BRAK LITERY C /ci/ wśród liter na laptopie HP CQ61 - 405SW


(Jakub9415) #1

Witam wszystkich, zalogowałem się tu z wielkim, choc niewielkim problemem. Otóż w moim laptopie zakupionym wczoraj nie ma litery c /ci/ w alfabecie. Wszystkie litery angielskie, jak i polskie ( ę ó ł ś ą ń ź ż) są, ale jak wciskam prawy alt oraz c, nic nie wyskakuje, żadna litera. Czy to jest wina komputera, windowsa, oprogramowania czy błąd w języku? Dodam jeszcze, że w sprawach komputerowych jestem cienki, w wyniku tego proszę o odpowiedź jak stereotypowej blondynce.

Mam nadzieję, że umieściłem wątek w dobrym dziale, bo mam Winowsa 7, a miałem tak wiele do wyboru, że nie wiedziałem, na który się zdecydowa. Pozdrawiam i życzę Wam, abyście mi pomogli.

wbchgkv.


(Ejkon) #2

Sprawdź czy na innym klawiszu nie masz tego "ć" a jeśli nie to zobacz to [http://zapytaj.com.pl/Category/007,007/2,202,Nie_dziala_mi_na_klawiaturze_litera_c_skopiowalam_z_innej_wypowiedzi_bo_nie_moge_napisac_Dodam_ze_nie_dziala__tylko_c_duze_C_dziala__Co_jest.html](http://zapytaj.com.pl/Category/007,007/2,202,Nie_dziala_mi_na_klawiaturze_litera_c_skopiowalam_z_innej_wypowiedzi_bo_nie_moge_napisac_Dodam_ze_nie_dziala tylko_c_duze_C_dziala Co_jest.html)


(luger) #3

Spróbuj lewy Ctr + lewy Alt + c


(msnet) #4

wina leży po stronie jakiegoś ustrojstwa, który sobie zarezerwował ten skrót (prawy alt+c). Jeśli masz kartę Ati, z dużym prawdopodobieństwem to wina Catalyst control Center (szczegolnie w starszych wersjach - pogrzeb w ustawieniach skrótów klawiaturowych tego programu). Na moim lapku z kartą Ati też to nie działało, ale okazało się że winowajcą był program System Control Manager - pomogła aktualizacja do nowszej wersji.

Reasumując - jakiś program zajął ten skrót - musisz więc znaleźć który i zmienić w nim ustawienia, aktualizować go, lub usunąć program (jeśli do niczego nie jest Ci potrzebny).


(Jakub9415) #5

bardzo dziękuję za liczne wypowiedzi. Wiecie może jak usuną ten skrót klawiszowy w (pewnie) karcie graficznej? Jak w ogóle wejś w jej ustawienia? Szukam i znaleź nie mogę...


(Łukash) #6

jak masz karte ati to odpal Catalyst Control Center>klawisze skrótu>wyłącz


(Jakub9415) #7

mam nadzieję, że to ostatnia sprawa: gdzie to Catalyst Control Center się znajduje? Wpisałem w wyszukiwaniu i nie znalazło niczego...


(Łukash) #8

Masz w ogóle kartę graficzną ati?ppm na pulpit.


(Pamor) #9

Miałem ten sam problem z moim HP.

Zajrzyj tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/nie-moge-wpisac-kreska-t327778.html


(Jakub9415) #10

Bardzo Wam dziękuję!

Po wielu próbach udało mi się zmienić dostęp do karty i teraz mogę pisać ć ...

Odpowiedź na pytanie: tak, mam kartę ATI.

wbchgkv