Brak możliwości instalacji sterowników do karty soundblaster omni 5.1

Witam dziś zakupiłem kartę creative soundblaster omni 5.1 miała być kompatybilna z mackiem pobrałem sterowniki najnowsze ze strony producenta instalowałem otrzymałem komunikat że pomyśnie zainstalowano.Klikam na ikonkę z kartą żeby dostać sie do ustawień karty ( tych suwaczków i dostaję komunikat że nie można wykryć sterowników błagam na kolanach niech ktoś pomoże bo już siedzę 2 h i nic :frowning: to moje pierwsze kroki z tym systemem proszę o wyrozumiałość pozdrawiam.

System to Mojave.

Sprawdź, czy porady z tego posta coś pomogą

Zapewne by pomogły gdybym tylko to rozumiał obecnie pobrałem AppleUSBAudio.Kext i nie wiem co dalej stoję w miejscu kolejną godzinę.

Użytkownik wrzucił ten plik do katalogu put it in S/L/E czyli /System/Library/Extensions

Jeśli masz tam taki sam plik, to skopiuj go w inne miejsce dla pewności, a dopiero potem wrzuć nowy plik.
Musisz potwierdzić operację.
Następnie otwórz Terminal i wpisz
sudo kextload AppleUSBAudio.Kext
potwierdź i restart

Tu jest ogólny opis usuwania i dodawania kext

Nie wiem gdzie się znajduje /System/Library/Extensions

Wciśnij ⌘-Shift-G i wpisz poszukiwany folder, powinno pojawić się Wejdź do Folderu/Katalogu

Mam zwykła klawiaturę podłączoną do Mini Maca która nie ma tego znaczka i nie wiem który przycisk jest za to odpowiedzialny.

Alt zapewne lewy

Dobra jestem w tym katalogu Extensions jakiego pliku szukać ? i podmienić na ten co ściagnełem i to wystarczy czy jak bo słabo rozumiem.

Sprawdź najpierw czy masz już taki sam plik, który pobrałeś i ewentualnie zrób kopię.
Wrzuć nowy plik do tego katalogu Extensions

Napisz mi na ile znasz MacOS a na ile Windows tak od 1 do 10

Już patrzę dziękuję że Pan chce mi pomóc

1 polubienie

Podczas przenoszenia tego pliku co ściagnełem dostaje taki komunikat.Oczywiście klikam uwierzytelnij ale nie pyta o hasło tylko od razu ten komunikat.

Znam na 1 :frowning: Windowsa bdb

Przed przenoszeniem był tam taki sam plik?

Tak mam nawet skopiowany na pulpit ten z katalogu extensions a w pobrane mam ten co ściągnąłem.

Otwórz terminal i wpisz
rm -rf /System/Library/Extensions/AppleUSBAudio.Kext

Zwróć uwagę na wielkość liter, musi być tak samo jak jest u Ciebie

System Integrity Protection

Nie zdążę dziś tego rozpisać.
Poprzeglądaj fora o MacOS w międzyczasie.

Ogólnie, to trzeba odblokować możliwość ingerencji w pliki i katalogi systemowe, wtedy można podmienić.
Nie trzeba będzie najpierw kasować, co próbowałeś przed chwilą.

Myślałem że coś z tego będzie jutro chyba oddam kartę skoro nie działa dziękuję za chęci pozdrawiam.

Karta zapewne działa (tak na 98%), ale nie mogłeś przewidzieć, że trzeba będzie tyle kombinować, żeby ją uruchomić w Twoim komputerze.
Te umowne 2% to możliwość, że po wymianie pliku kext nadal się nie uruchomi u Ciebie.

1 polubienie