Brak bluetooth po formacie

Witam. Jak w temacie. Po formacie laptopa i zainstalowaniu Windows 7 x64 Ultimate, nie mogę włączyć Bluetooth. Przy jakiejkolwiek wcześniejszej instalacji tego systemu nie było najmniejszych problemów, bluetooth po prostu był i działał, bez żadnego dodatkowego oprogramowania czy sterowników. W menu start zawsze wpisywałem bluetooth i mogłem uruchomić okno, które pozwalało na odbieranie lub wysyłanie okna. Teraz system nie może tego znaleźć. Poza tym, po kliknięciu na dowolny plik PPM -> Wyślij do, nie ma opcji “urządzenie bluetooth”. Proszę o sensowne odpowiedzi i w miarę szybką pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Moze faktycznie brakuje sterow.Sprawdz w Menadzerze urzadzen czy nie ma zoltych wykrzyknikow.

Pisze z telefonu.

To niemożliwe. Sterowniki były zainstalowane, tylko zainstalowały się automatycznie przy pierwszej instalacji systemu. Pytanie - Jak robiłeś ostatnią reinstalację systemu, laptop był podłączony do internetu? Jeśli nie, to zrobiłeś błąd. Gdyby był podłączony, to wszystkie potrzebne sterowniki zainstalowałyby się automatycznie. Powtórz reinstalację, lub zainstaluj brakujące sterowniki ręcznie, jeśli potrafisz. Mam nadzieję, że reinstalację robiłeś za pomocą programu recovery. Sprawdź to, co ci polecił greg81. Piszę na przykładzie laptopów Toshiba. Mam dwa. Jeden trzyletni, który ma braki sterowników w systemie i instaluje się ich komplet, gdy laptop jest w sieci wi-fi, drugi laptop 1,5 roczny ma komplet sterowników w systemie i przy reinstalacji systemu nie muszę go podłączać do internetu, choć również lepiej, gdy laptop jest podłączony do internetu w czasie instalacji systemu.

Sterowniki do Bluetooth są w systemie Windows 7 - widocznie jest coś na rzeczy z tym twoim wewnętrznym urządzeniem Bluetooth. Napisz co to za laptop i jakie Bluetooth, i czy poprzednio nie był to Windows 7 x32?

Żeby korzystać z bluetooth trzeba wgrać program, który wgra odpowiednie sterowniki i umożliwi synchronizację z innymi urządzeniami. Takim programem jest np. bluesoleil, chociaż powinieneś mieć dołączony do modułu taki program…

Jaki znowu program??? No chyba że piszesz o jakimś nietypowym laptopie, starym, lub nietypowym bluetooth, to nie wiem. Moduł bluetooth, w który jest wyposażony współczesny laptop, to takie samo zwykłe urządzenie, jak np. karta sieciowa, do którego instalujesz zwykły sterownik i wszystko działa. Mam przecież dwa laptopy z bluetooth i nic nie wiem o żadnym programie :slight_smile:

Tak, mam w menedżerze urządzeń żółty wykrzyknik przy Nieznane urządzenie. Polecenie Aktualizuj sterownik nie pomaga.

Od kiedy, przy świeżej instalacji systemu powinno podłączać się komputer/laptopa do sieci? Przecież nie masz żadnych zabezpieczeń przed jakimkolwiek ataku z internetu. Poza tym, formatowałem partycje, więc nie używałem żadnego programu Recovery, nigdy go nie używałem i nie wiem do czego on służy.

Advent 6555. Od dawien dawna używam Windows 7 x64 Ultimate.

Przecież moduły bluetooth mają dołączone programy żeby można było połączyć się z danym urządzeniem i przesłać/pobrać dane pliki…

Podaj model laptopa

Podałem już wyżej. Advent 6555

Musisz znaleźć w necie, ewentualnie na płytce dołączonej do laptopa sterowniki bluetooth [te z visty (i może z xp) też powinny działać].

