Brak dźwięku pomocy

Witam, mam problem otóż jakieś dwa tygodnie temu formatowałem komputer, po instalowałem wszystkie sterowniki, wszystko sprawnie działa - poza dźwiękiem :frowning: . Od czasu sformatowania nie mam dźwięku, przy włączeniu odtwarzacza nie wyskakują żadne błędy, lecz nie słyszę dźwięku z głośników. Myślę, że to nie przez głośniki ponieważ przed formatem działały bez żadnych zarzutów. Dorzucam ss z menedżera urządzeń, gdyby jeszcze coś było potrzebnego proszę pisać. aaa.JPG

Jestem ciemny w tych sprawach więc byłbym wdzięczny co zrobić, bez muzyki mnie szlak trafi a zresztą pewnie sami to znacie :))

Zmień domyślne urządzenie odtwarzające dźwięk, prawdopodobnie będzie to via high definition audio output lub coś w ten fason, sterowniki instalowałeś z płyty?

Piszesz że wszystko poinstalowałeś to chyba o zainstalowaniu kodeków nie zapomniałeś. Niby w menedżerze wyświetla audio. Ale instalacja choćby K-lite. Może masz wyciszone w ustawieniach VIA albo zobacz na pasku tray na symbol głośnika i wejdź czy tam też nie wyciszone.

Co mają kodeki do odtwarzania dźwięków systemu?

Do autora tematu - po co tworzysz kolejny osobny wątek?

Nawiązując do wcześniejszego ss - co zrobiłeś, że nieobsługiwane urządzenie nagle zniknęło z tej listy?

To tak na marginesie Kodeki audio np. od czego są. Jak do czegoś innego to przy okazji dowiem się może. Kolega matej2109 , nie może myzyki odtworzyć to co innego trzeba.

Jakoś u mnie po formacie dźwięk bez kodeków odtwarza, jak powiedziałem, niech kolega sprawdzi domyślne urządzenia odtwarzające, u mnie się ustawia ati hdmi audio output, i muszę zmieniać na realtek hd audio output.

Tutaj jest temat w którym mówiono mi co mam instalować : jakie-sterowniki-formacie-t484039.html

Kodeki mam zainstalowane, nie jest nic wyciszone.

A jak zmienić domyślne urządzenie dźwięku na inne ?

@ majcovsky pobrałem stery high definition audio : VIA HD Audio Codec i po instalacji znikł wykrzyknik.

Nowy temat ponieważ pomyślałem, że nie będzie to odpowiednie pytanie w temacie sterowników jakie powinienem zainstalować . Jeśli źle pomyslałem -przepraszam :slight_smile:

Teraz pytanie - do gniazda której z tych kart podłączona jest wtyczka minijack?