Brak licencji - działanie Windows 10

Rozróżnijmy brak aktywacji od podania nielegalnego klucza. Czarna tapeta pojawia się jak został użyty klucz piracki/nielegalny. Brak aktywacji systemu zaś prowadzi po kilku dniach do samoczynnego zamykania się systemu - jeżeli nie wpiszesz klucza w okienku, które pojawia się po uruchomieniu Windowsa. Niemniej używanie w takiej postaci systemu jest nielegalne i trzeba się liczyć z tym, że to ograniczy jego funkcjonalność w postaci zamykania systemu, wyświetlania komunikatów czy “tylko” wylogowywania z konta użytkownika.

Czyli niemożliwa byłaby sytuacja, kiedy system Windows 7 został postawiony na oryginalnym obrazie i nie aktywowany.
Wówczas system nie działałby.
Czyli działające systemy Windows7 (pirackie z czarną tapetą) były instalowane z obrazów? Mających już nielegalne klucze w swoim obrazie, czy też oryginalne obrazy były aktywowane nielegalnymi kluczami?

Nie sądzę, sprzęt na którym to było sprawdzane jest bardzo specyficzny i raczej nie ma szans żeby ktoś wpisywał jakikolwiek klucz, nawet jeśli to i tak nie ma połączenia z internetem więc nie dałoby się go aktywować.

W sumie z ciekawości zawsze można sprawdzić w VM.

Więc ogólny zamęt.
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy zainstalowany system Windows 10 z oryginalnego obrazu, nie aktywowany (bez profilu online), będzie działał z jakimiś ograniczeniami, czy w ogóle nie zadziała.
Oczywiście wiem, że na naszym portalu wszelkie nielegalne dostępy są autowane.
Ale to jest szersze zagadnienie, czy Windows 10, ma inne zabezpieczenia oprócz “śmiesznych czarnych tapet”.

WSZYSTKO LEGALNIE !

Po prostu może zdarzyć się, ze ktoś zainstaluje Win10, wyjedzie za granicę na rok, wróci i … odpali system czy będzie musiał od razu kupować klucz ?
Czy może tak jak WinRar będzie prosiło klucz aż do śmierci i to wszystko (kiedyś tak było) ?

Po prostu może zdarzyć się, ze ktoś zainstaluje Win10, wyjedzie za granicę na rok, wróci i … odpali system czy będzie musiał od razu kupować klucz ?

Pewnie będzie prosił o klucz i tyle, ale używanie tego dalej legalne nie będzie, podobnie jak używanie winrara po upływie 30 dni.

Nie wiem w jakim celu przeciągasz temat, wszystko zostało ci już wyjaśnione a ty chyba czekasz aż ktoś poklepie cię po plecach i powie, że bez przeszkód i żadnych ograniczeń czasowych, możesz korzystać z systemu na który nie posiadasz licencji. Rób jak uważasz.

Program po 30 dniach należy odinstalować lub wprowadzić zakupiony klucz, albo cwaniakować myśląc, że jest się “bystrzejszym” niż producent przewidział.

Dalej brak odpowiedzi po jakim czasie i/lib jakie funkcje przestają działać w Win10 :wink:

Ale ok, widzę, że tutaj się nie dowiem. Pozdrawiam.

Ale po co chcesz kombinować? Kup normalny klucz, a nie rób jakichś obejść. Teoretycznie to 30 dni, ale co i kiedy sie coś dzieje po tym okresie to nie jest objaśnione. Najdziwniejsze jest to, że czasem nie dzieje się nic, a czasem nawet nie można z niczego korzystać. Tyle. Na pewno nie działają aktualizacje i sklep, co do pozostałych aplikacji to zależy czy się Windows zablokuje. Dla mnie sprawa prosta - albo kupujesz klucz i się nie martwisz, że z dnia na dzień Windows się zablokuje, albo instalujesz darmowe distro Linuxa podobne do Windowsa co wyjdzie taniej i zostaje tylko szybkie przyzwyczajenie się do lekko zmienionego interfejsu.

1 polubienie

Nie wiem jak Wam, ale mnie jak najbardziej pasuje coś takiego. Dla laika jak znalazł.

Postawiłem na VM Player ChaletOS. Parę niedociągnięć w tłumaczeniach mniej ważnych aplikacji, ale poza tym działa super. Nawet ustawiłem logo Windowsa na pasku start jakby było tęskno.

3 polubienia

How long can one use (from a technical perspective only) a not activated copy of Windows 10?

There is no limitation.

Which limitations are there for a not activated copy and when do they step into effect? I was, for example, not able to confirm that personalization is not possible as seems to have been the case with a not-activated Windows 8.

You get a watermark in the bottom right hand corner of the screen and you can’t utilise Microsoft account services such as syncing settings between devices. Other than that, it pretty much works as expected.

Proszę bardzo, masz swoją odpowiedź, nie wiem na ile jest aktualna.
Chcesz mieć info z pierwszej ręki, postaw VM i przestaw zegar.

1 polubienie


Tak też można :wink:

2 polubienia

Windows 10 Home OEM na Kinguin za 18,99 euro płacąc poprzez Paypal:
https://www.kinguin.net/pl/paypal/?r=487

A także SCDKEY 10 Pro OEM za 54 PLN, choć tej strony nie znam :wink:

Powodzenia z tak licencją. To jakbyś miał pirata, za którego musisz zapłacić.

A ja osobiście poszedłbym w Kinguin - serwis raczej z dobrą renomą, także jeśli będzie jakieś ‘‘ale’’ to PayPal zwraca pieniążki :wink: Co do drugiej strony to już na własne ryzyko.

Wszystkie te tanie klucze mają szemraną przeszłość, zwłaszcza na giełdach typu g2a i Kinguin.
Jeśli chcesz mieć w pełni legalny system, nie kombinuj i kup w normalnej cenie od sprawdzonych sprzedawców, ale to już wydatek rzędu kilkuset złotych, nie kilkudziesięciu.

Pisałem w innym wątku i napiszę także tutaj.

Zakupiłem klucz do Win10 Home za 50zł, zadzwoniłem do Microsoftu by go aktywowali, po podaniu kilkudziesięciu cyfr aktywowali mi system i mam legalny.

Dziwi mnie, że gość przez telefon nie chciał kodu, który kupiłem… czyli Microsoft zapisuje wpisane kody czy jaki ch%€ ?

Widać zweryfikowali “klucz instalacji Windows” i nie było przeciwskazań.

Nie wiem, w zakładce “Aktywacja” mam końcówkę kodu, który dostałem przy zakupie na allegro.

Więc można kupować, telefonicznie weryfikować (10 minut połączenia i cierpliwość) i mamy pewność, że wszystko ok.