Nie miałem żadnej płytki dołączonej do laptopa. Takie odpowiedzi mają chyba służyć nabijaniu postów, a nie konkretnej pomocy.

No to wejdź na stronę producenta i stamtąd zassaj sterowniki …

Albo spróbuj tego http://aps2.toshiba-tro.de/bluetooth/pa … ad=3-64bit, bo widzę że bluetooth jest z pod Toshiby

Ja również nie miałem żadnej płytki do żadnego mojego laptopa, ale już mam, ponieważ je sobie wypaliłem zaraz po instalacji świeżego systemu. Do większości laptopów nie ma płytek, trzeba je sobie samemu utworzyć. To jest konkretna pomoc, a nie nabijanie postu.

Dodane 17.07.2011 (N) 21:57

Nie musisz podłączać, twoja sprawa. W niektórych laptopach system zainstaluje się dobrze, bez braków, a w niektórych z żółtymi wykrzyknikami w menedżerze urządzeń. Może będziesz miał szczęście. I widzę, że masz nikłe pojęcie o atakach z internetu. Kto cię zaatakuje w momencie instalacji systemu??? Przecież system jeszcze nie działa. A jak tylko system się zainstaluje i zacznie działać, to ma już zainstalowany fabryczny antywirus. A zresztą i tak nikt cię nie zaatakuje bez twojej “pomocy” nawet jeśli nie masz zainstalowanego antywirusa. To ty sam infekujesz sobie system poprzez nieostrożne użytkowanie, wchodzenie na podejrzane strony, otwieranie podejrzanych linków, ściąganie podejrzanych plików, piractwo itp. Jeśli nie korzystałeś z programu recovery i samodzielnie sformatowałeś partycje to zrobiłeś błąd. Nie masz płytek z systemem, bo ich sobie nie przygotowałeś, więc pozostaje ci pirat, zgadłem? :wink: Skąd masz ten win 7 Ultimate? Bo może to on powoduje problemy z bluetooth? :wink:

Człowieku, zaczynasz mnie już irytować. Skąd mogę mieć płytkę, skoro nie miałem takowej dołączonej do laptopa? Co Ty jesteś wróżbita Maciej, że zgadujesz czy mam pirata? Mam system z uczelni i instaluję go od ponad roku. Założyłem ten temat bo nigdy nie miałem takiego problemu. Gdybym używał innego systemu niż wcześniej, z innej płyty, to zastanawiałbym się czy wszystko jest z tym systemem ok. Ale skoro używałem jej kilkukrotnie i nie miałem takiego problemu, więc proszę o pomoc. Gościu, zapisz się na kurs czytania ze zrozumieniem, bo widzę, że gimnazjaliści nadal mają z tym problem.

No niestety, z czytaniem ze zrozumieniem to ty masz problem. I do tego powtarzasz się. Czytałeś mój poprzedni post? Zrozumiałeś coś z tego? Chyba nie, skoro znów powtarzasz, że nie miałeś płytki dołączonej do laptopa. Więc klepię ci po raz kolejny, że do większości laptopów firmy nie dają płytek. Trzeba je sobie samemu utworzyć za pomocą programu recovery. I nie jestem gimnazjalistą. Jestem po studiach i mam 51 lat :expressionless:

Człowieku, mam już dość. Nie obchodzi mnie recovery, bo nie w tym jest problem. Ostatni raz Ci powtarzam, że problem polega na tym, że nie działa coś, co wcześniej działało instalowane z tej samej płyty. Dotarło?

Próbowałeś tego?, bo nic nie napisałeś.

@up, tak próbowałem. Niestety, podczas instalacji wyskakuje komunikat, abym włączył urządzenie i kliknął OK. Włączenie nic nie daje, komunikat nie pozwala dokończyć instalacji.

Może tak, daj screna z menadżera urządzeń z rozwiniętą listą brakujących sterowników (żółte pytajniki)