Boty - samo zło

Ostanio widzę na Forum , że często są boty. :evil: :evil: Czy nie możecie wstawić obrazka do przepisania kodu przy rejestracji? Bądź potwierdzenie rejestracji e-maila cyz cos takiego?

jestem przeciw bo czasami długo trzeba czekać

i tu zdecydowanie za :slight_smile:

Przecież coś takiego już jest.

To jakim cudem wchodzi bot? Przepisuje kod i rejestruje się? :? :?

I co one też mailą maila i wchodza do slkrzynki i potwierdzają? 8)

Przepisanie kodu z obrazka dla bota to już nie trudność tak samo potwierdzenie maila. Najlepsze będzie wstawienie pytania Czy jesteś botem? I odpowiedź tak lub nie pod potwierdzeniem przeczytania regulaminu.

Popieram cie w 1000000000000000000000000000000000%

Może w nowej wersji DP, bedzie takie coś :mrgreen:.

BTW: Pozdro ;).

też mnie to irytuje

trzeba by coś z tym zrobić, tym bardziej, iż z pomocy forum korzysta ogromna rzesza userów i trochę dziwnie sie patrzy słuchając porad jak sie zabezpieczyć przed tym lub tamtym, gdy sami bezbronnie dajemy sie botom :frowning:

Nie ma sensu. Nowa wersja forum będzie autorska i w takim czymś boty bedą bezsilne.

Boty to nie tylko problem tego forum ale wielu innych for. Niestety nie wynaleziono na nie skutecznego sposobu :frowning:

Autorskie fora są jak najbardziej przed takim czymś zabezpieczone.

A widział ktoś ten temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=121355

Kolega dał propozycję, a nikt nawet nie spojrzał na to …

Może okazać się skuteczne :!:

Dla waszej informacji Na naszym forum skasowano już około 1500 kont tzw botów. Są kasowane codziennie

lazikar > Tak, to wiemy.

Ale co w kwestii jakiegoś zabezpieczenia? Bo mam wrażenie, że to jest tylko niepotrzebne obciążenie Moderacji, tym bardziej, że wszystkie posty trzeba wywalać ręcznie, a niektóre boty są bardzo “płodne” i jest ich, szczególnie ostatnio, full po prostu.

Można by chyba jakoś to zminimalizować, choćby przez utrudnienie rejestracji. Przyznam szczerze, że moja wiedza o php jest mała, ale pomysł Jarka wydaje mi się całkiem niezły.

Pozostaje mieć nadzieję, że w nowej wersji Forum nie będzie tego problemu…

Tylko pytanie - na ile czasu ten dodatek zaproponowany przez Jarka wystarczy? Tydzień, dwa, a może jeszcze mniej?

Zresztą Lazikar już jakiś czas temu pisał, że nie znaleziono skutecznego sposobu na boty.

coś z tym trzeba zrobić, tymbradziej, iż jest to renomowane forum :slight_smile:

przecież wirusy są też coraz nowsze i trzeba się przed nimi zabezpieczać

pozdrawiam

Wystarczy poczytać na phpbb2.pl aby dowiedzieć się że te zabezpieczenia sa tak naprawdę na chwile.

Jak narazie to blokujemy domeny maili. Problem w tym ze teraz sa już boty z domena tlen.pl ;]

Czasami jak nie ma moderacji na forum to się pojawiają, bo jak ktoś jet to nie widać

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 17:46

to czyli z zainfekowanych kompów w Polsce pojawiają się te boty

To juz nawet żałosne nie jest

Temat zamykam, rozrasta się coraz bardziej… a sprawa jest już dla mnie właściwie jasna… Podzielam opinię Joan i równa się z moim stanowiskiem w tej sprawie.

Sytuacja co najmniej dziwna, chęć drążenia…

Sprawa zostanie ponadto skonsultowana z Administracją

Totalny offtopic ktoś stworzył, przykre.

Dziwi mnie także takie zachowanie, nie chcę już tego określać… do tego nawet coś takiego po zaafiszowaniu się w tym samym temacie z “chęcią” zostania Moderatorem.

Chyba coś słabo ci to poszło. Złamałeś regulamin w tym temacie dwukrotnie. Całość OT kasuje i otwieram temat ponownie. Nie ma powodu by z takiego powodu zamykać temat dla innych userów.