Brak możliwości zmiany ustawień w panelu sterowania NVIDIA

Witam, mam problem, kiedy otwieram jakiś program to uruchamia się on ze zintegrowana grafiką, kiedy usiłuję zmienić w ustawieniach geforca aby preferowanym procesorem graficznym był właśnie on, to panel sterowania na chwilę się zwiesza (Brak odpowiedzi) po czym wszystko wygląda OK, tak jakby się zapisało, ale tak nie jest, bo wszystko nadal uruchamia się z integrą. Jeśli naciskam PPM na ikonę programu i z menu kontekstowego wybiorę uruchom z procesorem graficznym nvidia to otrzymuję pewien komunikat. Dodam, że ten problem pojawił się po zmianie systemu z Windowsa 7 na 8.1.

post-273087-0-51383800-1422642182_thumb.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Ciut więcej danych o komputerze, karcie graficznej i sterownikach.

Jeśli to laptop? z poziomu Programy odinstaluj wszystko co karta GF (Nvidia), czyszczenie systemu np: Ccleanerem,restart.

 

Pobierz ster ze strony producenta laptopa do karty GF i systemu 8.1 i zainstaluj,restart i sprawdź.

System: Windows 8.1 pro

Procesor: intel core i5 2410m

Karta graficzna: GeForce GT540m

sterowniki: 347.25

Laptop to Samsung np rc730

 

Prawdopodobnie problem tu - instalowałeś sterownik z Nvidia? zainstaluj ze strony producenta laptopa do 8.1 - napisałem.

Właśnie nie mogę znaleźć tego sterownika pod 8.1, zaraz zainstaluję ze strony NVIDII. Już przeskanowałem CC rejestr i sam komputer, przeglądając błędy w samym rejestrze napotkałem na błąd związany z nvidią, naprawiłem go, więc może to coś da.

To nic nie dało  :frowning:

Źródło : http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1988136/laptop-dedicated-gpu.html

 

Koleś zaleca zachowanie kolejności instalacji driverów dla obu GPU, najpierw Intel Integra a dopiero po nim nVidia, ogólnie chodzi o to, że Windows Update namieszał mu w driverach. Proponowałbym zrobić taki ruch:

  • Pobrać dedykowane sterowniki dla obu kart
  • Odinstalować oba obecne
  • Zrobić restart
  • Zainstalować najpierw Integrę Intel
  • Zainstalować nVidia
  • Zrobić restart
  • Test czy działa

Na zagranicznych forach problem jest dosyć popularny… :slight_smile:

A tak dokładnie to jak to zrobić (i tak tego dzisiaj nie zrobię, bo wychodzę)

Nie wiem jak mam Ci to jaśniej wytłumaczyć!? Może napisz czego nie zrozumiałeś…?

Jak odinstaluję sterowniki od 2 kart to nie uruchomię raczej już komputera, więc jak je potem zainstalować?

Uruchomisz bez problemu, będzie w rozdzielczości 800/600 ale będzie obraz… Bez obaw.

Ok, jak to zrobię (jutro, bo dziś nie dam rady) to dam znać

Lub odinstaluj oprogramowanie obu kart zintegrowaną i dedykowaną, czyszczenie systemu,restart i pobierz SW Update i niech on ściągnie stery do kart.

 

http://www.samsung.com/pl/support/model/NP-RC730-S02PL

Zrobiłem tak jak mówiliście i co? I nie mogę go uruchomić, piszę z telefonu.

Nie możesz uruchomić w sensie - nie ma wcale obrazu czy jest jakiś błąd?

A co zrobiłeś?

 

Odinstalowanie sterowników kart powoduje to, że karty pracują na sterze systemowym W8.1.

Błąd, windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

1.Insert your windows installation diac and restart your computer.

2.Choose your language settings, and then click next

3.Click repair uour computer.

If you not have this diac, contact your system administrator or somputer manufacturer dor assistance

File: \Boot \BCB

Status: 0xc000000f

Info: the Boot Configuration Data for your PC is missing or contains errors

Błąd, windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

1.Insert your windows installation diac and restart your computer.

2.Choose your language settings, and then click next

3.Click repair uour computer.

If you not have this diac, contact your system administrator or somputer manufacturer dor assistance

File: \Boot \BCB

Status: 0xc000000f

Info: the Boot Configuration Data for your PC is missing or contains errors

Odinstalowalem sterowniki, tyle

Więc uruchom komputer z płyty z windows zgodnie z komunikatem i wybierz opcje naprawy na pierwszym etapie.

Nie chce tracic danych