Brak głosu z mikrofonu

Witam.

Mam problem z dźwiękiem z mikrofonu, otóż: rozmawiałem na Skype i dźwięk był trochę nie czysty, ojciec postanowił ze pogrzebie, nie widziałem co robi ale gdy przyszedłem zastałem taki problem: Dźwięk z mikrofonu nie docierał do rozmówcy, ale np jak załączyłem Winampa i coś pusciłem mój rozmówca to słyszał.(i wszystkie dźwięki z moje komputera)

Próbowałem już wszystkiego, nawet odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo, przełożyłem tez mikrofon (z kamerką-mikro w kamerce)- podłączyłem do przednich wyjść na komputerze.

Proszę o szybkom pomoc. Dzięki.

w mikserze nagrywania wycisz miks stereo, powinno pomóc : )

jak masz regulator głośności i nagrywanie to zaznacz mikrfon i powinno działać:)

Poczytaj ten wątek, od “sprawdź jeszcze”.problem-mikrofonem-rozmowami-skype-t327663.html#p2150161. Pozdrawiam.

Niestety, albo tego nie rozumiem albo nie umiem zrobić.

Może to ułatwi sprawe http://img193.imageshack.us/i/beztytuunit.jpg/

beztytuunit.jpg

Na obrazku widać że nie"świeci" nagrywanie. Spróbuj po kolei: PPM na ikonce głośnika>Opcje>Właściwości>Urządzenie miksujące>Audio input(wejście)>w Pokaż następujące sterowniki głośności zaznacz mikrofon(przód lub tył w zależności z którego chcesz korzystać)>O.K.>w Regulacja nagrywania zaznacz Mikrofon który wcześniej wybrałeś(przód lub tył)>Zaawansowane>zaznacz Zwiększenie wydajności mikrofonu>Zamknij.Pewne szczegóły mogą się odrobinkę różnić w zależności od tego jaką masz kartę dźwiękową ale powinieneś sobie poradzić. Przeprowadź rozmowę testową Skype. Pozdrawiam.

Dzieki, zainstalowałem najnowsze oprogramowanie do mojej karty zrobiłem to, i wszystko działa, teraz tylko musze wyeliminować nadmierną ilość basów idących z głośników bo bardzo słabe są wysokie tony.

Być może wybrałeś złą konfigurację głośników i na głośniki kierowana jest ścieżka dla subwoofera. Sprawdź w: Start>Panel sterowania>Dźwięki i urządzenia audio>w Ustawienia głośników>Zaawansowane>wybierz Wolno stojące głośniki stereo>O.K i sprawdź efekt. Pozdrawiam.

Dodane 25.06.2009 (Cz) 15:54

Być może wybrałeś złą konfigurację głośników i na głośniki kierowana jest ścieżka dla subwoofera. Sprawdź w: Start>Panel sterowania>Dźwięki i urządzenia audio>w Ustawienia głośników>Zaawansowane>wybierz Wolno stojące głośniki stereo>O.K i sprawdź efekt.Sprawdź również czy w twojej karcie dźwiękowej nie masz opcji regulacji barwy dźwięku. Pozdrawiam.