Brak głosu po formacie

Dziewczyna, raczej romantyczka, typ humanistyczny, umysł mało ścisły - mam problem. Jakiś wirus zjadł mi system. Koledzy sformatowali mi compa. Oczywiście, straciłam zdjęcia i te wszystkie inne bzdurki. Z tym się pogodziłam. Nie mam jednak dźwięku, a wydaję mi, że macie wiedzę jak to naprawić. Znajomych panów wstyd mi znów prosić o pomoc - zresztą, oni wymiękli. Sytuacja wygląda następująco: Przepadły mi gdzieś sterowniki. Pobrałam te pliki, tylko nie wiem, co z nimi zrobić? A może to nie te, co trzeba? Na pudle po głośnikach jest napis " Zestaw Muzyczny: głośnik P580 z kartą SB Live 5.1" Napiszcie mi co mam robić, bardzo Was proszę. Wybaczcie mi ignorancję, a piszcie zrozumiale - jak to do brunetki, tak krok po kroku( ja nawet menadżera narzędzi(?) nie mogę znaleźć). Pozdrawiam Cybermaniaków, M.P.

zainstaluj sterowniki które pobrałaś i powinno być już dobrze

zakładając że masz tą kartę SB live :

http://drivers.softpedia.com/progDownlo … d-298.html

wejdź kliknij w mirror -> ściągnij zainstaluj.

Na drugi raz zamiast durnych kolegów którzy kasują ci ważne dane (i dla których format to jedyne rozwiązanie na każdy problem), poszukaj kolegę który podepnie twojego twardziela do swojego kompa i przekopiuje ważne dane dające się odzyskać… Poza tym nigdy nie trzymaj ważnych plików (np: swoje fotki itd.) na partycji z systemem bo w razie porządnej awarii systemu moga ci przepaść bezpowrotnie (lepiej trzymaj na kolejnych partycjach, a jak nie masz to poproś jakiegoś kumatego kolegę, tamtych lamów raczej nie, niech ci je porobi tak żeby to miało ręce i nogi).

TECHNIK_ ELEKTRO, pobieram. Dzięki.

Podaj model płyty głównej może tej karty nie masz podpiętej lub nie wykrywa. Wtedy będziesz musiała zainstalować sterowniki Audio do płyty głównej.

Model płyty głównej znajdziesz:

Ściągnij program CPU-Z z tej strony

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … PUZ+1.44.1

Zainstaluj i wejdź w zakładkę MAINBOARD i tam będziesz widzieć model swojej płyty głównej.

MagdaPrzyby ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie pisz postów pod własnymi postami - chcesz coś dopisać - edytuj.

Agaton, moderatorze wszechmocny - uczyniłam wymaganą zmianę. Przyznać muszę, niechętnie ale pokornie. :

Model płyty głównej, wykryty przeze mnie, ale dzięki destroy’owi to “nVidia-nForce2”. Tak więc żądaną informację posiadam, tylko co dalej? Chłopcy, pomóżcie jeszcze raz. Zobowiązana M.P.

spróbuj tych, skoro tamte nie działają :

http://www.download.net.pl/174/NVIDIA-n … s-2000-XP/

nie wychodzi, nie wiem gdzie mam wpisać symbol karty głównej? http://www.download.net.pl/174/NVIDIA-n … s-2000-XP/ - nie odpowiada. DLACZEGO?

działa kliknij :

ftp://download.nvidia.com/Windows/nForc … l_whql.exe

próbuję…

Nic nam to nie mówi.

Pobierz i zainstaluj program EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

Jaki posiadasz system operacyjny ?

Słuchaj Seba, właśnie znalazłam “zbiorczą kartę gwarancyjną”, w której właśnie płyta główna ma nazwę; EPOX -W force 2 (czy coś takiego nie wyraźnie, comp ma cztery lata), nieważne dojdę do tego. Tylko po co mi to, i gdzie mam to wpisać? A druga sprawa, na swój głupiutki rozumek pojmuję, że bez karty dźwiękowej nie ma takiej możliwości by głośniki działały przez te lata, czy tak? W takim razie dlaczego nie są wyszczególnione w owej karcie gwarancyjnej, podczas gdy compa składał mi jeden człowiek od “a” do “z”. Reasumując, naprawdę nie mam karty dźwiękowej - nieprawdopodobne. M.P.

MagdaPrzyby , jeżeli dźwięk przed formatowaniem był, to kartę dźwiękową posiadasz.

Tutaj pozostaje jedynie kwestia zainstalowania sterowników do płyty głównej, a następnie do karty dźwiękowej.

Musimy wiedzieć konkretnie, jaką płytę główną oraz kartę dźwiękową posiadasz, dlatego zastosuj się do treści mojego poprzedniego posta.

Napisz tutaj, jaką posiadasz płytę główną i kartę dźwiękową. Pomoże Ci w tym program EVEREST (patrz post wyżej).

Jeśli płyta dobra to ma mostek południowy mcp-t a więc soundstorma na pokładzie, mimo to konieczne są sterowniki do codeców (czyli układów zamieniających dźwięk z postaci cyfrowej na analogową). No i do samego układu dźwiękowego (soundstorm wśród płyt z nf2 to niestety elita, a wielka szkoda dźwiękiem dorównuje audigy, a na spdif nie ma porównania nawet :slight_smile: ). Tak czy siak w pudełku obok karty gwarancyjnej powinna być płytka ze sterownikami, zapewne z napisem właśnie Epox na niej… No i na karcie gwarancyjnej powinien być model płyty głównej (lepiej ściągnąć najnowsze sterowniki jakie do niej wyszły).

Teraz kolejna niespodzianka, “EVERST…” wykrył nazwę płyty głównej - "Soltek SL-NV400_64/L64 (5 PCI, 1 AGP, 2 DIMM, Audio), nazwę karty dzwiękowej - “Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor”, system operacyjny - “Microsoft Windows XP Professional”. “Everest…” fajny jest wizualnie, przejrzysty. Panowie macie ode mnie tyle sprzecznych informacji, że wybierać właściwe musicie chyba losowo. Na Waszym forum autentycznie czuję się gościem, więc liczę na wyrozumiałość.

Załóżmy że everest nie kłamie, wtedy na mocy tego założenia należałoby zainstalować takie sterowniki

do chipsetu: http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10.html

i do zintegrowanego dźwięku na płycie głównej (podpiąć głośniki do wyjścia na płycie głównej, zamiast na karcie muzycznej)

http://81.169.156.245/soltek.de/soltek/download_file/Driver/others/ac97/realtek/368alc650.zip

Jeśli o creative’a chodzi to trzeba poszukać na stronie tego jakże zacnego producenta :wink:

ps. Jestem/eśmy dumni, pierwsze kroki są zawsze najtrudniejsze.

Przepięcie czegokolwiek, gdziekolwiek przerasta mnie. Mogę poklikać co tam mi każ :o ecie, ale nie zmuszajcie mnie do " PRZEPINANIA"( !!

hehehe… Taka wtyczka jak od słuchawek do odtwarzacza mp3 czy jakiegokolwiek innego. Gniazdo zwykle z zieloną obwódką, nie ma tu nic strasznego i z resztą jeśli źle podłączysz (po zainstalowaniu sterowników), to jak włączysz jakąś muzykę np w winampie czy jakimkolwiek innym odtwarzaczu, to poprostu usłyszysz kiedy będzie dobrze podłączone.