Brak licencji - działanie Windows 10

Mam takie pytanie… Czy Windows10 instalowany od podstaw ma jakiś czas “ważności” ?

Chodzi mi o to czy za np miesiąc przestanie się uruchamiać ? Przestanie się aktualizować ?

Jeśli podasz klucz przypisany do systemu i aktywujesz system to będzie działał

Chodzi Ci o to ile bez klucza działa? Zależy czy w ogóle masz możliwość instalacji bez klucza. W W7 było to 7 dni. Jeżeli potrzebujesz przetestować W10 to można pobrać 90 dniową wersję Enterprise ze strony Microsoftu.

Jakieś 3-4 tygodnie i może ci się włączyć tymczasowa licencja cyfrowa, już ktoś coś takiego opisywał na tym forum i taki przybliżony czas podała pomoc techniczna Microsoft.

Czysty HDD i wgranie bez kodu/klucza/licencji Win10.

Czyli będzie działał 3-4 tygodnie, a potem ?

Brak aktywacji powoduje utratę niektórych funkcji systemu Windows, możliwe że wpadną do ciebie panowie w czarnych garniturach pracujący w Microsofcie, zgarną ciebie i kompa i będziesz miał “lipe”

1 polubienie

A co ci panowie mogą zrobić jeżeli system był aktywny przez okres próbny od początku do końca?

Nic mu nie zrobią. Używa systemu z ograniczoną funkcjonalnością i tyle. Nie aktywował go nielegalnie. Praktycznie taki system jest nie do użytku poza tym póki nie dostanie klucza.

2 polubienia

Poźniej kupujesz klucz i aktywujesz system, albo cwaniakujesz stając się po prostu… może nie będę kończyć.

1 polubienie

Matce chyba zbędne będą te niedostępne opcje ?
Ważne aby FF i Chrome działały.

Po co kupować licencję na system jak można cwaniakować, eh co za pokolenie.

Edit:
Jeżeli zależy ci tylko na działaniu FF i Chrome zainstaluj Linuksa, problem będziesz miał z głowy.

1 polubienie

Czy nie czytałeś że kolega @Dewix ma problem z synchronizacją chrome na Ubuntu :wink:

Nie czytam wszystkich wątków na forum :wink: Dwa, oprócz Chrome autor tematu wspomina również o FF, a z tym chyba nie ma aktualnie problemu - choć mogę się mylić, może jakiś wątek mi znów umknął.

Mamie linux nie przypadł do gustu. Może korzystać z kastrata Win10… No chyba, że kupię licencję za 50zł na allegro.

Na pewno będzie ona w pełni licencjonowana :laughing:

1 polubienie

Z tego co wyczytałem w sieci nie ma problemów z takimi licencjami :wink:

1 polubienie

Ale to sa lipne klucze i pewnego dnia mama dostanie brzydki komunikat i blokadę, a na ograniczonym Windowsie z tego co kojarzę nawet aplikacji nie można uruchamiać także tego… Albo oryginalny klucz Windowsa, albo jakieś User-Friendly distro Linuxa - nie jestem zaznajomiony z tymi najprostrzymi, może ktoś coś? @MartinaNeumayer np.?

Niech tylko ktoś zacznie namawiać do piracenia to będzie nieciekawie.

W7 dostaniesz nawet za 250 zł z odzysku.

W10 za 340.

A jakiejś wersji “edu” nie ma czasem? Były bodajże takie, które dostawało się na jakiś tam czas - chyba 5 lat - gdy się uczyło na uniwerku. Tak mi się coś kojarzy.

Linuchy także są w “wersjach” które do złudzenia przypominają windowsy. Właśnie dla osób przesiadających się na inną platformę.

A ten lapciok nie miał czasem ootb jakiejś wingrozy już? Jeśli miał (nawet jakiś stary xp), to klucz będzie ważny.

Był system, ale to było 5 lat temu… I b6la wersja30 dniowa.

Wątpię by jego mama studiowała, a używanie tego po skończeniu studiów to łamanie postanowień licencji. Działa i się aktualizuje, ale to w świetle licencji jest nielegalne.

Moim zdaniem to niepotrzebne udziwnianie. Albo płacimy za system, albo szukamy czegoś podobnego na linux.

Znalazłem coś takiego:

https://www.tecmint.com/best-alternative-linux-distributions-for-windows-users/

Najbardziej podoba mi się ten: