Brak karty dźwiękowej

mam problem…robilam formata i nie moge zainstalowac karty dzwiekowej … wyskakuj mi komunikat:

“Pliki sterownika audio nie obsługuja osprzetu tego komputera”

a przy wlaczaniu muzyki :

"Brak karty dźwiękowej.

Na komputerze nie została zainstalowana karta dźwiękowa lub karta nie działa prawidłowo. Jeżeli karta nie została zainstalowana, należy ją zainstalować przed rozpoczęciem słuchania dźwięku w cyfrowym pliku multimedialnym. Jeżeli karta jest zainstalowana, należy rozwiązać problem na podstawie informacji zawartych w dokumentacji karty.

Identyfikator błędu = 0x80040256, Identyfikator rozwiązania = 0x00000000"

nie jestem jakims hakerem dlatego prosze o pomoc podaje pare informacji jesli potrzeba jeszcze jakies to mowicie z goru dziekuje

Typ procesora : Intel Pentium 4, 3057 MHz (23 x 133)

Karta dźwiękowa VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller

A pobież “pierwsz z brzegu” http://forums.techguy.org/windows-nt-20 … river.html powinien pasować

juz probowalam tych linkow ale przy instalacji wyskakuje mi “we can’t find HD audio device”

Pierwsze z brzegu to możesz sobie wziąć jabłko na targu.

“pobież” :roll:

someone15 , jaką posiadasz płytę główną ?

Jeżeli nie wiesz, to pobierz i zainstaluj program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Nazwa płyty głównej.

Pole Wartość

Nazwa płyty głównej Nieznane

nie wiem dlaczego ;/

Ale ja wiem dlaczego.

Nie skorzystałeś z Everesta w wersji Ultimate , do którego to link podałem, tylko z wersji Home.

rzeczywiscie.

a wiec

Nazwa płyty głównej Asus P5VD2-MX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

dzieki

someone15 , najpierw pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej (przy swoim systemie operacyjnym kliknij na Global ). Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

niestety przy instalacji sterownikow do karty dziwkowej dalej wyskakuje mi “Pliki sterownika audio nie obsługuja osprzetu tego komputera”

someone15 , wejdź na stronę Asusa do działu Download -> KLIK.

Kolejno w rozwijanych listach wybieraj:

-> Motherboard

-> Socket775

-> P5VD2-MX

Kliknij na “Szukaj”

Następnie rozwiń drzewko:

  • Audio

i przy swoim systemie operacyjnym kliknij na Global.

P.S. Jeżeli masz Windows XP 32 bitowy, to nie wybieraj WinXP 64bit , tylko WinXP.

zainstalowalem to ale dzwieku dalej nie ma

Wejdź w:

START -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź w rozwijanej liście jakie masz możliwości wyboru.

“brak uzadzen do odtwarzania”

Pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Jeżeli to nie pomoże, to napisz czy w Menadżerze Urządzeń masz jakiś żółty znak zapytania, bądź wykrzyknik. Jeżeli tak, to w jakich pozycjach.

USB i PCI Device

czy moglbys podac mi link do sciagniecia??

kb888111

kb835221

niestety dzwieku nadal nie ma

A po zainstalowaniu tych dwóch poprawek zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej ?

Asus podaje ze jest to ALC660 inni ze AD1986A np.

http://www.uno.pl/t_18068/p5vd2-mx/

Bez dokładnej nazwy płyty trudno znaleść sterowniki [rok produkcji ,koncówka nazwy , chipset].