Brak jakiegokolwiek sygnalu monitora po zmianie karty graf

Witam, taki mój problem jak w temacie. Nic, co tutaj znalazłam nie pomogło mi, chociaż wiem, ze nie tylko ja mam ten problem. wczoraj kupiłam kartę nvidia geforce gtx260 896 mb gold sample . gdy włączam z nią komputer idzie wszystko dobrze nawet charakterystyczny pik i windows się włącza bezproblemowo, jednak monitor całkowicie nie reaguje. na starej karcie gdy zamieniam wszystko działa jak powinno. odinstalowałam jej sterowniki a później nawet sama kartę z menedżera zadań chciałam tez zainstalować sterowniki do nowej, jednak nie da się tych ze strony producenta. naprawdę nie wiem co robić i proszę o pomoc…

napisz dokładnie jaką miałeś starą kartę jaką masz nową i jaki masz zasilacz marka i moc

Stara karta : radeon x1550 series

Nowa karta : nvidia geforce gtx 260 896mb gold sample

Zasilacz: mode com model: feel I-350 atx 120mm fan version, 350w

Na tym zasilaczu taką kartę podłączyłeś OMG :smiley: Sprawdź na innym zasilaczu a ten i tak musisz wymienić na MARKOWY nie na następną bombę zegarową z opóźnionym zapłonem.

ok, więc jaki zasilacz by się przydał ?

Ile masz kasy na ten zasilacz?

w chwili obecnej nic :stuck_out_tongue:

Polecam modularny ze względu na porządek w obudowie ale to koszt minimum 250zł. Szukaj w innym przypadku czegoś używanego za 100zł coś na alledrogo znajdziesz.

Lektura obowiązkowa przed zakupem

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

jaką powinien mieć moc ?

Jak markowy wystarczy 500W.

taki zasilacz nie da rady dostarczyć odpowiedniej mocy dla tej karty trzeba nowy

trzeba tu zasilacza 500W przy wyborze nowego unikaj zasilaczy z czarnej listy, polecam ci marki jak Forton, Chiftec, Bquiet, Thermltake, OCZ, Corsair

Przeniesione z działu Problemy z oprogramowaniem.

Kangas4 na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

W końcu kupiłam zasilacz. Zdecydowałam się na OCZ 600W. Za szybko i za łatwo wszystko mi się podłączyło, skąd od razu wiedziałam, że coś będzie nie tak i się nie myliłam - karta,a raczej monitor dalej nie działa. Kartę podpinam pod dwie wtyczki i słyszę jak pracuje (wiatraki), ale obrazu jak nie było tak nie ma…

Może trochę z innej strony… A próbowałeś zmienić źródło monitora? U siebie mam coś takiego, i muszę go ręcznie przestawać, gdy zmienię źródło z “Analog” na “Digital” i odwrotnie. Może właśnie razem ze zmianą karty miała miejsce i zmiana źródła? :smiley:

Nie umiem. jeżeli powiesz jak, to spróbuję :slight_smile:

Musisz pogrzebać w ustawieniach monitora. Przekopać się przez jego menu, pooglądać przyciski…

U mnie jest specjalny przycisk “Source”. Może i u Ciebie będzie?

odinstalowałam całkowicie sterowniki starej karty i ją samą z menedżera zadań i niestety dalej jest tak jak było gdy podłączam nową kartę

Kupiłaś zapewne na allegro i masz gwarancję rozruchową czy było napisane, że niesprawdzona na pewno działała itp to Ci od razu mówię, że możesz wyrzucić do śmietnika :slight_smile: Jedyne co zostaje sprawdzić tą kartę w innym komputerze wtedy będzie 100% pewność czy problemem jest karta czy może Twoja płyta główna.

wygląda to również następująco :

Gdy był stary zasilacz, który jej nie dźwigał komputer ładnie się odpalał, było pik, windows się włączał, jednak nie było znaku od strony monitora żadnego.

teraz , gdy jest nowy zasilacz widać, że monitor reaguje, bo coś wyłapuje i nie mryga, a robi to gdy jest w ‘stanie spoczynku’ . więc coś z monitorem się dzieje, chłodzenie karty też się uaktywnia , ale niestety teraz brakuje i pika i muzyczki włączanego windowsa

A jeśli chodzi o ustawienia monitora to właściwie nie potrafię nic zrobić ponieważ ustawienia są w na tyle dziwnym języku, że nie potrafię go zdefiniować, a co dopiero grzebać przy nim…

Niczemu to nie dowodzi. Karta może chodzić i nie dawać obrazu. Póki jej nie sprawdzisz w innym kompie nie będzie pewności. Czy jak podłączysz radeon x1550 karta startuje? Jest obraz?