BlueScreen w Win 7

Witam! Problem polega na tym, że kiedy załączam gry to po jakimś czasie wyskakuje bluescreen, ale nie tylko tak się dzieje w grach , to samo mam przy oglądaniu filmów przy większych rozdzielczościach plików takich jak HD, również niebieski ekran wyskakuje mi np. przy aktualizowaniu systemu (Windows Update). Proszę mi poradzić co może być powodem?

Parametry PC stacjonarnego:

Windows 7 x64 Ultimate bez Sp1

Procesor: DualCore 3.11GHZ 6000+

Grafika: Geforce 9600GT

Ram: 2 GB DDR2

Dołączam też informację z Bluescreen (nie wiem czy to jest to, bo się nie znam na tym) :

Technical information

*** STOP: 0x00000101 (0x0000000000000060,0x0000000000000000,0xFFFFF880009E9180,0x0000000000000001)

Analiza bluescreenów:

komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Czyli na początek poproszę o zrzuty pamięci

Dwie metody do wyboru w celu odczytu

Pierwsza metoda:

stop-0x0000007e-t114516.html?hilit=minidump#p797977

Druga metoda:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Witam. Zainstalowałem program Debugging Tools for Windows, ale jest problem, chodzi o plik *dmp. bo nie mam go w folderze Minidump , ten folder jest pusty, więc proszę o radę, czy możliwe jest, że to program TuneUp oczyszcza folder Minidump?

Myślę, że jest taka możliwość.

Sprawdzenie czy pliki minidump w ogóle są robione,

Prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

W oknie, które zostanie otwarte, z lewej strony wybieramy Zaawansowane ustawienia systemu

W oknie, które zostanie otwarte, w części Uruchamianie i odzyskiwanie klikamy Ustawienia

W oknie, które zostanie otwarte interesuje nas część: Awaria systemu - Zapisywanie informacji o debugowaniu. Jeżeli tam, gdzie u mnie wybrana jest opcja Zrzut pamięci jądra, u Ciebie jest wybrane (brak), to należy to zmienić w ten sposób, np. żeby było tak jak u mnie. I wtedy poczekać na niebieski ekran zamiast restartu. I wtedy powinny być pliki minidump w c:\windows\minidump.

image_id: 4667

Witam ponownie.

Wrzucam log z minidump

log : http://wklej.to/MxBTZ

Problem ze sterownikiem karty graficznej.

Albo problem ze sprzętem

Trzeba przeczyścić chłodzenie karty graficznej, np. płyn Kontakt na wiatrak, zależy jaka to karta graficzna i jakie chłodzenie

Albo problem z oprogramowaniem.

Możliwa przyczyna problemu - zainstalowałeś nowszą wersję sterownika do karty graficznej i nowsza wersja tego sterownika powoduje problemy.

Nowsza wersja sterownika mogła zostać zainstalowana automatycznie przez Windows Update, jeżeli posiadasz włączone aktualizacje automatyczne.

Jak zmienić ustawienia aktualizacji automatycznych? pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

Co teraz zrobić? Powrócić do starszej wersji sterowników. Skoro to karta NVIDIA, to trzeba wejść na stronę nvidia.com, poszukać innej wersji sterowników i sprawdzić.

Która wersja sterowników będzie dobra? Nie ma dobrej odpowiedzi. Albo czytamy opinie na internecie, albo metoda prób i błędów (instaluję wersję X sterownika, jeżeli dalej są problemy, to sprawdzam kolejną wersję sterownika), albo jedno i drugie.

Jak znaleźć sterowniki do karty graficznej?

Pobierz, zainstaluj i uruchom GPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra … 16750.html, karta Graphics Card, pole Name. Przykładowo ja posiadam kartę NVIDIA GeForce GT 330M.

W tej sytuacji mogę wejść na stronę producenta karty - firmę NVIDIA http://www.nvidia.com/content/global/global.php, wybieram język, następnie z górnego menu Pomoc, potem na kolejnej stronie Więcej w części Pobierz sterowniki, określam do jakiej karty graficznej szukam sterowników i klikam Szukaj. I dalej uzyskujemy dostęp do strony skąd można ściągnąć sterowniki.

Jeżeli chodzi o ile bitów. Wiesz, jeżeli to polski Windows XP, to interesuje Cię raczej platforma 32-bitowa. Windows XP 64-bitowy jest chyba tylko po angielsku. Pole, w którym trzeba określić edycję systemu (32-bitowy czy 64-bitowy) jest istotne w zasadzie tylko w przypadku Windows Vista i Windows 7. Bo tam zaczęła niejako na dobre wchodzić platforma 64-bitowa. Nie wiem czy jest Ci to potrzebne, ale pokażę jak to sprawdzić na przykładzie Windows 7, a w Windows Vista jest chyba identycznie.

  1. Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

  2. W oknie, które zostanie otwarte interesuje Cię pozycja Typ systemu

Może karta graficzna przegrzewa się?

Program HWiNFO http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html ma opcję monitoringu temperatur (Monitoring - Sensor status - Logging start), i plik który zostanie utworzony otwieramy np. w Excelu i przeglądamy albo wrzucamy np. na http://www.speedyshare.com/ żeby skonsultować się z innymi.

Jako tymczasowe rozwiązanie problemu można wejść do Trybu awaryjnego - http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … -safe-mode

W trybie awaryjnym nie są ładowane wszystkie sterowniki, nie jest ładowany sterownik do grafiki NVIDIA, rozdzielczość może być słaba, ale nie będzie bluescreenów na czas uporania się z problemem. Jako tymczasowe rozwiązanie proponuję Menedżer urządzeń, rozwiń gałąź Karty graficzne, prawy przycisk myszy na kartę graficzną której używasz i opcja Wyłącz. Tak - rozdzielczość będzie słaba ale może nie być bluescreenów. Sprawdź.

Dzięki wielkie za bardzo dobre rady, tak myślałem na 80% że to przez sterowniki bo właśnie zainstalowały mi się przez Windows Update i jednak będę musiał sobie ściągnąć starsze.Pozdrawiam

To najprawdopodobniej przyczyna problemu.

Tak jak pisałem: możliwa przyczyna problemu - zainstalowałeś nowszą wersję sterownika do karty graficznej i nowsza wersja tego sterownika powoduje problemy.

Nowsza wersja sterownika mogła zostać zainstalowana automatycznie przez Windows Update, jeżeli posiadasz włączone aktualizacje automatyczne.

Widziałem już takie przypadki tyle że z kartami Wi-Fi.

Możesz skorzystać z Przywracania systemu aby przywrócić system do stanu przed instalacją aktualizacji albo samemu poszukać sterowników na nvidia.com.