Brak kanałów DVBT-2 TV Manta LED4004

4 lata temu było to tak szeroko wiadome, że będzie zmiana na DVB-T2? Masz link do jakiejś ogólnej informacji na gov.pl czy podobne z 2018 roku?

Od kiedy wiadomo jakie są wymagania techniczne w nowym standardzie cyfrowym - 7 października 2019r. [1], oczywiście w kolejnym roku dodano poprawki [2]

Spoko, drukuję i idę dziś do dużego marketu RTV aby mi wskazali odpowiedni odbiornik.
A miłemu sprzedawcy pokażę taki oto tekst:

  1. Możliwości odbiorcze
    Odbiornik cyfrowy zapewnia odbiór sygnałów cyfrowych DVB-T i DVB-T2 o parametrach zgodnych z PN-ETSI EN
    300 744 [12] i z PN-ETSI EN 302 755 [13] nadawanych w zakresach: VHF (174–230 MHz) w kanałach o szerokości
    7 MHz i UHF (470–790 MHz) w kanałach o szerokości 8 MHz. Tuner odbiornika cyfrowego spełnia wymagania podane
    w normie PN-EN 62216:2011 [7] oraz pozostałe wymagania części radiowej odbiornika określone w rozdziale 3.4 normy
    NorDig Unified Requirements for Integrated Receiver Decoders for use in cable, satellite, terrestrial and managed IPTV
    based networks [32].

Od kiedy wiadomo? A gdzies od trzech lat. A info o tym co, jak, za ile i co dopłacą tez dostępne od tegon roku.
P.S. Chyba nie sadziśz ze dziś dostaniesz informacje jaki standard TV wejdzie w uzycie w np. 2030 r. bo być moze tego nawet jeszcze nikt nie wie.

I to wystarczy by ci wskazali jaki sprzet to obsługuje.

No to jesteśmy w domu, jeśli faktycznie ma już tuner DVB-T2, ale nie obsługuje kodeka HEVC, który dołożyli dopiero w tym PRO.
Z takimi modelami to niezłe zamieszanie, ponieważ wydawałoby się, że TV mający DVB-T2 odbierze nowe emisje.
Jednak w Polsce zdecydowano, że będzie to DVB-T2 już z nowszym kodekiem HEVC i stają się wobec tego na naszym rynku bezużyteczne, ze względu na odbiór TV naziemnej.

Plus jest taki, że czasem za grosze można kupić dobry używany telewizor (bo nie ma obsługi nowego standardu); niektórzy nie potrzebują tego, więc znajdą się chętni :wink:

Zgadza się.
Wychodzi na to, że można dorwać już czteroletnie egzemplarze za grosze w komisach i lombardach, czy tam inna drogą, jeśli nie chce się komuś bawić z osobnymi dekoderkami i kupuje nowy.

Dużo osób zwyczajnie nie potrzebuje dekodera DVB-T2, ponieważ:
– korzysta z kablkówki (nawet w UPC jak ma się opcję tylko internetu, to ‘w kablu’ jest sporo podstawowych kanaków po DVB-C),
– dla tych, co korzystają tylko z rozwiązań typu Netflix i inne HBO.
Ja nawet nie wiem, czy w moim telewizorze (kupionym z pół roku temu) dekoder DVB-T2 jest sprawny :wink:

Jest jednak też spora grupa jeszcze użytkowników tego sposobu odbioru.
Po pierwsze jest bezpłatny (nie do końca, bo abonament jednak jest obowiązkowy) ma obecnie niezłą jakość i dosyć szeroką gamę programów, gdzie są tam jakieś perełki w postaci Kultury, Dokumentu, Historii (jeszcze w SD) - o reszcie nie ma co pisać, bo to jedynie miksy reklam z czymś tam.

W 100% się zgadzam. Jest sporo osób przez to wykluczonych, chociaż mają teraz dostęp do MUX-3 TVP :wink:

Wycofanie się publicznego nadawcy w ostatniej chwili z przejścia na DVB-T2 HEVC, który to był przecież motorem całego tego przejścia - to mistrzostwo samo w sobie.
Nie wyszło z Lex TVN to ten „fikołek” ze strony rządowej - to prawdziwy majstersztyk.
Został publiczny jako jedyny w DVB-T i wyciął konkurencję zupełnie legalnie.
Takie coś to tylko Pis potrafi zrobić.

Dokładnie to samo napisałem w dniu jak TVP wycofało się z DVB-T2 (dzień przed pierwszym wdrożeniem, czyli Dolny Śląsk), w kilku miejsach zostałem zjechany że jestem „szur” itd. Ze strony TVP to mistrzostwo trzymać elektorat na jedynej słusznej telewizji.

Może oni tez nie przeczytali stosownej ustawy i nie wiedzieli, że trzeba nadawać w T2 HECa ?
A tu każą aby przysłowiowy ‘Kowaliski’ ogarniał temat :slight_smile:

Ktos tu „nie czytaty” i „nie kumaty” ze takie pierdoły pisze zamiast zajrzeć gdzie trzeba

No a jaki TV to wystrarczy ustawić filtr „DVB-T2” i wybrać produkt i w Specyfikacji sprawdzić standard kodowania.

Z trudne dla „fachowców” :clown_face: Tak myślałem. Cała wiedza z TVN-u

zapomniałeś o TVP i oczywiście Polsacie.

Nie zapomniałem. TVN = TV-Niekumatych.

Zgadza się, za to TVP to dopiero stacja dla kumatych.
Zrobić taki „wałek” z pozostaniem w ostatniej chwili na starym systemie i usprawiedliwiając tę sytuację tym, że muszą zapewnić w dobie wojny za naszą granicą dostęp obywateli do systemu ostrzegania, który to jest wdrożony w MUX3.
Taką ściemę to ci „kumaci” oglądający TVP łykają jak pelikany.
„W marcu br. minister spraw wewnętrznych i administracji wystąpił do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o pozwolenie na emisję MUX-3 w starym standardzie do końca 2023 roku. Wniosek pojawił się w związku z wojną na Ukrainie. MUX-3 towarzyszy Regionalny System Ostrzegania. Szef UKE na to przystał”.
Ci „niekumaci” oczywiście wiedzą jaka była prawdziwa przyczyna takiej decyzji.
No - ale, kumaci przecież wiedzą jaka jest prawda…

Oczywiście ze niekumaci „wiedzą” TVN im powiedział Tym :clown_face: kazda ■■■■■ółe mozna wcisnąć.

Chyba udajesz, że nie znasz prawdziwej przyczyny, dlaczego TVP pozostaje na DVB-T, albo jesteś mało rozgarnięty.
Poczytaj trochę, zasięgnij informacji z innych źródeł ( i nie, nie z TVN-u) niż TVP - to może oprzytomniejesz.