Brak dzwięku w laptopie

Po pierwsze to witam wszystkich forumowiczów. Po drugie mój problem: nie mam dzwięku w laptopie. Wydaje mi się, że ktoś wyrzucił mi z laptopa sterowniki ( nie mam nawet ikonki głośnika w pasku po prawej stronie). Nie jest to nowy komp, ale z tejże błachej przyczyny nie chce sie go pozbywać :stuck_out_tongue: (fujitsu-siemens). Błagam was powiedzcie mi co mam z tym zrobić ![-o<

Masz gdzieś płytę ze sterownikami? Karta dźwiękowa zintegrowana? Jeśli tak podaj nazwę płytki głównej.

FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V2030

A płyty brak ;/

Paulineczka_ , jaki system operacyjny ?

Win XP Home

http://www.fujitsu-siemens.com.pl/suppo … loads.html

Paulineczka_ , zainstaluj najpierw VIA HYPERION 4in1 (sterowniki chipsetu) (aby pobrać zaznacz “ptaszka” przy I accept the license conditions , podświetli się wtedy przycisk Download Software - kliknij na niego).

Po instalacji VIA HYPERION 4in1 uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj Realtek AC’97 (sterowniki karty dźwiękowej) (również zaznacz “ptaszka” przy I accept the license conditions , podświetli się wtedy przycisk Download Software - kliknij na niego).

Po instalacji uruchom ponownie komputer

Przyznam szczerze, że pisałam z obawą iż zostanę wyśmiana, a tu nie dość że mnie nie wyśmiano to uzyskałam pomoc. Dzięki bardzo…jestem winna piffffko :smiley: :lol:

siemano .chyba wiem jak ci pomóc. musisz sciągnąc tak łatke realtekówona powinna wszystko zaatwic : jest to ac 97 . sciągniesz ja normalnie wpisując ja w goglach . to jest odrazu pierwszy link. pozdrawiam

siema. mam laptopa Advent 7107. nie mam dźwięku. sterowniki są za instalowane ale ciągle brak dźwięku. jak włożę sluchawki to coś delikatnie gra ale bardzo cicho( można nazwać że trzeszczy). ikona głośnika na pasku zadań jest, głośność na full. Pomocy! !!

Z góry dzięki.

@ lukask6

na laptopowej klawiaturze sa przyciski podglasniajacy i sciszajacy sproboj dac glosniej moze poprostu tam masz sciszony

próbowałem ale bez skutku. Instalowałem XP i Viste ale każdym systemie jest tak samo. przez program Everest sprawdzałem i jednego nie wiem. jest coś takiego “urządzenia znajdujące się na płycie” dalej jest opis: nazwa karty dźwiękowej, typ: sound, i stan i tu jest wyłączone. sprawdzałem na innym kompie i jest włączone. W biosie głos jest włączony.

spróbuj: panel sterownia > dźwięki > audio i głos - zobacz czy masz przełączone urządzenie domyślne na sterowniki dźwięku. W dźwiękach również daj głośność urządzenia - zawanasowane, daj wave na full, jeśli jej tam nie ma daj opcje > właściwości > znajdz na liście i zaznacz wave, i teraz daj wave na full. Spróbuj odtworzyć muzykę za pomocą winampa:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 38+Full+PL

, ew. skonfigurować wtyczki wyjściowe w nim - opcje > preferencje > wyjściowe - i zaznacz direct sound

Jeżeli problem się nie rozwiąże napisz nazwę karty dźwiękowej.

Witam. sprawdzałem i wszystko jest w porządku. Głośność jest na full. nazwa karty dźwiękowej to “Conexant HD Audio”

Spróbuj przeinstalować sterowniki, najpierw usuń te dotychczasowe, przeczyść rejestr programami:

jv16 PowerTools

Ccleaner

i dopiero je zainstaluj. Jeżeli to nie pomoże pobierz progrm my mp3 recorder i sprawdz czy program wykrywa fale dźwiękową (przy włączonej muzyce lub mikrofonie). Pzdr

Hej, witam wszystkich…u mnie problem jest podobny, błoga cisza z laptopa:]. Tuż przed reinstalacją dźwięk działał, zaraz po laptop zamilkł. Troche dzine to bo do laptopa dołączona jest płyta recovery system ze wszystkimi potrzebnymi sterownikami. Oczywiście kartę dzwiękową wykrywa system(zintegrowana) ale zaraz po instalacji wyskakuje Kod 10 i żólty wykrzyknik obok urządzenia. Próbowałem chyba wszystkiego: poprawka KB888111, inne sterowniki, inny system i nic.

Laptop to Samsung X15 Plus, z Windows XP Home SP1, wersja hiszpańska.

Chipset: Montara - GM Plus / ICH4M

Karta dzwiekowa: Sigmatec STAC 9752 (AC’97 codec)

Naczytałem sie troche jakby tu rozwiązać owy problem ale ciągle jestem w dupie, jakbyście mieli jakieś pomysły to byłbym wdzięczny.

Problem nielada, od kilku dni siedze i nie moge wykombinowac co jest nie tak…

witam. sorki że długo się nie odzywałem ale nie było mnie w domu przez miesiąc. wracając do tematu. odinstalowałem sterowniki wyczyściłem rejestr zainstalowałem ponownie i nadal nic. zainstalowałem program “my mp3 recorder” i niby wykrywa fale. wykres dźwięków pokazuje ale dźwięku nadal niema :frowning:

Witam,mam takie nietypowe pytanie.W szczególności do seba86mu

Mianowice…ściągnęłam VIA HYPERION 4in1 (sterowniki chipsetu) lecz nie mogę go zainstalować.Możesz mi pomóc?

Mam Windowsa XP.

Moim problemem jest to,że wczoraj czyściłam komputer i najprawdopodobniej usunęłam sterowniki od dźwięku bo od tamtej pory nie mam dźwięku :?

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI PO TO KOMPUTER MOICH RODZICÓW!!!

shar3ware , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)