofać jeden jakiś tam sterownik bo się zainstalował akurat cudem. Ale też wyskoczyło że do cofania zmian…/przywracania potrzebna jest rejestracja. Przywrócić systemu też nie miałem możliwości tym programem. Zrobiłem to więc poprzez systemowe prsywracanie. Udało się, przywróciłem system a folder pozostały po programie pozbyłem się revo uninstalerem Także co, proszę o zapodanie linku do jakiegoś innego programu do sprawdzania /aktualizacji sterów, bo z tym się nie polubiłem i to bardzo…

Teraz sprawa kolejna

czy HDtune będzie prawidłowo działał na systemie plików NTFS? bo w opisie programu na tym vortalu pisze

więc nie wiem.

A z kolei jeżeli chodzi o program memtest to jak zobaczyłem tą instrukcję to mi włosy zesztywniały. Zupełnie nie na moje umiejętności, jego użycie odpada.

ściągnij Hiren’s BootCD i wypal na płycie CD

Na płycie znajduje się wszystko czego trzeba od programów do testowania pamięci , dysków, po łamacze haseł itd

Chciałem odpowiedzi na temat hd tune i Chce jakiegoś sprawdzonego programu do sprawdzenia aktualności sterów oraz chce też programu do przetestowania RAM ale chce programy które instaluje się normalnie a nie jakieś które trzeba odpalać z płyty bo już napisałem że takie nie są na moje umiejętności - z resztą nawet nie mam żadnych płyt ani programów do ich wypalania czy coś. Ale dobra i tak dzięki za propozycje mimo że nie skorzystam. Pzdr :slight_smile:

HDtune zadziała u Ciebie bez problemu.Do aktualizacji sterowników nie trzeba żadnego programu,po prostu zobacz jaką masz płytę główną ,kartę graficzną,a nowe sterowniki znajdziesz na stronie producenta.

Ciuci, dziękuję za odpowiedź. Probrałem hd tune w zakładce health jest pisze na samym dole " health status: ok" to chyba dobrze, ale nie wiem której opcji użyć w tej całej zakładce health aby wkleić raport.A są następujące opcje:

  • copy information to clipboard

  • copy screenshot to clipboard

  • save screenshot

  • (jest jeszcze options ale to raczej nie bo po kliknieciu jest do zaznaczenia "start minimized i run at startup)

  • exit (też pewnie nie)

  • (powyżej wszystkich jest strzałeczka w dół, ale ona po kliknieciu zmilizowała program do ikonek przy zegarze na pasku do traya jeśli dobrze określam, więc też raczej odpada)

Zatem której opcji użyć aby ci zapodać raport?

.Co jeszcze, aha! jakbyś mógł to podaj mi jakiś inny niż memtest86 program do sprawdzenia RAM bo tamten jest nie na moje umiejętności - może znasz jakiś łatwiejszy bez uruchamiania biosu czy coś… i bez odpalania z płytek jeśli jednak nie ma takich to ok . A co do sprawdzenia aktualizacji sterów to musiałbym też najpierw sprawdzić jakimś programem jaką mam tą płytę główną bo karte graficzną znam ale po za tym myślę że nie tylko te elementy kompa potrzebują czasami aktualizacji sterów, myslę że jest ich zdecydowanie więcej. A ja jakbym miał tak sprawdzać aktualność wszystkich elementów sam po kolei to by chyba miesiąc minął a po za tym na pewno znalazły by się takie elementy w kompie których aktualności sam bym nie potrafił sprawdzić, też takie pewnie by mogły się znaleść których nawet nie miałbym możliwości sprawdzić ich aktualność a zatem więc wolałbym żeby na serio zrobił to za mnie jakiś specjalistyczny program automatycznie. :slight_smile: Znalazłem jakiś “sumo” ale nie wiem czy jest właściwym i dobrym programem i czy można mu zaufać :?

Skorzystaj z copy information to clipboard i wklej zawartość do postu.

Nie masz jakiegoś znajomego który pomógłby Ci to ogarnąć.

Wklejam zawartość PS nie mam takiego znajomego :expressionless:

Dysk jest zdrowy.

Do identyfikacji płyty głównej użyj programu Speccy http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog … 15677.html