Brak dźwięku! Win7

Witam. Kilka dni temu robiłem formata mojego staruszka :smiley: . Wszystko super fajnie, zacząłem instalować sterowniki, zainstalowałem do karty dźwiękowej i wydawało mi się, że jest okej. Tylko problem w tym, że tego dźwięku nie ma. W prawym dolnym rogu ekranu jest normalnie głośnik i napisane jest: Głośniki 100%. Gdy podłączam głośniki i w urządzeniu do odtwarzania klikam: Testuj, nic nie słychać. Proszę o pomoc. :smiley:

A sprawdzasz na tylnym gnieździe audio, głośniki OK?

Wklej screen menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery dźwięku,wideo i gier.

System to?

Płyta główna to?

I niektóre płyty tak mają, że na włączonym systemie podłączasz głośniki i dopiero sterownik je wykryje.

Kliknij prawym myszy na ten głośnik, wybierz urządzenia do odtwarzania. W nowym oknie zaznacz odpowiednie głośniki i oznacz jako domyślne źródło dźwięku.

Podłączałem do tylnego gniazda, a głośniki działają gdy podłączam np. do telefonu :confused:

Chciałem dodać, że jestem troszke zielony w tych sprawach :slight_smile:, ale mniej więcej ogarniam.

W/g systemu OK.

Zobacz w aplikacji Dżwięk, czy domyślnie w systemie masz ustawiony Realtek.

O to chodzi tak?

Czyli OK.

Sprawdź ustawienia w aplikacji Realteka, może coś wyciszone lub wyłączone.

Jak masz, sprawdź na przednim gnieździe i na innych słuchawkach.

Może tylne gniazdo uszkodzone lub kodek uszkodzony?

Odinstaluj ponownie sterownik z poziomu Programy,restart. Czyszczenie systemu Ccleanerem.

Stery do płyty wgrywałeś?

Zaktualizuj system z WU na 100 %

I ponownie zainstaluj sterownik jak trzeba.

Upewnij się przez stronę producenta płyty głównej czy masz prawidłowy sterownik dżwięku,bo pewnie trzeba go przeinstalować
Cmedia 9761A 5.1 channel audio CODEC

Wyciszonego nic nie mam.
Sprawdzałem na słuchawkach i na przednim gnieździe.
Posiadam program SlimDrivers więc chyba intsalował sterowniki do płyty głównej.

Gdy próbuje zainstalować, wyskakuje informacja, że kompatybilne tylko z WinOs 2k/XP

Spróbuj tak, może windows 7 ma coś podobnego:

http://www.download.net.pl/niekompatybilne-sterowniki-windows-10/n/8461/

Często robi bzdety.

Nie podałeś systemu? i czy 32, czy 64 bitowy.

Odczytaj typ płyty bezpośrednio z jej laminatu, okolice pamięci lub slotów PCI.

1 polubienie

64 bitowy.

Niestety nie działa.

1 polubienie

Ustalmy szczegóły - system masz W7 64.

Płyta ta?

http://www.asrock.com/mb/intel/775i65g/#osXP32

Stara jak świat i ostatnie stery do XP?

Czy odinstalowałeś z poziomu Programy sterownik Realteka?

Spróbuj ten w zgodności z XP z SP3.

http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Drivers/VIA/Audio/C-Media_XP64_XP_2K_ME_98(AC97Integrate003).zip

Rozpakuj do katalogu na dysku systemowym. PPM na setupie sterownika, właściwości, zakładka zgodność i zaptasz tryb zgodności z XP z SP3 i OK i próba.

1 polubienie

Próbowałem :confused:

Tak płyta ta.

No i jaki komunikat dostajesz, wklej screen.

Nie ma nowszych…

Jak rozpakowałeś ster, masz dwa katalogi, w tym jeden WIN64, tam jest setup i uruchom go w trybie zgodności z XP z SP3.