Brak możliwości aktualizacji - Windows Update

(Mateusz067045) #1

Witam

Jestem tu nowy, więc jeśli czegoś nie podam lub nie będę ogarniał to napiszcie. Mam problem z aktualizacją mojego systemu, chciałem sprawdzić aktualizacje już jakiś miesiąc temu i po prostu system je sprawdza i jakby występował jakiś błąd. Dopiero teraz postanowiłem znaleźć pomoc w internecie. Może wiecie co tu jest wgrane?Przestrzegam przed pytaniem czy system mam legalny- nie mam pojęcia nie ja go instalowałem.

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam

(krystian3w) #2

Jak jesteś w stanie podać kod błędu (jak jest zwracany przez Windows Update lub dziennik zdarzeń), to może znajdziemy coś konkretniejszego.

1 Like
(Astor44) #3

Radzę wykonać to mniej skomplikowanym narzędziem:
Pobierz to Microsoft’owe narzędzie i przeskanuj komputer:
http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_software_repair_tool.html
Uruchom normalnie, zaznacz odpowiednią kratkę > Next.
“Po drodze” zamknij Sklep, który powinien sam się otworzyć.
Przy 50% nastąpi Pauza, więc wykonaj polecenie programu jakie się pojawi i zrestartuj komputer.
Potem znowu zaznacz kratkę przy pojawiającej się dacie i Next do następnego restartu.
Całość procedury trwa około 10 minut.

(Mateusz067045) #4

@Astor44 Użyłem tego programu komputer musiał być zrestartowany dwa razy i co teraz niby zainstalowane wszystko a gdy wchodzę w windows update to ta sama sytuacja. Może spróbować sposobu który podał kolega wyżej?

(Mateusz067045) #5

Nie ma żadnego błędu po prostu mam coś takiego

Po kliknięciu w sprawdź aktualizacje niby sprawdza i po ~5 sekundach pojawia się to na nowo.

(krystian3w) #6

Nie ukrywałeś może jakieś ważnej aktualizacji np. zbiorczej z poprzedniego miesiąca?

Wtedy pojawia się podobny komunikat.

(Mateusz067045) #7

Niczego nie robiłem

(FadeMind) #8

Zresetuj stan Windows Update jak opisałem w poradniku i dodatkowo użyj narzędzia do diagnostyki problemów z Windows Update (w trybie ONLINE). Póki co nie baw się narzędziami (nawet od MS - link @Astor44) które zapewne nie rozwiążą problemu, a mogą namieszać.

Przydałby się dodatkowo rezultat skanowania FRST.
Sznurek:

(Mateusz067045) #9

W jaki sposób sprawdzić “(plik aktualizacji zbiorczej dla Twojej architektury i wersji systemu).”

(krystian3w) #10

Windows + Pause / Break i tam będziesz mieć:

• wersje systemu (PRO / HOME; innej raczej nie) i
  • wersje bitową (32 lub 64 bit).

obraz

Jakiej zbiorczej by ci brakowało to niestety nie powiem…

(Mateusz067045) #11

I co skoro mam windows 10 pro tak jak ty to po prostu to wyguglować na stronie podanej w poradniku? Tą frazę windows 10 pro

(FadeMind) #12

@Mateusz067045

Najprościej byłoby po prostu zrobić tak:
wyłączasz tymczasowo usługę Windows Update w Wierszu poleceń jako administrator:

net stop wuauserv

W Windows Explorer otwierasz folder %WINDIR% i usuwasz folder SoftwareDistribution.
Następnie pobierasz narzędzie diagnostyczne Windows Update z linku:

https://download.microsoft.com/download/F/2/4/F24D0C03-4181-4E5B-A23B-5C3A6B5974E3/wu170509.diagcab
i uruchamiasz, przechodzisz przez niego normalnie z uprawnieniami admina.

(Mateusz067045) #13

Zrobiłem tak i problem nadal występuje, jakieś inne pomysły?

(krystian3w) #14

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026726/windows-hide-windows-updates-or-driver-updates
https://support.microsoft.com/en-us/help/4026726/windows-hide-windows-updates-or-driver-updates

Może wykryje jakąś ukrytą, ale restart powinien wyczyścić tę listę.

I jeszcze niby to jest gdzieś wbudowane w Windows 10 Pro.

(Mateusz067045) #15

Nic nie znalazło.

(Mateusz067045) #16

Jakieś inne porady?

(Mateusz067045) #17

Przed chwilą spróbowałem ponownie, gdy kliknąłem w sprawdzanie aktualizacji wyskoczyło, że niby wszystko jest dobrze aktualizacja pobrała się w kilka sekund i niby była instalacja też kilkusekundowa po czym wyskoczyło ponownie to jakbym tej aktualizacji nie wykonywał tutaj screen ukazujący pobieranie aktualizacji

(Astor44) #18

Czy Ty po prostu nie masz wyłączonej (wstrzymanej) automatycznej aktualizacji? Sprawdź w tym oknie jak na obrazku: Opcje zaawansowane > Wstrzymaj aktualizacje > Wyłączone

(Mateusz067045) #19

Mam tak

(Mateusz067045) #21

Nie przeczytałem ze zrozumieniem :hushed: Chyba mam dobrze (nic nie zmieniałem)? Zrzut ekranu wyżej